Asus ROG Strix 2080 Super görüntü sorunu

escapevet

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım ekran kartımı anakartın üstteki x16 PCI ( PCI3.0/4.0) slotuna taktığımda ne HDMI ne Display Port'tan görüntü alamıyorum. Ancak alttaki X4 PCI slotuna taktığımda görüntü alabiliyorum. Anakartın BIOS'unu güncelledim. Birçok kez RAM'leri söküp denedim. Aşağıda örnek fotosunu koyduğum anakartın X16 PCI slotunun üstündeki M2 yi söktüm taktım, alttaki m2 slotunda denedim. Nafile hala üst X16 PCI slotta görüntü alamıyorum. İşlemci B550 yongasını besleyemiyor mu? Yardımınıza ihtiyacım var. @recepbaltas

İşlemci Ryzen 5 2600x.
Anakart MSI B550 Mortar WİFİ-
Ram'ler Corsair Vengeance 3000 mhx 2*8 GB.
PSU: Corsair CS750M
M2: Toshıba RCZ 500 250 GB.

Dosya Ekleri

• msi-mag-b550m-mortar-hero-board02.png
    msi-mag-b550m-mortar-hero-board02.png
    310,5 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizi değiştirmeniz gerek.

Kırmızı takımın 7 Temmuz'da satışa çıkacak olan B550 yonga setli anakartlarının birinci ve ikinci nesil Ryzen yongalarla uyumlu olmayacağı doğrulanmıştı. B550 yonga seti yalnızca 3. nesil Ryzen “Matisse” ailesini destekliyor.

Şuan x16 slotunda R7240 var ve görüntü aldım.

Kırmızı takımın 7 Temmuz'da satışa çıkacak olan B550 yonga setli anakartlarının birinci ve ikinci nesil Ryzen yongalarla uyumlu olmayacağı doğrulanmıştı. B550 yonga seti yalnızca 3. nesil Ryzen “Matisse” ailesini destekliyor.
3600X sorunu çözer mi?
R7 240 ile B550 anakartımın PCI X16 slot'undan görüntü almamıza rağmen 2080 super ile sırasıyla x570, B550, B450, ve A320 yonga setli anakartlar ile denememize rağmen x16 PCI 3.0 slotundan görüntü alamadık. Bunun üzerine kartı servise gönderdim.
3600X'e geçsem sorun çözülür mü?

Son düzenleme:
@curiousoftech 2080 super x4 de çalıştığı için büyük olasılıkla servis geri gönderecek. Umarım 3600X çözüm olur.
@escapevet Çözülecektir. Kartı servise göndermeniz mantıksız olmuş. Sorun olmadığını söyleyip geri gönderecekler.
@curiousoftech Kartı 4 ayrı chıpsette denedik. Mecburen göndermek zorunda kaldım.
İyi akşamlar. Konuyu yeniden hortlatmak zorunda kaldım. 2080 super kartımı yenisiyle değiştirdiler. En sonunda görüntü aldık. Kartta sorun varmış. Ancak Pcı Express x16 slotunda takılı kart Pcı Exp. x8.3.3 olarak çalışıyor. M2 ssd'nin yuvasını da değiştirdim. Aklıma gelen Sata HDD bağlantıları olabilir mi? sistemde m2 ssd haricinde 1 adet 2 tb 3,5 inç, 1 adet 1 tb 2,5 inç hdd var. Yoksa işlemci pcı Line sayısı mı? İşlemci Ryzen 5 2600x.
İyi akşamlar. Konuyu yeniden hortlatmak zorunda kaldım. 2080 super kartımı yenisiyle değiştirdiler. En sonunda görüntü aldık. Kartta sorun varmış. Ancak Pcı Express x16 slotunda takılı kart Pcı Exp. x8.3.3 olarak çalışıyor. M2 ssd'nin yuvasını da değiştirdim. Aklıma gelen Sata HDD bağlantıları olabilir mi? sistemde m2 ssd haricinde 1 adet 2 tb 3,5 inç, 1 adet 1 tb 2,5 inç hdd var. Yoksa işlemci pcı Line sayısı mı? İşlemci Ryzen 5 2600x.
@curiousoftech 2080 super x4 de çalıştığı için büyük olasılıkla servis geri gönderecek. Umarım 3600X çözüm olur.

@curiousoftech Kartı 4 ayrı chıpsette denedik. Mecburen göndermek zorunda kaldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı