ASUS ROG Strix, G ve Zephyrus farkı nedir?

Muncusu

Decapat
Daha fazla  
Ben yurt dışından ASUS ROG serisinden laptop almak istiyorum ama şöyle bir sorun var: ROG serisinde bulunan 3 model de aynı özelliklerde fakat fiyat farkı var ve bu modellerde detaylı farkı izah eden bir açıklama yok ya da ben bulamadım. Soru şu: ASUS ROG STRIX Scar, G serisi, ZEPHYRUS arasında ne farklar var? Fiyat farkı neden bu kadar fazla aralarında aynı özellikte olmalarına rağmen?

Aşağıdaki linkte modeller mevcut:

F/P olarak hangisini almamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben tipini çok beğendiğim için Zephyrus derdim ama herkes scar der çünkü açar ASUS ROG modellerinin en iyisidir. Kişisel görüş cihazlar arası seçimde ve Zephyrus veya scar derim yani g sınıfına hiç girme.

ROG Strix < Rog Strix Scar < Rog Zephyrus.

Kasa kalitesi olarak bu şekilde. Performans olarak ise Zephyrus'lar biraz daha düşük TDP'li ekran kartı kullanılıyor ve daha hafiflerdir. Taşınabilirlik kısmı da öne çıkıyor.

Zephyrusun olayı ekstra ekran diye biliyorum. Scar en performanslısı. Ama aceleniz yoksa legion 5 pro scarın 3080lik versiyonundan sadece %10 daha az performans veriyor.

Vallahi bunu aldım arkadaşlar ama bu konuda teknik olarak bana şöyle bir tavsiyede bulunuldu.
Taşınabilirlik ve working = Zephyrus.
Malzeme kalitesi ve ekran = Scar.
F/P = g serisi.

Sonuç olarak size tavsiyem ASUS almayın kalite kontrol berbat ve yazılımda çok kötüler. Oyunda Lenovo MSI, işte Apple ve Dell bana göre yatırım tavsiyesi değildir.

Geri
Yukarı