ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi DRAM ışığı yanıyor

Featrhyme

Centipat
Daha fazla  
Sistem bileşenlerim;
5600X işlemci.
Wraith Prism soğutucu.
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi
EVGA GTX 960 4 GB.
Kingston HyperX Fury RGB 8x2 3200MHz.
SanDisk Ultra 500GB M.2 SSD.
650W Gold 80+ PSU.

Ekran kartı, RAM, SSD eski sistemimde kullandığım bileşenler.
Diğer parçaların hepsi sıfır alındı.
Dün bütün montajı tamamlayıp kullanırken hiç problem yoktu bugün birden anakartın DRAM ışığı sarı yanmaya başladı RAM'lerin yerlerini değiştirdiğimde düzeldi. Daha sonra RAM'leri silgi ile silip eski slotlarına geri taktım tekrar DRAM ışığı sarı yanmaya başladı yani sistem açılmadı hiçbir şekilde. Onun dışındaki bütün bileşenlerimin fanları dönüyor, bütün fonksiyonları yerinde idi.
Statik elektrik aldım.
BIOS pilini çıkar tak yaptım.
BIOS son versiyonu güncel beta olmayan.
RAM'leri çıkar, tak yapıp statik elektrik alıp RAM'leri taktıktan sonra sistem açılıyor fakat güç kestikten sonra açamıyorum aynı sorun devam ediyor.
Sizce sorunum nedir? Donanımsa arıza mı?
Anakartın desteklediği modellerde benim RAM'lerim mevcut değil onunla ilgili mi?
RAM'leri çıkar tak yapıp BIOS pilini çıkar tak yaptıktan sonra sorunsuz çalışıyor sistem fakat güç kesildikten sonra tekrar aynı sorun devam ediyor. Anakart ile ilgili bir sorun mu deneyimlemiş yaşamış olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler şimdiden.
@Recep Baltaş bir bakar mısın hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun anakart ve ram uyuşmamasından kaynaklı ramlerin voltaj değerini anakart kafadına göre verdiği için elle girmek gerekli sanırım o şekilde yapınca düzeliyor yani 1.35w manuel ayarlamak gerekli ramlerin max frekans hızını verip.
Eğer ddcop açık yapıp profil seçerseniz de pc den güç kesilince sorun tekrarlıyor tekrar bios sıfırlamak gerekiyor
Çözüm ya da sorunun kaynağını bulabildiniz mi ?
.......

Sorun anakart ve ram uyuşmamasından kaynaklı ramlerin voltaj değerini anakart kafadına göre verdiği için elle girmek gerekli sanırım o şekilde yapınca düzeliyor yani 1.35w manuel ayarlamak gerekli ramlerin max frekans hızını verip.
Eğer ddcop açık yapıp profil seçerseniz de pc den güç kesilince sorun tekrarlıyor tekrar bios sıfırlamak gerekiyor

.......
Anladım ben de deneyeceğim, ara ara bu sorunu yaşıyorum artık delirtti

Geri
Yukarı