Çözüldü ASUS ROG STRIX B560-F anakartta M2_1 PCI-e 4.0 çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serkgngr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ASUS ROG STRIX B560-F anakartımda M2_1 PCI-e 4.0 çalışmıyor biliyorum ki işlemcim (10850k) PCI-e 4.0 desteklemiyor ama M2_1 4.0 destekli yuvaya PCI-e 3.0 destekli M.2 SSD taktığımda da görmüyor. Normalde görüp PCI-e 3.0 hızında çalıştırması gerekmez mi? Sebep tamamen işlemciyle alakalı mıdır yoksa anakartta herhangi bir sorun var mıdır? Diğer M2_2 PCI-e 3.0 ve M2_3 PCI-e 3.0 slotlarım çalışmakta.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Şükür içim rahatladı bir yazıda 4.0 olsa bile 3.0 desteğini alabilirsiniz deniyordu korku saldı içimi ama dediğiniz gibiyse hiç sorun yok. Çok teşekkür ederim
1622202624029.jpeg

Endişelenecek bir şey yok çalışmaması gayet normal, anakartın kendi sayfasında da çalışmayacağı yazıyor zaten.
11. Nesil işlemciniz olmayınca M2_1 yuvası PCIE 3.0 veya 4.0 farketmeksizin çalışmıyor, M2_2 ve M2_3'ü kullanmak zorundasınız.
Şükür içim rahatladı bir yazıda 4.0 olsa bile 3.0 desteğini alabilirsiniz deniyordu korku saldı içimi ama dediğiniz gibiyse hiç sorun yok. Çok teşekkür ederim

1622202624029.jpeg

Endişelenecek bir şey yok çalışmaması gayet normal, anakartın kendi sayfasında da çalışmayacağı yazıyor zaten.

Çözüm
Eki Görüntüle 1045100

Günlerce araştırdım bir bunu göremedim tek sorun buydu halledildi sayenizde. Çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz benim gibi PC'den araştırıp göremeyenler olabilir telefondan bakmak en doğrusu :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı