ASUS ROG STRIX B550-F nasıldır?

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Yalnızca bu anakartı kullanan arkadaşların yorum yapmasını istiyorum. İlgili üründen ne olursa olsun herhangi bir şikayetiniz var mı? (Wi-Fi olmayan model)

Yalnızca bu anakartı kullanan arkadaşların yorum yapmasını istiyorum. İlgili üründen ne olursa olsun herhangi bir şikayetiniz var mı? (Wi-Fi olmayan model)

Gayet sağlam bir anakart, Gaming sorun çıkartmaz zaten. ASUS ve MSI anakartta ekran kartinda en çok tercih edilen markalardir. B serisi anakartlar orta düzeyde X serisi ust düzey anakartlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet sağlam bir anakart Gaming sorun çıkartmaz zaten ASUS ve MSI anakartta ekran kartinda en çok tercih edilen markalardir b serisi anakartlar orta düzeyde X serisi ust düzey anakartlar.

Teşekkür ederim yorum için.

PSU'yu degistirmeni oneririm yabanci forumlarda onerilmiyor.

Dostum ben de biliyorum iyi olmadığını da bu konuyla ne alakası var onu anlamadım?
Vızıldaya vızıldaya öldüreceğim o PSU'yu zaten ben.

Gulen arkadaslar;
1606587975621.png
1606587988988.png
1606588010604.png
1606588061516.png

Rica ederim.

Kullanmıyorum ama rakiplerine göre yorum yapabilirim umarım :)

Kendi yaptığım B550 VRM listesinde üst sıralarda ve rakiplerine göre genellikle daha üstte.
2020-10-05-094418_1366x768_scrot~2.png

VRM sıcaklık karşılaştırması bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VRM yapısı ve soğutması güzel, RAM desteği iyi, 2 M.2 slotu da soğutmalı derken güzel anakart :)

Sadece aynı fiyattaki rakiplerine göre 2 yerine 1 ARGB portu var ancak o da seni pek etkilemez diye düşünüyorum.
ROG ekran kartı ile güzel gider.

PSU değişeceğini düşünüyorum, değişirsen 8+8/8+4 CPU çıkışlı bir model olsun.

Diyeceklerim bu kadar. :)

@6kaps9, neden güldük biliyor musun? Çünkü yazdığın şeyin konuyla alakası yok. Konuyu açan üye, yaklaşık iki senedir forumda ve güç kaynağı farkındalığına sahip biri. Forumdan anakart hakkında bilgi istemiş, "güç kaynağım nasıl?" dememiş.

Kullanmıyorum ama rakiplerine göre yorum yapabilirim umarım :)

Kendi yaptığım B550 VRM listesinde üst sıralarda ve rakiplerine göre genellikle daha üstte.
Eki Görüntüle 755388
VRM sıcaklık karşılaştırması bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VRM yapısı ve soğutması güzel, RAM desteği iyi, 2 M.2 slotu da soğutmalı derken güzel anakart :)

Sadece aynı fiyattaki rakiplerine göre 2 yerine 1 ARGB portu var ancak o da seni pek etkilemez diye düşünüyorum.
ROG ekran kartı ile güzel gider.

PSU değişeceğini düşünüyorum, değişirsen 8+8/8+4 CPU çıkışlı bir model olsun.

Diyeceklerim bu kadar. :)

Teşekkür ederim yorumunuz için. :)

Farklı bir marka bakmıyorum daha doğrusu bakamıyorum hiçbir marka bana sıcak gelmiyor sadece mecburiyetten almıştım mevcut anakartı. Güç kaynağını da değiştireceğim ancak satmaya pek içim elvermiyor, sonuçta oldukça sorunlu bir cihaz.
Sorunu (CW) alıcıya söyleyip biraz daha uyguna satarım o şekilde olabilir mesela.

Evet ARGB portu beni etkilemez. 4 fan ve 1 pompa çıkışı olması beni yeterince tatmin etti.
Gelecek sene içinde bunu almayı düşünüyorum ama fiyatı umarım çıkmaz.

Geri
Yukarı