Rossweisse

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Bachelor Student
Herkese merhaba!
Yaklaşık bir buçuk ay önce konuda da gördüğünüz ASUS ROG STRIX G712LV Model Laptop satın aldım.
Ancak maalesef laptoptan hala beklediğim performansı alabilmiş değilim.
Laptop'un Ekran Kartı RTX2060, İşlemcisi Intel Core i7 10750H. SSD'si 1TB ve RAM'i de 1x16 GB DDR4 3200MHz.

Sorunum şu ki, League of Legends gibi bir oyunda dahi şarjda ve Performans modunda ayrıca NVIDIA Kontrol Paneli'nden tüm ayarları yaptığım halde maksimum 90-100 FPS alıyorum.

Twitch'te yayın açmaya çalıştığımda 50-60 FPS'lere dayanıyor. Bazen gözlerime inanamıyorum. Hatta osu! Oyununda bile Discord'da 720P 30FPS yayın açınca FPS Droplarından oyunu oynayamıyorum.
Bundan önceki laptopumda GT750M Ekran kartı vardı, bu değerlerden daha fazla FPS'e sahiptim.

Tüm sürücüler ve güncelleştirmelerim tam. GeForce Experience'da yüklü, optimizasyonları da yaptım. BIOS gibi güncellemeleri sormayın bile, her şeyi son güncellemede.
Hiçbir yerde çözüm bulamıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    345,7 KB · Görüntüleme: 132
  • 2.png
    2.png
    349,9 KB · Görüntüleme: 130
  • 3.png
    3.png
    233,6 KB · Görüntüleme: 90
  • 4.png
    4.png
    230 KB · Görüntüleme: 119
  • 5.png
    5.png
    420,2 KB · Görüntüleme: 135
  • 6.png
    6.png
    203 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba!
Yaklaşık bir buçuk ay önce konuda da gördüğünüz ASUS ROG STRIX G712LV model laptop satın aldım.
Laptop'un ekran kartı RTX2060, işlemcisi Intel Core i7 10750H. SSD'si 1TB ve RAM'i de 1x16 GB DDR4 3200MHz.

Sorunum şu ki, League of Legends gibi bir oyunda dahi şarjda ve performans modunda ayrıca NVIDIA kontrol Paneli'nden tüm ayarları yaptığım halde maksimum 90-100 FPS alıyorum.

Twitch'te yayın açmaya çalıştığımda 50-60 FPS'lere dayanıyor. Bazen gözlerime inanamıyorum. Hatta osu! Oyununda bile Discord'da 720P 30FPS yayın açınca FPS droplarından oyunu oynayamıyorum.
Bundan önceki laptopumda GT750M ekran kartı vardı, bu değerlerden daha fazla FPS'e sahiptim.

Tüm sürücüler ve güncelleştirmelerim tam. GeForce Experience'da yüklü, optimizasyonları da yaptım. BIOS gibi güncellemeleri sormayın bile, her şeyi son güncellemede.

Afterburner ile oyun içi MHz ve kullanım değerlerini paylaşır mısınız?
Ayrıca bütün Update güncelleştirmelerini yaptınız mı?

Herkese merhaba!
Yaklaşık bir buçuk ay önce konuda da gördüğünüz ASUS ROG STRIX G712LV model laptop satın aldım.
Laptop'un ekran kartı RTX2060, işlemcisi Intel Core i7 10750H. SSD'si 1TB ve RAM'i de 1x16 GB DDR4 3200MHz.

Sorunum şu ki, League of Legends gibi bir oyunda dahi şarjda ve performans modunda ayrıca NVIDIA kontrol Paneli'nden tüm ayarları yaptığım halde maksimum 90-100 FPS alıyorum.

Twitch'te yayın açmaya çalıştığımda 50-60 FPS'lere dayanıyor. Bazen gözlerime inanamıyorum. Hatta osu! Oyununda bile Discord'da 720P 30FPS yayın açınca FPS droplarından oyunu oynayamıyorum.
Bundan önceki laptopumda GT750M ekran kartı vardı, bu değerlerden daha fazla FPS'e sahiptim.

Öncelikle merhaba. Sorununuz NVIDIA'nın Optimus özelliği ile alakalı. Bu özellik sizin hem Intel HD Graphics ekran kartınızı hem de NVIDIA RTX 2060 ekran kartını kullanıp oyunu o şekilde açıyor. Bu sorundan birçok kişi şikayetçi. Ancak bu forumdan biri bunun bir çözümünü buldu. Eğer çift kanal RAM takarsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Eğer emin olmak istiyorsanız bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlayın. Yüksek ihtimalle FPS artışı yaşayacaksınız. Çünkü Optimus özelliği siz harici bir monitöre bağlanınca devre dışı kalıyor.

Öncelikle merhaba. Sorununuz NVIDIA'nın Optimus özelliği ile alakalı. Bu özellik sizin hem Intel HD Graphics ekran kartınızı hem de NVIDIA RTX 2060 ekran kartını kullanıp oyunu o şekilde açıyor. Bu sorundan birçok kişi şikayetçi. Ancak bu forumdan biri bunun bir çözümünü buldu. Eğer çift kanal RAM takarsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Eğer emin olmak istiyorsanız bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlayın. Yüksek ihtimalle FPS artışı yaşayacaksınız. Çünkü Optimus özelliği siz harici bir monitöre bağlanınca devre dışı kalıyor.
Evet, artık sorunun ondan kaynaklığından şüphem kalmadı. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. En kısa sürede bir adet daha 16GB 3200Mhz ram stick alacağım.

Evet, artık sorunun ondan kaynaklığından şüphem kalmadı. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. En kısa sürede bir adet daha 16GB 3200Mhz ram stick alacağım.
Ram i aldıktan sonra tekrar oyun içi fps değerlerini paylaşabilirmisiniz. Bende bu seriden bir rog serisi cihaz almayı düşünüyorum.

Öncelikle merhaba. Sorununuz NVIDIA'nın optimus özelliği ile alakalı. Bu özellik sizin hem Intel HD Graphics ekran kartınızı hem de NVIDIA RTX 2060 ekran kartını kullanıp oyunu o şekilde açıyor. Bu sorundan birçok kişi şikayetçi. Ancak bu forumdan biri bunun bir çözümünü buldu. Eğer çift kanal RAM takarsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. Eğer emin olmak istiyorsanız bilgisayarınızı harici bir monitöre bağlayın. Yüksek ihtimalle FPS artışı yaşayacaksınız. Çünkü optimus özelliği siz harici bir monitöre bağlanınca devre dışı kalıyor.

O kişi benim galiba ben çözümümü iade'den yana kullandım çünkü tam bir bilgisayar almak istiyorum. Olay RAM'lerle alakalı benim kanımca yabancı arkadaşlarla öyle çıkarım yaptık.
@Rossweisse konunun senin olduğunu şu anda fark ettim :D.

O kişi benim galiba ben çözümümü iade'den yana kullandım çünkü tam bir bilgisayar almak istiyorum. Olay RAM'lerle alakalı benim kanımca yabancı arkadaşlarla öyle çıkarım yaptık.
@Rossweisse konunun senin olduğunu şu anda fark ettim :D.
Yapma ne olursun, yanarız :/.. Dün Twitch'te yayın açtım 45 fps oynuyordum League of Legends'ta.. Düzelmezse kafayı yerim. Sorun şurada 2 saat oldu yayında arkada steam vs her şey açık. Laptop buz gibi bir gr. kendini zorlamıyor.. Soğutmayı yanlış anladı Asus sanırım

Tabii bu konuya bilgi
Tabii bu konuya bilgileri yazarım

Tabii bu konuya bilgileri yazarım.
Merakla bekliyoruz 2×16 ile fps testlerini bir öncekine göre.
Yapma ne olursun, yanarız :/.. Dün Twitch'te yayın açtım 45 fps oynuyordum League of Legends'ta.. Düzelmezse kafayı yerim. Sorun şurada 2 saat oldu yayında arkada steam vs her şey açık. Laptop buz gibi bir gr. kendini zorlamıyor.. Soğutmayı yanlış anladı Asus sanırım

Biz inanıyoruz 2x16yla çözüceksin sen bu işi hocam. :) Bu arada csgo oynuyosanız ultra ayarlarda ortalama kaç fps alıyosunuz

Geri
Yukarı