ASUS ROG Gladius II Core Optik Oyuncu Faresi incelemesi

ASUS ROG Gladius II Core adlı ürünü 30 Ekim tarihinde İncehesap'tan satın aldım. Gaming Gecesi'ne özel 299 TL idi. Yaşadığım şehir dolayısı ile kargo dün (10 Kasım) ulaştı. Sadece birkaç saattir kullanıyorum, oldukça memnunum. Fiyatının hakkını veriyor.

Öncelikle kutu tasarımı ile başlayayım. Gözüme bayağı şık geldi. Siyah ve kırmızı renkler hakim bu tasarımda. Ön tarafında farenin resmi, farenin ismi, ROG logosu ve Aura Sync desteklediğini belirten bir ibare var. Arka tarafında ise çoğu kutuda görmeye alışık olduğumuz gibi ürünün birtakım özellikleri belirtilmiş.

Kutu_1.png

Kutu_2.png

Kutu_3.png

Kutu içeriğinde pek bir şey yok. Farenin kendisi, kullanma klavuzu, garanti belgesi...

Farenin kendisine gelecek olursak; tasarımı harika, tuş basış hissiyatı çok güzel, malzeme kalitesi gayet iyi, ışıklandırması da iyi sayılır. ROG gözü ise muazzam.

Fare_1.png

Fare_2.png

Fare_3.png

Fare_4.png

Fare_5.png

Fare_6.jpg

Armoury Crate, Armoury II gibi yazılımlar destekleniyor. Ben Armoury Crate kullanıyorum.

1605044147916.png

1605044171251.png

1605044202342.png

1605044231441.png

Biraz da teknik özelliklerinden bahsedeyim.
  • PAW 3327 adlı sensör kullanılmış. 6200 DPI, 220 IPS ve 30G ivmelenmeyi destekliyor.
  • 1000 Hz tazeleme değerine sahip.
  • Değiştirilebilir switch yapısı ile geliyor. Kutu içeriğinden yedek switch çıkmıyor maalesef. Omron D2F ve D2FC ile uyumlu.
  • 6 adet tuşa sahip.
  • 4 farklı DPI modu arasında geçiş yapılabiliyor. Varsayılan olarak 400-800-1600-3200 DPI olarak geliyor. Yazılım üzerinden 100'er 100'er değiştirilebiliyor.
  • 126 mm uzunluk, 67 mm genişlik ve 45 mm yüksekliğe sahip.

Fareyi cidden beğendim. Baş parmak tarafına denk gelen ileri ve geri tuşlarına kazara basmanız zor. Kullanılan malzeme dolayısı ile elinizi pek terletmiyor. Tuşların gövdeden ayrı olması güzel bir özellik.

Fotoğraf konusundaki amatörlüğüm için özür dilerim. Elimden anca bu kadarı geldi.

Ben de İncehesap'tan 11 Eylül'de 229₺'ye almıştım. Bundan önce de ASUS ROG Gladius kullanıyordum bunun ilk versiyonunu. Çift tıklama falan başlamıştı 3 yılda.

Saatlerce bu konu için dirsek çürüttüğünüzü görüyorum.
Gecenin bir yarısı konuyu okuyamadım ama, elinize sağlık :)

Bu Mouse'yi almayı düşünüyordum, inceleme olmadığı için bilmeden almaya gerek yok demiştim.
Bu rehber alacak kişilerin işine yarar. Ellerinize sağlık.

Geri
Yukarı