ASUS ROG STRIX 1080 Ti servis sonrası yüksek sıcaklık

ScaryPeace IV

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, kartımı servise gönderdim, göndermeden önce boşta 31-36 derece arasında gidip geliyordu Google'da vs. Yerlerde gezerken. Kart servisten geldikten sonra teste tabii tuttum şu anda mesela Boşta 55 Derecede ve. Base Boost 1325I Memory clock 5005. çalışıyor hep güncellemeleri kaldırdım farklı bilgisayarda denedim yine aynı sorunu veriyor.

Garantiye hangi sebeple gitmişti? Termal pedleri veya macunları düzgün çekmedilerse, oldu bittiye getirdilerse temas azaldığı için ısı dağılımı etkilenmiş olabilir.

Kartı sıfırlamış olabilirler. 60 dereceye kadar açılmayan FAN özelliği aktif olabilir. Asus ekran kartı yazılımını indirip 0 DB özelliğini kapatırsanız sorununuz çözülür. Size göstermek için aktif ettim, bana göre gereksiz bir özellik daha serin çalışması ve uzun ömürlü olması için.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    24 KB · Görüntüleme: 25
Garantiye hangi sebeple gitmişti? Termal pedleri veya macunları düzgün çekmedilerse, oldu bittiye getirdilerse temas azaldığı için ısı dağılımı etkilenmiş olabilir.

Servise DP girişi yüzünden gitmişti arızalı diye değilmiş DP kablom bozulmuş hiçbir şey yapmadan geri göndermişlerdi ama artık emin değilim çünkü ben kontrollerini her şeyini yapmıştım.
Kartı sıfırlamış olabilirler. 60 dereceye kadar açılmayan FAN özelliği aktif olabilir. ASUS ekran kartı yazılımını indirip 0 DB özelliğini kapatırsanız sorununuz çözülür. Size göstermek için aktif ettim, bana göre gereksiz bir özellik daha serin çalışması ve uzun ömürlü olması için.

Onuda denedim eskiden 0DP'aydı hep ama böyle bir sorun yoktu boşta MHz'leri böyle yüksekte çalışmaları normal mi??

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    128,5 KB · Görüntüleme: 19
Peki hangi şehirde yaşıyorsunuz? Şundan soruyorum. Garantiye gittiği zamanlar havalar soğuk ve şimdi ısındıysa içeri giren hava eskisi kadar soğuk olmadığı için de sıcaklık artmış olabilir.

Nvidia sürücüsü kaynaklı olduğu düşüncesindeyim. Son sürücülerden sonra benim kartta kendini ara ara açmış oluyor. Bellle ve gpu frekansı olarak.

Servise pazartesi gitmişti Gaziantep'de oturuyorum cuma günü geldi ve ısı olarak fazla değişen bir şey yok farklı bir ekran kartım var 2060 Super onun sıcaklığı 37 geçmiyor.
NVIDIA sürücüsü kaynaklı olduğu düşüncesindeyim. Son sürücülerden sonra benim kartta kendini ara ara açmış oluyor. Bellle ve GPU frekansı olarak.

Farklı bir ekran kartım var 2060 Super ama aynı sorun onda yok boşta gayet 1080 Ti göndermeden önceki sıcaklık değerlerinde ve MHz'lerde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı