ASUS ROG STRIX G15 cızırtı sesi geliyor

hocam casper nirvana c700 de bile böyle bir sorunla karşılaşmamıştım gerçekten intel olmadığı için midir nedir ısınamadım roga

Hocam Casper Nirvana C700 de bile böyle bir sorunla karşılaşmamıştım gerçekten Intel olmadığı için midir nedir ısınamadım roga.

O laptop biraz daha eski nesil bu ses sorunu daha çok Gaming tabir edilen laptoplarda oluyor ayrıca benim Intel aynı ses bende de var beni rahatsız etmiyor kulağımı dayamadığım sürece zaten duyulmuyor ama tedbirli olmakta fayda var sesten başka görüntü hatası da olduğu için geri vermeniz veya değiştirmeniz daha iyi olur.

Lenovo bilgisayarımdada vardı ROG Zephyrus G15 de de var. Ve evet mouse Scroll yaparkende hafif ses geliyor. Ancak çok sessiz ortamdaysan.

Hocam baya uzun süre geçmiş ne yaptınız? Bende aynı laptop u aldım her şeyi mükemmel bir tek o sorunu var kulaklık takıyorum ama ara sıra sessiz ortamda dikkatimi çekiyor benimde.

Hem masaüstü hem laptop kullanıyorum ikisinde de ses var Monster laptop kullanıyorum boştayken o ses geliyor. Masaüstünde de 1060 kullanıyordum coilwhine vardı dediğin gibi mouse hareket ettikçe ses artıyordu şu an 6700XT var o da aynı şekilde mouse hareket ettikçe ses artıyor performansa hiçbir etkisi yok zararı yok sadece ses yük bindiği an ses kesiliyor ama tabii size kalmış iade edip başka aldığınızda yenisinde de aynı sesi duymanız çok muhtemel.
Hp victus 16 kullanıyorum böyle bir ses yok bende takıntılıyım imkan varsa değiştirme öneririm.

Hocam baya uzun süre geçmiş ne yaptınız? Bende aynı laptop u aldım her şeyi mükemmel bir tek o sorunu var kulaklık takıyorum ama ara sıra sessiz ortamda dikkatimi çekiyor benimde.
iade ettim aga iyiki etmişim daha laptop almadım ondan sonra ama onu bir daha almayı düşünüyordum belki binde bir arızalısı bana gelmiştir bir daha gelmez diyerek ama iyi almamışım sayende görmüş oldum

G15’lerde CW Çok sık görülüyor galiba benim cihazımda da var. Bir tane konunun altında cihazı kullanan 3-5 kişi yazmıştı, hepsinde CW varmış. Ses sadece sessiz ortamda dikkat edilirse duyulduğu ve arada sırada ses geldiği için ben dert etmedim. Bir de panelde IPS glow minimum düzeydeydi ve ölü piksel yoktu. İade etsem ederdim ama uğraşmak istemedim. Elimdekini iade etsem başka aldığım cihazda CW olmasa IPS glow fazla olacak, veya ölü piksel falan çıkacak gibi ihtimaller var. En nihayetinde teknoloji tamamen şans işi.

Arkadaşlar bu sesin kaynagının ne oldugunu bilmiyorum ama alalı 1hafta felan oldu genelde hep kulaklıkla kullanırım sese pek takmam çok hafif düzeyde fanlar çalışmadıgı zaman duyuluyor zaten, sizce iade etmeli miyim ? Gerçekten bir problem mi bu coil whine problemine benzer buda coil whine dan iade almıyorlar heralde bundan da almazlar büyük ihtimal. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi rica etsem ?

Arkadaşlar sesin kaynağını buldum ssd ler sandıgım kadar %100 sessizliğe sahip değillermiş ve gelen ses aynen bu ssd nin kasa hizzasından geliyor zaten ses %95 ssd den ses o yüzden artık problem etmiyorum doğal bir ses sonuç olarak masaüstünde pek duymazdım bu tarz sesi çünkü 5 tane felan fan vardı laptopda duymamızın sebebi ise fanlar çalışmadıgı zamanlar bu sesin ortaya çıkması kısacası bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa problem etmemenizi öneririm çünkü çok küçük bir ses kaynak bırakıyorum ses bunun aynısı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu sesin kaynagının ne oldugunu bilmiyorum ama alalı 1hafta falan oldu genelde hep kulaklıkla kullanırım sese pek takmam çok hafif düzeyde fanlar çalışmadıgı zaman duyuluyor zaten, sizce iade etmeli miyim? Gerçekten bir problem mi bu coil whine problemine benzer bu da coil whinedan iade almıyorlar herhalde bundan da almazlar büyük ihtimal. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi rica etsem?

Arkadaşlar sesin kaynağını buldum SSD'ler sandıgım kadar %100 sessizliğe sahip değillermiş ve gelen ses aynen bu SSD'nin kasa hizzasından geliyor zaten ses %95 SSD'den ses o yüzden artık problem etmiyorum doğal bir ses sonuç olarak masaüstünde pek duymazdım bu tarz sesi çünkü 5 tane falan fan vardı laptopta duymamızın sebebi ise fanlar çalışmadıgı zamanlar bu sesin ortaya çıkması kısacası bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa problem etmemenizi öneririm çünkü çok küçük bir ses kaynak bırakıyorum ses bunun aynısı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlışın var. SSD dandik markada olsa ses yapmaz ona yakın bir yerde bobin varsa ondan geliyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı