ASUS ROG GTX1660 Super RGB aydınlatma tam yanmıyor

EmirAybars06

Femtopat
Daha fazla  
Değerli Technopat sayfasının kıymetli üyeleri öncelikle hepinize selam olsun :)

Benim şöyle bır sıkıntım var izah edeyim:

Yeni sistem dizdim. Ekran kartı seçimim ise ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Super GDDR6 6 GB 192 Bit oldu.
Bu ekran kartının arka metal kısmındaki ROG gözünde (simgesinde) RGB aydıtlatma var mıdır yoksa sadece ön kısımda mı var?
Eğer varsa ben aydınlatmayı basaramadim demektir. Ama bana yok gibi geliyor.
İşin ilginç kısmı bütün alisveris sitelerinde ve hatta ASUS'un kendi sitesinde bu ürün tanıtılırken önünde ve arkasında RGB aydınlatma bulunmaktadir diye bir aciklama var. Iyice emin olmak için ASUS musteri hizmetlerini aradim dedim böyle böyle onlarda "evet, arka kısmında yanmasi lazim" dedi. Ama her ne yaptiysam sadece ön kisim RGB kontrol edebiliyorum arkada tepki yok. ASUS en son karti gondermemi istedi kontrol için. Şimdi bu kartlarda hakkaten arka kisminda RGB aydinlatma var midir yok mudur? Yapabilen var mi? Belki ben programdan acmayi becemeredim ama sanmiyorum cok ugrastim. Yapabilen var mi? Bostan yere gondermeyeyim karti? Ekran kartinin calismasinda bir problem yok duzgun calisiyor, ama eger bu LED yanmiyorsa elektronik devrenin bir eksikligi bozuklugu söz konusu, bende sifir kartimda boyle bir şey istemem neticede. Eger yaniyorsa normalde benim yanmiyorsa servise verecegim. Simdiden teşekkür ederim kiymetli yorumlariniz için.

Bu arada sistemim.

ASUS B450M-A II anakart.
AMD Ryzen 3 3100 işlemci.
GTX1660 S GDDR6 6 GB 192 Bit grafik karti.
Apacer 16 GB 3200 MHz RAM.
650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS yanıyor dediyse yanıyordur.
1ZHasus-rog-strix-gtx1660s-6g-gaming-6gb-2.jpg

Bu kısımdaki gözü soruyorsanız, yanıyor diye biliyorum.

Evet hocam o arka kisim. Emin misiniz peki eger yaniyorsa benim ekran kartimin rgb si bozuk fabrikasyon hatali demek ki :/
Backplate'de bulunan ROG amblemi RGB değil zannedersem, internette o model ekran kartını kullanan tüm sistemlere baktım, hiçbirinde öyle bir özellik yok.

Burada o ekran kartıyla yapılan sistemler var, hiçbirinde yanmıyor.

Müşteri hizmetlerinin yanıyor dediği kısım herhalde burası 🤣

Eki Görüntüle 972185
Valla hocam ozellikle ön kısım arka kısım diye sordum sizin gosterdiginiz ön kısım evet, orası yanıyor problem yok. Ama arka metal tarafdaki asus rog gözü yanmiyor, ilgictir sizinde dediginiz gibi hic bir yerde bu ekran kartinin calisirken arka tarafinin yandigini gormedim ? Acayip muallakta biraktilar beni ne yapacam bilemiyorum..aradim arka kisminda yanmasi lazim dediler en son ekran kartini gonderin inceleyelim dediler.

Valla hocam ozellikle ön kısım arka kısım diye sordum sizin gosterdiginiz ön kısım evet, orası yanıyor problem yok. Ama arka metal tarafdaki asus rog gözü yanmiyor, ilgictir sizinde dediginiz gibi hic bir yerde bu ekran kartinin calisirken arka tarafinin yandigini gormedim ? Acayip muallakta biraktilar beni ne yapacam bilemiyorum..aradim arka kisminda yanmasi lazim dediler en son ekran kartini gonderin inceleyelim dediler.
Tamam oradaki ROG amblemi baskı gibi bir şey zaten anladığım resimlerden, ASUS Müşteri Hizmetleri saçmalamış resmen.

Backplate'de bulunan ROG amblemi RGB değil zannedersem, internette o model ekran kartını kullanan tüm sistemlere baktım, hiçbirinde öyle bir özellik yok.
Anladim hocam benimde fikrim yanmadigi kanaatinde, fakat asus yanmasi lazim deyince kafam karisti, belkide yaniliyor olabilirler. Tekrar arayip soracagim tesekkur ederim.

Anladim hocam benimde fikrim yanmadigi kanaatinde, fakat asus yanmasi lazim deyince kafam karisti, belkide yaniliyor olabilirler. Tekrar arayip soracagim tesekkur ederim.
Yanmıyor boşuna hiç arayıp daha fazla kafanı karıştırma =) Fosforlu bir baskı yapmışlar sadece kasadaki diğer ışıklardan parlaması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı