ASUS ROG STRIX G15 G513RM laptop için hangi testler yapılmalı?

mrcek98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Uzun yıllar sonucunda kendime başlıkta belirttiğim ürünü aldım. Ürün kutusundaki bantlar sökülmemiş, laptopun ve adaptörünün jelatinleri hala üzerindeydi. Laptop ilk açılışta uzun süre bekledi donanımları kalibre eder gibi daha sonra cihazı açtım Windows kurulumu gerçekleştirdim CrystalDiskInfo programına baktığımda sıfır bilgisayarda 90GB yazma 100GB okuma ve 12 saat kullanım olduğunu gördüm. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? Cihaz iade edilmiş bir cihaz mıdır? Cihazın kullanıldığını başka nasıl anlarım? Cihazın sağlıklı çalışıp çalışmadığını hangi testlerle kontrol edebilirim? Sıcaklık, performans, RAM, ekran kartı fan hızları vb.

9D74F4C8-58D8-47D4-B794-5071121EE37A.png
EC81F44C-08CF-4DBC-94F7-BC1D08D49A4C.png
9182065E-D15D-43B6-93D5-BFDA89F6047C.png
343D6464-4239-4C8B-93DA-483E4F696102.png

Herkes niye sorun yaşamış acaba bu cihazla onların yorumlarını gördükçe kendi cihazımda da eksikler arıyorum. Bugün detaylı bir inceleme yapacağım nelerin eksik olduğuna dair yardımcı olur musunuz?

Aynı sorunu yaşayan birisi olarak sizin de fikriniz önemli. @jxorz cihaz size nasıl gelmişti, bandrolü yırtık mıydı, kutuda hasar var mıydı vb.

Son düzenleme:
Cihaz bandrolü upgrade edilmemiş ise sağlam gelmelidir. Bazı satıcılar konfigüre cihaz satıyor, buna bağlı olarak bandrol yırtık olabilir. 12 saat kullanım gayet normal. Cihaz testlere giriyor size ulaşmadan. Ben cihazımı değiştirmeye çalışırken başıma 18.000₺ fatura çıkardılar. Onla uğraşıyorum. Konuma giderek ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Bende varolan problemleri kendi cihazınızda arayın. Eğer sıkıntı çıkarsa cayma hakkınızı kullanıp cihazı iade edin.

Başka sorularınız varsa yanıtlarım. Şimdiden iyi günlerde kullanın cihazınızı.

Cihaza Windows 11 22H2 ve v320 BIOS kurulmalı. Ardından Armoury Crate ve MyASUS yazılımlarından tüm sürücüler güncellenmeli.

Bende de aynı cihaz var elime 1 gün önce geçti çok nadir 1 saniyelik fare takılması oluyor ama şimdilik düzeldi gibi.
Takipte kalalım hocam aynı satıcıdan mı aldınız?

Bende de aynı cihaz var elime 1 gün önce geçti çok nadir 1 saniyelik fare takılması oluyor ama şimdilik düzeldi gibi.
Cihazın bantlarına falan baktınız mı bendeki gibi miydi?

Cihazdaki ışık sızması bu boyutlarda, ölü piksel yok. Sizce normal mi bu kadar ışık sızması?

3DMark TimeSpy test sonuçları bu şekilde.

@Artoria Pendragon

Dosya Ekleri

• F0E92105-2049-4A62-AFB5-AE9BD9C1CA47.jpeg
    F0E92105-2049-4A62-AFB5-AE9BD9C1CA47.jpeg
    79,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Işık sızması normal, GPU performansi biraz düşük kalmış gibi Ultimate ve performans moduna almis miydiniz Control centerindan.

Takipte kalalım hocam aynı satıcıdan mı aldınız?

Cihazın bantlarına falan baktınız mı bendeki gibi miydi?

Cihazdaki ışık sızması bu boyutlarda, ölü piksel yok. Sizce normal mi bu kadar ışık sızması?

3DMark TimeSpy test sonuçları bu şekilde.

@Artoria Pendragon
Teknorya'dan aldım ben. Bant olayı ise aynı.

Işık sızması normal, GPU performansi biraz düşük kalmış gibi Ultimate ve performans moduna almis miydiniz Control centerindan.
Tekrar Ultimate ve Performans moduna alarak yaptım.

Sonuçlar bu şekilde geldi.

Ultimate modu açınca sonuçlar nasıl daha kötü çıktı anlamış değilim.

Geri
Yukarı