Çözüldü ASUS ROG STRIX B450F II anakartın chipsete bağlı USB portları hangileri?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ryse

Kilopat
Daha fazla  
Diğer anakartların modellerine bakıp hangisi chipsete bağlı bilgilendiriyor. Ama ASUS'da böyle bir bilgi sitesinde görünmüyor v. Eya kitapçığında bilen var mı?

1686081769902.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
B450-F modelinin sitesinde yazıyor.

1686082850279.png

Üstteki 2 tane 2.0 portu ve ortadaki 2 tane kırmızı 3.1 portu chipset tarafından, diğer portlar ise işlemci tarafından kontrol ediliyor.

II modelinde de portların dizilimi aynı zaten fark yok, onda neyse bunda da odur.
Mesela B450 Tomahawk MAX'ta böyle görünüyor:

msedge_uNGI8GsX4c.png

Ama sizin anakartınızın kılavuzunda ise böyle:

msedge_O04fMgd5bI.png

Bunu demek istiyorsanız evet ben de özellikle şu şu port B450'ye bağlı diye gösterildiğini göremedim, ama hepsinin bağlı olması lazım zaten. Gösterilmemiş olabilir, unutulmuştur. Tam anlamadım neyi sormak istediğinizi.

B450-F modelinin sitesinde yazıyor.

Eki Görüntüle 1810059

Üstteki 2 tane 2.0 portu ve ortadaki 2 tane kırmızı 3.1 portu chipset tarafından, diğer portlar ise işlemci tarafından kontrol ediliyor.

Iı modelinde de portların dizilimi aynı zaten fark yok, onda neyse bunda da odur.

Çok teşekkür ederim.

Bunu demek istiyorsanız evet ben de özellikle şu şu port B450'ye bağlı diye gösterildiğini göremedim, ama hepsinin bağlı olması lazım zaten. Gösterilmemiş olabilir, unutulmuştur. Tam anlamadım neyi sormak istediğinizi.
Gösterilmemiş olması gibi bir lükslerinin olacağını sanmıyorum, olacak diye bir zorunluluk da yok zaten. Yine son sözü Asus Destek Ekibi söyler tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı