ASUS ROG STRIX 480 Ekran kartı fanı çalışmıyor

Seymen Yildiz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bilgisayar kasam eskidiği için degiştirmek istedim. Tüm donanımları eski kasamdan söküp yeni kasama monte ettim. Her şey sorunsuz fakat ekran kartımına tam elektrik gelmediği için kapanıyor. Bazen zorladıgımda açılıyor fakat 1 dakika içerisinde tekrar kapanıp belli bir süre açılmıyor. Şu an anakart üzerindeki ekran kartına bagladım. Sorun PSU'dan mıdır? Yoksa ekran kartındamı problem oluşmuştur. Lütfen yardım edebilecek beni bu konuda aydınlatabilecek birini arıyorum. Ekran kartı modelim ASUS ROG STRIX 480 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Zero Rpm özelliği var. Bu açıksa belli bir sıcaklığa kadar dönmez. PSU zayıfsa bundan kaynaklı da olabilir.

eski kasamda aynı psu kullaniyodum bi sorun yaşamıyordum. yeni kasayada aynı psu taktım bu yeni kasada sorun yaşıyorum sadece. silverstone 700 w 80plus psu
bunun yanı sıra ekran kartını cıkartıp kullanmaya devam ettigimde ( onboard üzerinden ) sistemsel hiç bi sıkıntıyla karşılaşmıyorum sadece ekran kartını taktıgımda sıkıntı yaşıyorum ve zannediyorumki psu yetersiz geliyor artık.. 4 yıldır kullanıyorum bundan dolayı olsa gerek sizce ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı