ASUS ROG STRIX G15 G513RM-HF266 alınır mı?

Bütçe
30.000

RPacK

Hectopat
Yer
Türkiye
Öncelikle herkese merhaba, yakın zamanda Gaming laptop almayı düşünüyorum. 30k fiyat bandında bu modele denk geldim. 300 Hz ekranı olması yanında RTX 3060 ve R7 6800H gayet güzel. Her türlü yönden muhteşem bir bilgisayar ancak internette bu modelin incelemesini hiç bulamadım. O nedenle sahibi olanlar veya bilgisi olanlara birkaç sorum var:
1- resmi sitesinde MUX Switch olduğu yazıyor ancak satıcıya sorduğumda yok dedi var mı yok mu?
2- internetteki bu modelin bazı resimlerinde ve bazı yine G513rm ama modeli farklı olan bilgisayarların inceleme videolarında touchpad kısmında NumLock var basınca holo numpad açılıyor o bu laptop ta da var mı?
3-bazı incelemelerde ve sitesinde kutu içeriğinde ASUS ROG çanta var bunda da var mı?

Yardımcı olanlar için şimdiden teşekkürler.

Cihazda kitlenme sorunu yaşayan çok kişi var( ben de dahil) bunu göz önüne al, MUX bende var senin alacağının 2K 165Hz modeli. Çanta gelmedi bende, holo numpad bende yok.

Merhaba,

27 Aralıkta ben bu ürünü aldım günlük ortalama 5-8 saat arası kullanıyorum. Önce sorularınızı cevaplayım sonrasında deneyimlerimi aktarayım size;

1- Mux Switch var
2-Normal touchpad herhangi başka özelliği yok
3-Çanta çıkmıyor

Bu laptop fiyat bandında en kaliteli laptopların arasında ilk sıralarda yer alır net. Teknoloji biraz şans işidir kapağı açtığında neyle karşılaşacağını bilemiyorsun. Her markada olduğu gibi bu markanın da çıkıyor sorun. Pc ile şu ana kadar keşke şöyle olsaydı diyeceğim bir kelime kullanmadım. Sorun olarak bakmadığım bir tek özelliği var internette gezinirken pc şarjda turbo modunda ise sürekli fan devreye giriyor. Güçlü bileşenleri var ve asus bu soğutma konusunda başarılı. Kasa kalitesi olarak başarılı. Ekran çerçevesi ince olduğundan 15.6 inch den daha büyük ve kamera bulunmuyor. Benim kamera ile işim olmadığı için sorun etmiyorum. Sorularınız olursa bu konu altında sorun elimden geldiği kadar cevaplarım. Pişman etmez sizi tabi iyi araştırıp bir pc tercih edin.30 k para verip içinize sinmeyen bir şey almayın. Keşkelerle uğraşmayın :)

Merhaba,

27 Aralıkta ben bu ürünü aldım günlük ortalama 5-8 saat arası kullanıyorum. Önce sorularınızı cevaplayım sonrasında deneyimlerimi aktarayım size;

1- MUX Switch var.
2-normal touchpad herhangi başka özelliği yok.
3-çanta çıkmıyor.

Bu laptop fiyat bandında en kaliteli laptopların arasında ilk sıralarda yer alır net. Teknoloji biraz şans işidir kapağı açtığında neyle karşılaşacağını bilemiyorsun. Her markada olduğu gibi bu markanın da çıkıyor sorun. PC ile şu ana kadar keşke şöyle olsaydı diyeceğim bir kelime kullanmadım. Sorun olarak bakmadığım bir tek özelliği var internette gezinirken PC şarjda Turbo modunda ise sürekli fan devreye giriyor. Güçlü bileşenleri var ve ASUS bu soğutma konusunda başarılı. Kasa kalitesi olarak başarılı. Ekran çerçevesi ince olduğundan 15.6 inchden daha büyük ve kamera bulunmuyor. Benim kamera ile işim olmadığı için sorun etmiyorum. Sorularınız olursa bu konu altında sorun elimden geldiği kadar cevaplarım. Pişman etmez sizi tabii iyi araştırıp bir PC tercih edin. 30 k para verip içinize sinmeyen bir şey almayın. Keşkelerle uğraşmayın :)

Cevapların için teşekkür ederim. Öncelikle bu fiyat bandında daha iyisini bulamadım, diğer bilgisayarlara kıyasla çok iyi o konuda sıkıntım yok. Sadece tocuhpad in orada numpad olması çok iyi olurdu. Yine de alacağım. Numpad da olmayıversin artık.

Cihazda kilitlenme sorunu yaşayan çok kişi var( ben de dahil) bunu göz önüne al, MUX bende var senin alacağının 2K 165Hz modeli. Çanta gelmedi bende, holo numpad bende yok.

Hayır kardeşim 1080p 300Hz modeli. 2K 165 olanlarda var numpad ancak o kadar bütçem yok maalesef.
-
Son olarak @umtgndgdu, fanları kendimiz kontrol edebiliyor muyuz? Mesela Acer Nitro 5 AN515 serisinde Nitro Sense'den RPM ine kadar kontrol ediliyor du. Max mod falan da vardı son hızda çalışıyordu bunda da var mı?
Bir de seninki TRQ klavye mi yoksa ENQ mu?

Cihazda kitlenme sorunu yaşayan çok kişi var( ben de dahil) bunu göz önüne al, MUX bende var senin alacağının 2K 165Hz modeli. Çanta gelmedi bende, holo numpad bende yok.
Kilitlenme sorunundan kastın ne, ne oluyor?

Son düzenleme:
Cevapların için teşekkür ederim. Öncelikle bu fiyat bandında daha iyisini bulamadım, diğer bilgisayarlara kıyasla çok iyi o konuda sıkıntım yok. Sadece tocuhpad in orada numpad olması çok iyi olurdu. Yine de alacağım. Numpad da olmayıversin artık.

Hayır kardeşim 1080p 300Hz modeli. 2K 165 olanlarda var numpad ancak o kadar bütçem yok maalesef.
-
Son olarak @umtgndgdu, fanları kendimiz kontrol edebiliyor muyuz? Mesela Acer Nitro 5 AN515 serisinde Nitro Sense'den RPM ine kadar kontrol ediliyor du. Max mod falan da vardı son hızda çalışıyordu bunda da var mı?

Manual mod var fanlar için.

-

Cihaz boşta veya oyunda fark etmeksizin aniden kilitleniyor, 5 saat bekledim bi ara yine düzelmedi. Güç düğmesinden kapatıp açmak gerekiyor. 2K modeli bende mevcut işte numpad yok.

Bu sorunu yaşayan tek ben değilim bu arada, bir çok kişi yaşıyor. Fabrikasyon hatalı ürün geldiğini zannetmiyorum daha çok kronik gibi.

Son düzenleme:
Cihaz boşta veya oyunda fark etmeksizin aniden kilitleniyor, 5 saat bekledim bi ara yine düzelmedi. Güç düğmesinden kapatıp açmak gerekiyor. 2K modeli bende mevcut işte numpad yok.

Bu sorunu yaşayan tek ben değilim bu arada, bir çok kişi yaşıyor. Fabrikasyon hatalı ürün geldiğini zannetmiyorum daha çok kronik gibi.
1 aya yakın oldu ben kullanalı, hiç başıma gelmedi henüz.

-

Hocam fanları kontrol edebiliyorsun elbette. İnternette gezineceği zaman performans moduna alır gezinirsin arada fanlar calısıyor cok rahatsız etmiyor. Turbo da biraz ses oluyor oyun oynarken kulaklık takmanı tavsiye ederim. Bu özellikteki bir laptopu soğutmak kolay değil diğer markalarında turbo modu sesli normal. Kilitlenme sorunu yaşan arkadaşlar var daha bugün öğrendim böyle bir arızanın olduğunu. Umarım doğru kararı verirsin hocam beni pişman etmedi sizi de etmez inşallah

Hocam fanları kontrol edebiliyorsun elbette. İnternette gezineceği zaman performans moduna alır gezinirsin arada fanlar calısıyor cok rahatsız etmiyor. Turbo da biraz ses oluyor oyun oynarken kulaklık takmanı tavsiye ederim. Bu özellikteki bir laptopu soğutmak kolay değil diğer markalarında Turbo modu sesli normal. Kilitlenme sorunu yaşan arkadaşlar var daha bugün öğrendim böyle bir arızanın olduğunu. Umarım doğru kararı verirsin hocam beni pişman etmedi sizi de etmez inşallah.

1 aya yakın oldu ben kullanalı, hiç başıma gelmedi henüz.

Cihaz boşta veya oyunda fark etmeksizin aniden kilitleniyor, 5 saat bekledim bir ara yine düzelmedi. Güç düğmesinden kapatıp açmak gerekiyor. 2K modeli bende mevcut işte numpad yok.

Bu sorunu yaşayan tek ben değilim bu arada, birçok kişi yaşıyor. Fabrikasyon hatalı ürün geldiğini zannetmiyorum daha çok kronik gibi.

Cevaplarınız için teşekkürler hocam, kilitlenme sorunu performansa etkisi yok ise bence göz ardı edilebilir hem bu fiyata daha iyisini bulamadım. Bir de @Uton 2K modelinde de numpad yoksa G17 serisinde herhalde o zaman.
Ayrıca,
Sizin klavye Türkçe Q mu yoksa İngilizce Q mu? Çünkü sadece İngilizce satılıyor herhalde.

Bir sitede bunu gördüm 😗

Yeni konular

Geri
Yukarı