ASUS ROG STRIX 3080 OC 18500TL

Bu ekran kartı piyasasının vaziyeti ne olur sizce? Bu aralar bir düşüş var. Parayı basalım mu meretlere, fiyatlar meyillenir mi aşağı doğru?
Genel olarak dünya piyasasında düşüş var fakat ülkemizin ekonomik istikrarı epey dalgalı olduğu için net bir şey söylemek zor olur. Kısa ve öz olarak şu söylenebilir; eğer teknolojik bir ürün ihtiyacınız varsa, o an bu ihtiyacınızı gidermeniz en elzem olandır.

Bundan sonra uzun süre normal gidecektir, tek dert dolar kuru olur. RX 6000 serisi MSRP fiyatlarına düştü, NVIDIA da yaklaşıyor. Fakat kaçırılmaması gereken nokta bu iki neslin amiral gemileri 2 yaşına gelmeye başladı. Aynı MSRP'ye sahip RTX 4080-7800 XT gibi kartlar geldiğinde "bu karta 18K verdik 4 ay sonra aynı fiyata çok daha güçlüsü geldi" dememek.

Giriş ve orta seviyeye hitap eden kartlarda yeni neslin gelmesini uzun süreler var ama üst seviyeler sonbaharda piyasada olacak. Dolar yatay seyrederse fiyat olarak pek fark olmaz.
Kesinlikle katılıyorum elinizde kart varsa idarelik veya iyi bir model bence yeni serinin beklenmesi daha iyi olur.

Genel olarak dünya piyasasında düşüş var fakat ülkemizin ekonomik istikrarı epey dalgalı olduğu için net bir şey söylemek zor olur. Kısa ve öz olarak şu söylenebilir; eğer teknolojik bir ürün ihtiyacınız varsa, o an bu ihtiyacınızı gidermeniz en elzem olandır.
Eyvallah. İhtiyacım yok şuan. Fakat ihtiyaç doğduğunda bugünün fiyatlarıyla bütçeye ne derece fark yaratıyor onu merak ediyorum.

Bundan sonra uzun süre normal gidecektir, tek dert dolar kuru olur. RX 6000 serisi MSRP fiyatlarına düştü, NVIDIA da yaklaşıyor. Fakat kaçırılmaması gereken nokta bu iki neslin amiral gemileri 2 yaşına gelmeye başladı. Aynı MSRP'ye sahip RTX 4080-7800 XT gibi kartlar geldiğinde "bu karta 18k verdik 4 ay sonra aynı fiyata çok daha güçlüsü geldi" dememek.

Giriş ve orta seviyeye hitap eden kartlarda yeni neslin gelmesini uzun süreler var ama üst seviyeler sonbaharda piyasada olacak. Dolar yatay seyrederse fiyat olarak pek fark olmaz.

4000 serisi fiyatları ne olur hocam 16kdan falan mı başlar? VRAM'lar ise 4060'dan başlayarak 12 GB olmasını bekliyorum. Fikriniz nedir?

4000 serisi fiyatları ne olur hocam 16kdan falan mı başlar? VRAM'lar ise 4060'dan başlayarak 12 GB olmasını bekliyorum. Fikriniz nedir?

MSRP aynı kalacak deniliyor, o yüzden pek fiyat farkı olacağını düşünmüyorum. Şurada Eylül/Ekim'e fazla kalmadı. Zamanla detaylar daha belli olur.

Pek takip edemedim 4000 Serisi çıktığında kısa bir süre sonra da AMD 7000 Serisi duyuracak mı acaba?

Genelde öyle oluyorlar. En fazla 1 ay oynar diye düşünüyorum.

@kino GTX 1060 6GB veya GTX 1070 almayı planlıyorum 2. elden. Sence ne kadar götürür.

Fiyatları önemli 6 senelik kartlar, temiz iseler daha götürürler FSR 2.0 da gelecek oyunlara eklenince bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı