ASUS ROG STRIX 750W PSU fan sesi sorunu

MzBag

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce QP bilişim firmasının Trendyol mağazından yeni bir PSU satın aldım. İyisini olsun dedim ve pahalı bir model olan ASUS ROG STRIX 750W modelini satın aldım. Ürün jelatini içerisinde sıfır olarak geldi. Kurulumunu yaptım. Sosyalde de söylenilen gibi teknoloji şans işi olduğundan satın aldığım PSU ile sorun yaşamaktayım. Bilgisayarımdan oyunlara girdikten birkaç dakika sonra sürekli başlayıp kesilen rahatsız edici bir ses duymaya başladım. Yeni olan PSU'dan şüphelendim ve sistemin dışına çıkararak test ettim. Sistem yük altındayken PSU sürekli olarak fanını açıp-kapatıyor. Açılması veya kapanması sorun değil fakat her açılışından önce rahatsız edici bir sürtme sesi çıkarıyor. Sesi ve sorunu daha iyi anlatabilmek adına video çektim. Yalnız telefon gürültüyü bastırmak istediğinden dolayı sesi yeterince alamamış. Videoyu biraz ses açarak dinlemeniz gerekiyor. Normalde duyulan ses videoda olandan daha yüksek. Ürünü satın aldığım yere geri göndereceğim tabii ki bu şekilde kullanmak mümkün değil. Sizlere sormak istediğim; bu PSU'nun aynısını kullanan var mı? Onlar benzer bir sorun yaşıyor veya yaşadılar mı? Eğer ürünün problemi kronik ise yenisini istemek yerine iade talebinde bulunmayı kronik değilse değişim talebinde bulunmayı düşünüyorum. Herkese teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle geçmiş olsun.
Muhtemelen arızalı bir ürün gelmiş dediğiniz gibi şansınıza.
Asus Rog ürünleri tam 8 sene kullandım.
Hemen hemen aklınıza gelecek tüm ürünleri diyebilirim ( klavye,mouse dahil )
Bu süre zarfı içinde tek sorunum 6. senenin sonunda monitörde ki ölü pixel oldu :)
( Gamer Laptop G75 Rog ) halada çalışır banamısın demiyor :)
PSU'larda bu tür sesler normal değil kesinlikle.
Bilgisayarınız yük altında olsun ya da olmasın bu tür fan sesi duymanız beklenmemeli sonuçta premium bir PSU alıyorsunuz.
Ben artık biraz marka değişikliği ve tecrübe edinmek için imzamda ki bileşenleri topladım.
Açıkcası ben CORSAIR seçtim.
Almadan önce sadece bir makinada kulağımı dayadım , PSU yük altındayken kulağıma gelen ses sadece minik bir fan sesi idi. Etkilemişti tabi bu durum beni. Hiç kötü yorumlara aldırış etmeden gittim aynı PSU'yu buldum aldım :) ( İmzada olan )
Bilgisayar yük altında değilken standart film veya internette gezinirken fanım çalışmıyor.
Oyunlarda fan çalışıyor ama kulağımı dibine kadar getirsem çok çok çok minik bir ses duyuyorum.
Normal mesafeden bu ses bana kesinlikle gelmiyor.
Bence ürünü değiştirin gelen üründe de aynısı varsa artık iade edersiniz.
Bileşenleriniz güzel ve CORSAIR markasını öneririm.
Saygılar.

Zamanında ben önermiştim sana hatırlarsın belki, özellikle sese takıntılı biri olduğunu dile getirmiştin.:) Fiyatına göre harika bir ürün olduğunu söylemeden geçemiycem o dönem ben 850'liğini senden de ucuza almıştım.

Aynen öyle S12II/M12II 620W ve aşağısı için yorumum halen geçerli koruma, voltaj regülasyonu gibi aklıma gelen unsurlarda VS Gri dahi tokatlıyor.

Aynen hocam iyiki önerinizi dinlemişim PSU'dan ses gelmiyor diye PSU'yu arkaya verdim gine aynı mübarek insan biraz da olsa ses çıkarır :D

Öncelikle geçmiş olsun.
Muhtemelen arızalı bir ürün gelmiş dediğiniz gibi şansınıza.
Asus Rog ürünleri tam 8 sene kullandım.
Hemen hemen aklınıza gelecek tüm ürünleri diyebilirim ( klavye,mouse dahil )
Bu süre zarfı içinde tek sorunum 6. senenin sonunda monitörde ki ölü pixel oldu :)
( Gamer Laptop G75 Rog ) halada çalışır banamısın demiyor :)
PSU'larda bu tür sesler normal değil kesinlikle.
Bilgisayarınız yük altında olsun ya da olmasın bu tür fan sesi duymanız beklenmemeli sonuçta premium bir PSU alıyorsunuz.
Ben artık biraz marka değişikliği ve tecrübe edinmek için imzamda ki bileşenleri topladım.
Açıkcası ben CORSAIR seçtim.
Almadan önce sadece bir makinada kulağımı dayadım , PSU yük altındayken kulağıma gelen ses sadece minik bir fan sesi idi. Etkilemişti tabi bu durum beni. Hiç kötü yorumlara aldırış etmeden gittim aynı PSU'yu buldum aldım :) ( İmzada olan )
Bilgisayar yük altında değilken standart film veya internette gezinirken fanım çalışmıyor.
Oyunlarda fan çalışıyor ama kulağımı dibine kadar getirsem çok çok çok minik bir ses duyuyorum.
Normal mesafeden bu ses bana kesinlikle gelmiyor.
Bence ürünü değiştirin gelen üründe de aynısı varsa artık iade edersiniz.
Bileşenleriniz güzel ve CORSAIR markasını öneririm.
Saygılar.

Görüşleriniz için teşekkür ederim. Maalesef problemli ürün denk geldi dediğiniz gibi. Corsair'in RM750 2019 modeli ile bu model arasında kalmıştım. Corsair'in PSU'ları da kaliteli haklısınız.
Arkadaşlar QP Bilişim mailime dönüş sağladı. Videoda bariz şekilde ses mevcut değil, yinede isterseniz servise gönderelim demişler. İlk aldığım tepkiden memnun kalmadım açıkçası. Ürünün anormal ses çıkardığı açıkça belli oluyor. Onlara göndermem, oradan servise gitmesi, servisten cevap alınıp işlem yapılması uzun bir süreç. Bu süreç zarfında hem bilgisayarım çalışmayacak hemde paramı iade alamayacağım.

Daha yakından video çekerek maillerine dönüş sağladım. Bakalım bu sefer ne cevap verecekler. Ürünü yarın kendilerine kargoyla göndereceğim.

Yeni video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Güncelleme: Ürün ellerine ulaştıktan bir gün sonra iadeyi onayladılar. Servise göndereceğiz, sorun görünmüyor gibi yazılanlardan sonra süreci uzatacaklarını düşünmüştüm. Direk kendileri deneyip ürünün sorunlu olduğunu anladılar sanırım. Ürünü iade ettim.
Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
@MzBag @Ali Rıza09 ✅

Ben bugün STRIX model PSU almaya karar vermiştim. Boşta ses çıkarmasını istemiyorum. Bütün gün PC başında geçiyor. Genelde olumlu ve sessiz denildi özellikle 0dB özelliği için. Şimdi 1-2 sesli yorum okudum ne yapmam gerekiyor? Ürünün arkasındaki 0dB tuşu çok cazip gelmişti. Ne tavsiye edersiniz şu an 1.400TL gibi indirimli bir fiyata alacaktım.

@MzBag @Ali Rıza09 ✅

Ben bugün STRIX model PSU almaya karar vermiştim. Boşta ses çıkarmasını istemiyorum. Bütün gün PC başında geçiyor. Genelde olumlu ve sessiz denildi özellikle 0dB özelliği için. Şimdi 1-2 sesli yorum okudum ne yapmam gerekiyor? Ürünün arkasındaki 0dB tuşu çok cazip gelmişti. Ne tavsiye edersiniz şu an 1.400TL gibi indirimli bir fiyata alacaktım.

Ben FSP'nin bu modelini aldım. Memnunum, sorunsuz kullanıyorum.

Birkaç gün önce QP bilişim firmasının Trendyol mağazından yeni bir PSU satın aldım. İyisini olsun dedim ve pahalı bir model olan ASUS ROG STRIX 750W modelini satın aldım. Ürün jelatini içerisinde sıfır olarak geldi. Kurulumunu yaptım. Sosyalde de söylenilen gibi teknoloji şans işi olduğundan satın aldığım PSU ile sorun yaşamaktayım. Bilgisayarımdan oyunlara girdikten birkaç dakika sonra sürekli başlayıp kesilen rahatsız edici bir ses duymaya başladım. Yeni olan PSU'dan şüphelendim ve sistemin dışına çıkararak test ettim. Sistem yük altındayken PSU sürekli olarak fanını açıp-kapatıyor. Açılması veya kapanması sorun değil fakat her açılışından önce rahatsız edici bir sürtme sesi çıkarıyor. Sesi ve sorunu daha iyi anlatabilmek adına video çektim. Yalnız telefon gürültüyü bastırmak istediğinden dolayı sesi yeterince alamamış. Videoyu biraz ses açarak dinlemeniz gerekiyor. Normalde duyulan ses videoda olandan daha yüksek. Ürünü satın aldığım yere geri göndereceğim tabii ki bu şekilde kullanmak mümkün değil. Sizlere sormak istediğim; bu PSU'nun aynısını kullanan var mı? Onlar benzer bir sorun yaşıyor veya yaşadılar mı? Eğer ürünün problemi kronik ise yenisini istemek yerine iade talebinde bulunmayı kronik değilse değişim talebinde bulunmayı düşünüyorum. Herkese teşekkürler.

Merhaba bende hazır sistem aldım ve bahsettiğiniz psu'nun 650w modelinde anlattığınız sorunu yaşıyorum. Sizde çıkan ses buna benzer miydi ?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı