ASUS ROG STRIX B550-F GAMING anakart BIOS sorunu

Makaleler
20
Merhabalar. Sistemi yeni montajladım. Fakat şöyle bir sorunum var. Bilgisayarı kapattığım zaman, güç kaynağından şalter kapatıp tekrar açtığımda sistem çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Anakart üzerinde RAM yazan kısımda sarı bir ışık yanıyor. 4-5 defa kapatıp açtığımda ise görüntü geliyor ama BIOS'a girmek için F1'e basmamı istiyor. Ardından Windows geliyor. Fakat bilgisayarı kapattığım zaman güç kaynağının şalterini kapatmazsam eğer sistem açılıyor ve sarı ışık yanmıyor. Fakat açılırken önce sarı, sonra kırmızı hemen akabinde beyaz yanıyor ve sonra sönüyor, sistem sorunsuz açılıyor. Şalterden kapatma sebebim, eğer şalterden kapatmazsam anakartın ROG STRIX logosundaki RGB aydınlatmalar yanmaya devam ediyor. Kapatmak için şalteri kapatıyorum ve sonrasında sistem açılmıyor. 5. açışımda BIOS geliyor. Ayrıca normal açtığım zaman hata ışıklarının olduğu yerde sarı, sonra kırmızı sonra beyaz yanıp hemen sönmesi de kafamı karıştırdı. Sizce sorun tam olarak neden kaynaklı olabilir?

RAM: Kingston HyperX Predator 16 GB (2x8gb) 3200MHz CL16 RGB DDR4 RAM.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING.

Windows güncel olup tüm sürücüler yüklenmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o RGB logoyu BİOS'dan tamamen kapatabiliyorsun. Aura on-off var hemen sağ üstte. Sanırım bunu yaparsan sorunu kısmi çözmüş olursun.
Dediğinizi yaptım, logo ışığı kapansa da şalterden kapatıp açtıktan sonra gene ekrana görüntü vermiyor 5. açışımda açılıyor ve BIOS'a atıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı