ASUS ROG STRIX B550-F Gaming anakart 3500 TL'ye değer mi?

omersseven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dün gamergecesinden bu anakartı aldım açıkçası zaten düşünüyordum ya B550 F Gaming ya da Aorus B550 Elite V2 düşünüyordum. Aralarında fark yok bayağı araştırdım bir iki model daha vardı ama eleme yaparak bu ikisi arasında kaldım. Hangisini indirimde yakalarsam alırım mantığında bunu indirimde yakaladım ve bunu aldım. Sizce değer mi? Bu arada fiyat 3,499 TL.
Almayı planladığım işlemci: R5 5600.
Ve bir sebep daha ileriye dönük olsun istedim, bütçeden dolayı DDR5 alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dün gamergecesinden bu anakartı aldım açıkçası zaten düşünüyordum ya B550 F Gaming'ya da Aorus B550 Elite V2 düşünüyordum. Aralarında fark yok bayağı araştırdım bir iki model daha vardı ama eleme yaparak bu ikisi arasında kaldım. Hangisini indirimde yakalarsam alırım mantığında bunu indirimde yakaladım ve bunu aldım. Sizce değer mi? Bu arada fiyat 3,499 TL.
Almayı planladığım işlemci: R5 5600.
Ve bir sebep daha ileriye dönük olsun istedim, bütçeden dolayı DDR5 alamadım.

Soğutması, stabilitesi her şeyi, iyi bir kart. Öyle olmasa diğerleri ile aynı fiyat olurdu.

Soğutması, stabilitesi her şeyi, iyi bir kart. Öyle olmasa diğerleri ile aynı fiyat olurdu.
Zamaninda B550-F'den daha iyi anakartlar, B550-F'den daha ucuza satildi. ROG olmasindan oturu fiyat pahaliligi var yani, iyi oldugu icin degil. Marka, serisini guzel pazarliyor ve dolayisiyla kotu urun bile olsa insanlarin gozundeki degeri buyuk oldugu icin pahali yazsa satiyor.

Eger anakarttan beklentin islemciyi takip calistirmak ise B550M DS3H alabilirsin. Fazlasiyla yeterli ve ucuz bir anakart.

B550 Aorus Elite V2 ile B550-F arasindan B550-F daha iyi bir anakart ama fiyat farki 500-600 TL oldugu icin bana gore degmez.

F olanın iki modeli var diye biliyorum Wi-Fi ve Wi-Fi olmayan hangisi?

Zamaninda B550-F'den daha iyi anakartlar, B550-F'den daha ucuza satildi. ROG olmasindan oturu fiyat pahaliligi var yani, iyi oldugu icin degil. Marka, serisini guzel pazarliyor ve dolayisiyla kotu ürün bile olsa insanlarin gozundeki degeri buyuk oldugu icin pahali yazsa satiyor.

Eger anakarttan beklentin islemciyi takip calistirmak ise B550M DS3H alabilirsin. Fazlasiyla yeterli ve ucuz bir anakart.

B550 Aorus Elite V2 ile B550-F arasindan B550-F daha iyi bir anakart ama fiyat farki 500-600 TL oldugu icin bana gore degmez.

Hocam fiyatın yüksek olma sebebi ses kapasitörleri diğer ucuz anakartlarda ses yalıtımı yok.
Kaliteli kulaklık alsanızda teneke gibi ses veriyor.

Hangi işlemci ile kullanacağınız ve ne kadar hız aşırtma yapacağınız ile alakalı. 5900X gibi bir şey ile hız aşırtsaydınız giriş seviyesi modellerin bazıları throttle yaptırıyorlar. Prime B550M-A rezalet mesela o konuda. Elinizdeki model iyi. Fiyatı da üstte arkadaşımızın belirttiği sebeplerden öyle. Sorun yok.

Asus Rog B550 E Gaming anakart kullanıyorum F ile aşağı yukarı aynı sayılır kesinlikle almanı öneririm soğutması ve mosfetleri çok iyi. Dün incehesap gaming gecesinde indirimde idi keşe kaçırmasaydınız.

Bende 5600 ile kullanıyorum çok memnunum. Önceki kalan RAM'leri taktım 3600 MHz XPG olan. Yalnız RAM'ler yan yana takılınca XMP açılıyor ilginç bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı