ASUS ROG STRIX G15 fazla ısınıyor

iRektBullHD

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum ASUS ROG STRIX'tir yani bunu kullaniyorum. https://www.bestbuy.ca/en-ca/produc...750h-1tb-ssd-16gb-ram-gtx-1650-ti-en/14954088
Sorum ise oyun oynarken laptopum fanlari Turbo modda olmasina ragmen dehset bir sekilde isiniyor ve elimi o bolgeye 10-15 saniye falan koydugumda ciddi anlamda yakiyor. Sizce bu normal midir? Anakartin yanma ihtimali veya sisteme zarar verme ihtimali var midir bu durumun? Ne yapmaliyim? Tesekkurler.
Ama oyun oynamadigim ve internette falan takildigimda isisi gayet normal oluyor, yani bu durum sadece oyun oynarken var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin kendi sigortası var. Kendini tehlikeye atacak bir sıcaklığa gelirse sistem kendini kapatır. MSI Afterburner üzerinden işlemci ve ekran kartının yük sırasında kaç derecelere kadar çıktığını söyleyebilir misin?

İ7 9 ve 10. Nesil işlemciler çok ısınıyor. Yapabiliceğin şey termal macun sürmek kaliteli ve bilgisayarın altına 2 3 cm boşluk koy.

arkadaslar sistemin kendi uygulamasinda 81 derece gosteriyor sizc bu normal mi>?
81 derece
Sistemin kendi sigortası var. Kendini tehlikeye atacak bir sıcaklığa gelirse sistem kendini kapatır. MSI Afterburner üzerinden işlemci ve ekran kartının yük sırasında kaç derecelere kadar çıktığını söyleyebilir misin?
81 derece
Programlardan kaç derece olduğuna bakıp bilgi verirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.
81 derece
arkadaslar laptoptaki programin resmini yukledim
up up up up
arkadaslar yanit veren yok mu cidden

Dosya Ekleri

• resim.png
    resim.png
    187,1 KB · Görüntüleme: 216
Son düzenleme:
Laptop için iyi bir sıcaklık değeri.

arkadaslar sistemin kendi uygulamasinda 81 derece gosteriyor sizc bu normal mi>?
81 derece

81 derece

81 derece
arkadaslar laptoptaki programin resmini yukledim
up up up up
arkadaslar yanit veren yok mu cidden
ben de g15 kullanıyorum bilgisayarı çok zorlarsam zar zor 80 derecelere ulaşıyorum bence siz macununuzu yenileyi ve bir önerim daha var fazla ısınıyor diye turbo moduna almayın tam tersine işlemci frekansını daha da arttırıp daha çok ısıtıyorsunuz
böyle sorunlar yaşadığınızda performans modunda kalsın kendisi zaten 5600RPM ile fanları döndürücektir ısındığında
(80 derece bir laptop için normaldir 90 üstünden şüphe duyabilirsiniz

Geri
Yukarı