Çözüldü ASUS ROG STRIX G15 düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dogangun14

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce ASUS cihaz aldım Trendyol'dan. Yapmadığım şey kalmadı FPS arttırmak için. Driverları güncelledim, yeniden kurdum modlar falan her seyi denedim ama olmadı. Bir türlü YouTube'da ki FPS'leri alamıyorum. Acaba tek kanaldan olabilir mi? 1x16 var Ryzen 7 4800H RTX 3050 Ti bu değerler canımı sıkıyor. Açıkçası Cyberpunk'ta da 30 20 FPS alıyorum GTA 5 90 falan alıyor test de ben 65 70 arası alıyorum.

WhatsApp Görsel 2023-01-07 saat 11.31.10.jpg

WhatsApp Görsel 2023-01-07 saat 11.31.04.jpg

WhatsApp Görsel 2023-01-07 saat 11.31.13.jpg

WhatsApp Görsel 2023-01-07 saat 11.31.17.jpg

Çözüm
2 sebebi var:

• MUX Switch yok.
  • Tek kanal RAM var.

MUX Switch olsaydı eğer tek kanal RAM sorun yapmazdı. Lakin Optimus ile tek kanal RAM'larda haricî ekran kartın performansından tamamen istifade edememe gibi bir sorun var. Aslında bu bir sorun değil, verimlilik teknolojisi ama oyuncuların gözünde büyük bir sorun.

Çözümü için 2 yol var:

• Haricî monitör bağlamak. (Görüntü doğrudan haricî ekran kartından geleceği için dahilî grafik birimi aradan çekilecek.
  • Bir RAM daha ilave edip çift kanal yapmak. Çift kanal bellekler için ''Çakma MUX Switch'' denir.

Bu ikisinden herhangi birini yapman yeterli.
1 ay önce ASUS cihaz aldım Trendyol'dan. Yapmadığım şey kalmadı FPS arttırmak için. Driverları güncelledim, yeniden kurdum modlar falan her seyi denedim ama olmadı. Bir türlü YouTube'daki FPS'leri alamıyorum. Acaba tek kanaldan olabilir mi? 1x16 var Ryzen 7 4800H RTX 3050 Ti bu değerler canımı sıkıyor. Açıkçası Cyberpunk'ta da 30 20 FPS alıyorum GTA 5 90 falan alıyor test de ben 65 70 arası alıyorum.

Eki Görüntüle 1625420

Eki Görüntüle 1625419

Eki Görüntüle 1625421

Eki Görüntüle 1625422

1x16 RAM sorunu. Daul Channel sorunu çözer gibi duruyor.

2 sebebi var:

• MUX Switch yok.
  • Tek kanal RAM var.

MUX Switch olsaydı eğer tek kanal RAM sorun yapmazdı. Lakin Optimus ile tek kanal RAM'larda haricî ekran kartın performansından tamamen istifade edememe gibi bir sorun var. Aslında bu bir sorun değil, verimlilik teknolojisi ama oyuncuların gözünde büyük bir sorun.

Çözümü için 2 yol var:

• Haricî monitör bağlamak. (Görüntü doğrudan haricî ekran kartından geleceği için dahilî grafik birimi aradan çekilecek.
  • Bir RAM daha ilave edip çift kanal yapmak. Çift kanal bellekler için ''Çakma MUX Switch'' denir.

Bu ikisinden herhangi birini yapman yeterli.

Çözüm
aga saçma sapan ram al onu yap bunu yap yazmışsınız da alakası yok.
bilader siliyosun nvidia experienceyi düzeliyor, çünkü armoury cratein sessiz moduyla bu mod çakışma yapıyor bi şekilde. ben sildim düzeldi. ha driver güncellemeyi de bi şekilde halledicem artık. hayırlı forumlar, her şey ram değildir tek gerçek var ssd fsdnglnfdkl

konuya yardımcı olur musunuz?

1 ay önce ASUS cihaz aldım Trendyol'dan. Yapmadığım şey kalmadı FPS arttırmak için. Driverları güncelledim, yeniden kurdum modlar falan her seyi denedim ama olmadı. Bir türlü YouTube'da ki FPS'leri alamıyorum. Acaba tek kanaldan olabilir mi? 1x16 var Ryzen 7 4800H RTX 3050 Ti bu değerler canımı sıkıyor. Açıkçası Cyberpunk'ta da 30 20 FPS alıyorum GTA 5 90 falan alıyor test de ben 65 70 arası alıyorum.

Eki Görüntüle 1625420

Eki Görüntüle 1625419

Eki Görüntüle 1625421

Eki Görüntüle 1625422
Hocam merhabalar 2 slot ram ile sorununuz çözüldü mü çözüldü ise hangi marka ram i aldınız varsa link atabilirmisiniz?

Aga saçma sapan RAM al onu yap bunu yap yazmışsınız da alakası yok.
Birader siliyosun NVIDIA Experience'ı düzeliyor, çünkü Armoury Crate'in sessiz moduyla bu mod çakışma yapıyor bir şekilde. Ben sildim düzeldi. Ha driver güncellemeyi de bir şekilde halledeceğim artık. Hayırlı forumlar, her şey RAM değildir tek gerçek var SSD fsdnglnfdkl.

Hocam çakışan nedir tam anlayamadım armoruy creatin sessiz modu ile GeForce Experience'ın whisper modu var bildiğim ve zaten whisper mod seezide çalışıyor.

Geri
Yukarı