ASUS ROG Phone vs Xiaomi POCO vs Samsung vs iPhone

Şahsen ROG Phone 6 Pro almazdım. Ön kamera video kaydı 1080P-30 FPS, ana kamerada OIS yok. Bunlar amiral gemisi bir cihazda olmaması gereken komik eksiler. Ayrıca cihaz 10.3mm, çok kalın. 13 Pro Max ise 7.7mm. Kamera ve teknoloji bakımından çok ciddi farklar var aralarında.

ROG serisi adı üstünde, oyuncuya hitap eder. ASUS bir telefon üreticisi değil, işin ehlinden almak gerek. Bu sebeple 13 Pro Max kesinlikle.

Aslına bakarsanız telefonların büyük olmasının sebebi batarya ve ROG Phone 6 Pro'nun içinde 6000 MAh'lık bir batarya var nedense günümüz telefonlarında neredeyse bu çok zor bir rakam ve genellikle 5000 MAh'ı geçmiyorlar ve baktığın zaman POCO F4 GT bile 4700 mAh ve ben şahsen kameraya çok önem vermediğim için ROG Phone'u tercih ettim ve genellikle hiçbir şekilde fotoğraf vs. çekmiyorum bu açıdan iPhone kullanmayı reddetmiştim çünkü öz güvensiz asosyal bir adam olduğum için öyle Instagram'a güzel fotoğraflar atabilecek bir telefon hiçbir zaman istemedim zira Instagram kullanmıyorum bile bu sebepten ötürü performans açısından bu telefonu tercih ettim büyük bir ihtimalle kamera kısmını kullanmayacağım çünkü biliyorum.

Konu hortlamış gibi olacak ama ne yaptınız aldınız mı ?
Ben de yurtdışından Asus Rog Phone 16/512 modelini düşünüyorum.
Nasib olursa bilgisayarı satıp alacağım ve yaklaşık 16-17 bin tl'ye geliyor.
Siz hangi modeli düşünüyorsunuz vs vs.
Şimdiden teşekkürler.

Konu hortlamış gibi olacak ama ne yaptınız aldınız mı?
Ben de yurt dışından ASUS ROG Phone 16/512 modelini düşünüyorum.
Nasib olursa bilgisayarı satıp alacağım ve yaklaşık 16-17 bin TL'ye geliyor.
Siz hangi modeli düşünüyorsunuz vs vs.
şimdiden teşekkürler.

Vallahi ben ASUS ROG Phone 6 Pro'yu düşünüyorum fakat telefonun yurt dışı fiyatı şu an tam olarak belli değil Sahibinden'de iki tane var ASUS ROG Phone 6 Pro biri ₺36.950 diğeri ise ₺32.500 İstanbul'da şu an iki tane var yani bu telefondan nasip olursa bende dişimi sıkıp para biriktirerek alacağım zira bu telefonu istemenize şaşırdım doğrusu kimse bu telefonu sevmez zaten bu yüzden bu telefonu seviyorum diğer telefon markalarına nazaran çok farklı bir havası ve prestiji var bu telefonla ekspresyonizm gerçekleştirmek istiyorum herkes gibi iPhone, Samsung, Xiaomi vs. markalar kullanmaktansa böyle bir telefonu tercih ederim her ne kadar arka kısmı abes görünsede çok işime yarayacak bu tuhaflığı. Çünkü farklılık iyidir...

Vallahi ben ASUS ROG Phone 6 Pro'yu düşünüyorum fakat telefonun yurt dışı fiyatı şu an tam olarak belli değil Sahibinden'de iki tane var ASUS ROG Phone 6 Pro biri ₺36.950 diğeri ise ₺32.500 İstanbul'da şu an iki tane var yani bu telefondan nasip olursa bende dişimi sıkıp para biriktirerek alacağım zira bu telefonu istemenize şaşırdım doğrusu kimse bu telefonu sevmez zaten bu yüzden bu telefonu seviyorum diğer telefon markalarına nazaran çok farklı bir havası ve prestiji var bu telefonla ekspresyonizm gerçekleştirmek istiyorum herkes gibi iPhone, Samsung, Xiaomi vs. markalar kullanmaktansa böyle bir telefonu tercih ederim her ne kadar arka kısmı abes görünsede çok işime yarayacak bu tuhaflığı. Çünkü farklılık iyidir...
Sizin düşündüğünüz cihaz yaklaşık yani dolar olarak 1.300 dolar olması lazım ve 24.000 tl'ye tekabül ediyor , o da kendiniz ya da eşiniz dostunuz size getirirse.
Benim bu markanın bu modelini düşünmemdeki sebep mobil oyunlar için yani ( Call Of Duty Mobile başta olmak üzere , Diablo İmmortal , Genshin İmpact vs vs. )
Şimdi diyeceksiniz ki piyasada o kadar cihaz varken neden Asus ?
İphone'u batarya konusundan tercih etmiyorum ve özgürlük kısıtlayıcı bir cihaz olduğu için de.
Gelelim Samsung ve emsali cihazlara ; Xiaomi tarzı cihazların yazılımı berbat ve hatalar ile dolu.
Samsung'un amiral gemisi üst model cihazlarının Türkiye'de olan neredeyse çoğu cihazlarında Snapdragon maalesef yok ve olsa da haddinden fazla pahalı ve gereksiz ( batarya konusu da keza aynı sıkıntı. )
İstediğim tüm özellikleri fazlası ile karşılayabilen bir kaç cihazın başında da Asus Rog Phone serisi gelmekte ve ben de seçimimi hem işlemci , hem ekran , hem batarya , hem de soğutma aparatı sebebi ile bu cihazdan yana kullanmak istedim.
Ve araştırmalarım sonucu 16.000-18.000 tl arasında fiyatlara yurtdışın da bulunabiliyor , tabi eşimize dostumuza getirtebilirsek.
Burada satan kişilerin üzerlerine koydukları fiyatlar akıl alır gibi değil ( 5.000-8.000 tl kâr ile cihazı satıyorlar. )
Uzun lafın kısası acelem yok ve yurt dşından eşimin dostumun gelmesini ve öncesinde de pc'yi satmayı bekliyorum.
Alırsanız ya da alırsam paslaşalım da yararımız dokunsun birbirimize.
Umarım en kısa zamanda kavuşuruz cihazlarımıza.
Eklemek istediğiniz birşey var ise dinlerim :)

Saygılar.

Sizin düşündüğünüz cihaz yaklaşık yani dolar olarak 1.300 dolar olması lazım ve 24.000 TL'ye tekabül ediyor, o da kendiniz ya da eşiniz dostunuz size getirirse.
Benim bu markanın bu modelini düşünmemdeki sebep mobil oyunlar için yani ( Call of Duty Mobile başta olmak üzere, Diablo immortal, Genshin Impact vs vs. )
Şimdi diyeceksiniz ki piyasada o kadar cihaz varken neden ASUS?
IPhone'u batarya konusundan tercih etmiyorum ve özgürlük kısıtlayıcı bir cihaz olduğu için de.
Gelelim Samsung ve emsali cihazlara; Xiaomi tarzı cihazların yazılımı berbat ve hatalar ile dolu.
Samsung'un amiral gemisi üst model cihazlarının Türkiye'de olan neredeyse çoğu cihazlarında Snapdragon maalesef yok ve olsa da haddinden fazla pahalı ve gereksiz ( batarya konusu da keza aynı sıkıntı. )
İstediğim tüm özellikleri fazlası ile karşılayabilen birkaç cihazın başında da ASUS ROG Phone serisi gelmekte ve ben de seçimimi hem işlemci, hem ekran, hem batarya, hem de soğutma aparatı sebebi ile bu cihazdan yana kullanmak istedim.
Ve araştırmalarım sonucu 16.000-18.000 TL arasında fiyatlara yurtdışın da bulunabiliyor, tabii eşimize dostumuza getirtebilirsek.
Burada satan kişilerin üzerlerine koydukları fiyatlar akıl alır gibi değil ( 5.000-8.000 TL kâr ile cihazı satıyorlar. )
Uzun lafın kısası acelem yok ve yurt dşından eşimin dostumun gelmesini ve öncesinde de PC'yi satmayı bekliyorum.
Alırsanız ya da alırsam paslaşalım da yararımız dokunsun birbirimize.
Umarım en kısa zamanda kavuşuruz cihazlarımıza.
Eklemek istediğiniz bir şey var ise dinlerim :)

Saygılar.

Vallahi ne yalan söyleyeyim bende tam olarak aynı sebeplerden ötürü bu telefonu istiyordum özellikle ve özellikle bataryası için ve dediğiniz gibi diğer telefonlardan çok çok daha üstün bir telefon bu marka ve AnTuTu puanlarına bakacak olursak rekor kıran 1. seçilen bir telefon zira ben 1. seçilmese bile bu telefonu her halükarda isterdim gerek değişik ambiyansı ve tarzı olsun gerek bilinmezliği olsun zira bende sizin gibi oyun oynayan bir adamın ben Call of Duty, PUBG vs. gibi oyunlar değil de ben daha farklı ve ağır oyunları oynamak için bu telefonu tercih ettim zira muhtemelen sizin bahsettiğiniz oyunlar kadar ağır değildir ama kendi çapında ağır oyunlar geçen aylarda birkaç oyun satın almıştım ve bunları şimdiki telefonum yani POCO X3 Pro da oynarken bayağı sıkıntı yaşadım oynamak istediğim oyunlar; Grid autosport ve alien izolation bu iki oyun telefonu çökeltmeye yetiyor açıkçası ve bu cihazın Pro modelinde bunları yeterince rahat oynanabileceğimi düşünüyorum fakat şöyle bir durum var bu cihaz Pro modelinden sonra ASUS ROG Phone 6D Ultimate diye bir model çıkardı GPU ve işlemci değişmiş vaziyette lakin RAM klasik modelindeki ile aynı halen 16 GB Pro'daki gibi 18 değil Snapdragon 8 gen Plus yerine Media tek dimensity 9000+ yerleştirilmiş hangisini almak daha mantıklı bilemem tabii bunun haricinde ASUS ROG Phone 6 Batman Edition gibi ilginç bir modelde var hangisini almak daha mantıklı bilemem ama ben Pro modelini kesin almayı düşünüyorum hem oyun açısından hem batarya hem görünüm hem de telefonun sesi ben 7/24 thrash metal dinleyen birisiyim ve bu telefonun sesi gerçekten muazzam bu telefonla istediğim ses zevkini yakalayabileceğimi düşünüyorum ve ayrıca oyun kitaplığıda çok hoş Xiaomi'deki oyun kitaplığına kıyasla bu çok daha orijinal ve kaliteli görünüyor yani armory create çok güzel düşünülmüş bir eklenti Game Turbo'ya nazaran çok daha kullanışlı ve şık uzun lafın kısası bu telefon beni her şeyi ile tahrik etmeye yetiyor kesinlikle çok istediğim bir telefon bu.

Vallahi ne yalan söyleyeyim bende tam olarak aynı sebeplerden ötürü bu telefonu istiyordum özellikle ve özellikle bataryası için ve dediğiniz gibi diğer telefonlardan çok çok daha üstün bir telefon bu marka ve AnTuTu puanlarına bakacak olursak rekor kıran 1. seçilen bir telefon zira ben 1. seçilmese bile bu telefonu her halükarda isterdim gerek değişik ambiyansı ve tarzı olsun gerek bilinmezliği olsun zira bende sizin gibi oyun oynayan bir adamın ben Call of Duty, PUBG vs. gibi oyunlar değil de ben daha farklı ve ağır oyunları oynamak için bu telefonu tercih ettim zira muhtemelen sizin bahsettiğiniz oyunlar kadar ağır değildir ama kendi çapında ağır oyunlar geçen aylarda birkaç oyun satın almıştım ve bunları şimdiki telefonum yani POCO X3 Pro da oynarken bayağı sıkıntı yaşadım oynamak istediğim oyunlar; Grid autosport ve alien izolation bu iki oyun telefonu çökeltmeye yetiyor açıkçası ve bu cihazın Pro modelinde bunları yeterince rahat oynanabileceğimi düşünüyorum fakat şöyle bir durum var bu cihaz Pro modelinden sonra ASUS ROG Phone 6D Ultimate diye bir model çıkardı GPU ve işlemci değişmiş vaziyette lakin RAM klasik modelindeki ile aynı halen 16 GB Pro'daki gibi 18 değil Snapdragon 8 gen Plus yerine Media tek dimensity 9000+ yerleştirilmiş hangisini almak daha mantıklı bilemem tabii bunun haricinde ASUS ROG Phone 6 Batman Edition gibi ilginç bir modelde var hangisini almak daha mantıklı bilemem ama ben Pro modelini kesin almayı düşünüyorum hem oyun açısından hem batarya hem görünüm hem de telefonun sesi ben 7/24 thrash metal dinleyen birisiyim ve bu telefonun sesi gerçekten muazzam bu telefonla istediğim ses zevkini yakalayabileceğimi düşünüyorum ve ayrıca oyun kitaplığıda çok hoş Xiaomi'deki oyun kitaplığına kıyasla bu çok daha orijinal ve kaliteli görünüyor yani armory create çok güzel düşünülmüş bir eklenti Game Turbo'ya nazaran çok daha kullanışlı ve şık uzun lafın kısası bu telefon beni her şeyi ile tahrik etmeye yetiyor kesinlikle çok istediğim bir telefon bu.
Söylediklerinizin hepsine katılıyorum ancak Dimensity , Snapdragon'a nazaran daha fazla ısınan bir işlemci olduğundan Snapdragon modelinden şaşmamanızı öneririm.
Ve bu cihazı zorlayabilecek bir oyun henüz çıkmadı.
Dolayısıyla tercihimiz doğru yön de.
Tek sıkıntı cihaza kolay kolay ulaşamayacağımız bir ülke de yaşıyor olmamız.

Söylediklerinizin hepsine katılıyorum ancak dimensity, Snapdragon'a nazaran daha fazla ısınan bir işlemci olduğundan Snapdragon modelinden şaşmamanızı öneririm.
Ve bu cihazı zorlayabilecek bir oyun henüz çıkmadı.
Dolayısıyla tercihimiz doğru yön de.
Tek sıkıntı cihaza kolay kolay ulaşamayacağımız bir ülke de yaşıyor olmamız.

Şahsen ben zaten Snapdragon'dan farklı bir işlemci kullanamam fakat mevzu şu ki ASUS ROG Phone 6D Ultimate modelinde böyle bir olay oldu ve ne hikmetse çok sevildi ben şahsen pek sevmedim halen Pro modelini almayı ve Snapdragon'dan farklı bir işlemci kullanmamayı tercih ediyorum ve şunu söylemek isterim ki inan itimat et bu telefonun bu ülkede olmaması daha hayırlı eğer bu telefon bu ülkede olsaydı ulaşılması daha kolay olacaktı eee haliylede kitlesel olarak diğer markalardan hiçbir farkı kalmayacaktı biz yine de dişimizi sıkalım bakarız bir çaresine şahsen ben halen çok istiyorum ASUS ROG Phone 6 Pro'yu diğerleri gibi kimliğimi yitirmek istemiyorum popüler kültürün köleliği ile popüler markalar ile.

Cihazların kullanım amacı farklı, ona göre tercih yap.
Ben olsaydım Samsung veya Apple tercih ederdim.

Ben şahsen amaçsızım bu yüzden ne üdüğü belirsiz bir marka bilinmeyen bir marka hatta şöyle söyleyeyim markası bile olmayan bir telefon kullanmayı tercih ederim çünkü her şeyden önce kendime böylesine bir tarz yaratmak istiyorum çünkü artık maksat performans, kalite vs. falanda değil olay artık tamamen prestij.

Son düzenleme:
Cihazların kullanım amacı farklı, ona göre tercih yap.
Ben olsaydım Samsung veya Apple tercih ederdim.
Ben Oyun ve performans odaklı düşünüyorum ve o yüzden de bu cihazı almayı planlıyorum.
Kamera vs. hiç umrumda değil.
Batarya,soğutma,işlemci,ram,ekran,ekran dokunma hassasiyeti,yüksek hz,hızlı şarj vs. benim için önemli olan faktörler.

Ben oyun ve performans odaklı düşünüyorum ve o yüzden de bu cihazı almayı planlıyorum.
Kamera vs. hiç umurumda değil.
Batarya, soğutma, işlemci, RAM, ekran, ekran dokunma hassasiyeti, yüksek Hz, hızlı şarj vs. benim için önemli olan faktörler.

Kesinlikle benim de aynen bu şekilde kamera vs. harici bu saydıklarının hepsi ama ekstra olarak başka bir şey daha var o da bu telefonun görünümü ve kullanıcı kitlesi en çok da bu yüzden bu telefonu almak istiyorum sırf dikkat çeksin diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı