ASUS ROG STRIX G15 G513RM laptop için hangi testler yapılmalı?

Son düzenleme:
V323 var şu an.

Yorum yapabilecek kadar kullanmadım dostum bilgisayarı ne desem yalan olur.

@jxorz MUX Switch özelliği nerede acaba? Armoury Crate'de olması lazım ama bulamıyorum.
v323 geldi mi ya? Kusura bakmayın, benim cihaz serviste. Dolayısıyla geri kalmışım. MUX için Armoury Crate yazılımında GPU'dan Ultimate ayarı seçeceksiniz. Direkt MUX adı altında ayarı yok. Ultimate diye geçiyor.

cihaz alınır mı sizce?
@jxorz
@mrcek98
Alınır ama ASUS'un 2022 QC'si resmen çöp. Bu sebeple kargoyu daha teslim alırken video çekin. Cihazda kusur arayın. En güncel sürücüleri kurduktan sonra Cinebench R23, FurMark testleri yapın. En önemli test olan Memtest86'yı da yapın. Pass almanız gerek.

v323 geldi mi ya? Kusura bakmayın, benim cihaz serviste. Dolayısıyla geri kalmışım. MUX için Armoury Crate yazılımında GPU'dan Ultimate ayarı seçeceksiniz. Direkt MUX adı altında ayarı yok. Ultimate diye geçiyor.

Alınır ama ASUS'un 2022 QC'si resmen çöp. Bu sebeple kargoyu daha teslim alırken video çekin. Cihazda kusur arayın. En güncel sürücüleri kurduktan sonra Cinebench R23, FurMark testleri yapın. En önemli test olan Memtest86'yı da yapın. Pass almanız gerek.
Sizce bendeki ışık sızması ne seviyelerde siz de yaşamış mıydınız aynısını? ve rahatsız etti m i bu durum?

Cihazda Coil Whine sorunu olduğunu da düşünüyorum kulağımı klavyenin üstüne yaklaştırdığımda devamlı olarak cızırtı sesi alıyorum ve takıntılı biriyimdir inanılmaz rahatsız etti. İlerleyen zamanlarda bu Coil Whine başka sorunlara da sebep olur mu?

Son düzenleme:
Sizce bendeki ışık sızması ne seviyelerde siz de yaşamış mıydınız aynısını? ve rahatsız etti m i bu durum?

Cihazda Coil Whine sorunu olduğunu da düşünüyorum kulağımı klavyenin üstüne yaklaştırdığımda devamlı olarak cızırtı sesi alıyorum ve takıntılı biriyimdir inanılmaz rahatsız etti. İlerleyen zamanlarda bu Coil Whine başka sorunlara da sebep olur mu?
Coil Whine ve ışık sızması seviyeleriniz normal seviyede. Bir problem olmaz. Ben cihazı ışık sızması, aşırı coil whine, klavye tuşlarının fiziksel olarak takılması, ekran glitchlenmesi ve kasada kusur olduğundan dolayı cihazı garantiye verdim. Dün öğle vakitlerinde BIOS şifremi kıramadıklarından dolayı 17.880₺ ücret istediler. Ben ise onlara zaten şifremi söylemiştim. Tekrar hatırlatınca kusura bakmayın dediler ve iade-değişim DOA raporumu çıkardılar. 5 Aralık'ta alacağım raporu.

20221025_190545.jpg

20221028_234931.jpg

Bende de Coil Whine var kulağımı yaklaştırınca. Pek takılacak sorun değil gibi bence. Işık sızması ise sağ altta var sadece. IPS ekran sonuçta yapacak bir şey yok.

Bende de Coil Whine var kulağımı yaklaştırınca. Pek takılacak sorun değil gibi bence. Işık sızması ise sağ altta var sadece. IPS ekran sonuçta yapacak bir şey yok.
Ben biraz takıntılı olduğum ve 30bin TL verdiğim bir üründe ufakta olsa kusurlar olmasına katlanamadığım için iade yoluna gideceğim sanırım.

Coil whine her laptopta karşılaşabileceğiniz bir durum, cihaza özel değil yani. Aynı şekilde ışık sızması da, oda fazla değil zaten fakat karar sizin.

Coil whine her laptopta karşılaşabileceğiniz bir durum, cihaza özel değil yani. Aynı şekilde ışık sızması da, oda fazla değil zaten fakat karar sizin.
Ya biraz takıntılıyımdır devamlı olarak kulağımın cihazdaki seslere gideceğini biliyorum bu kadar para veriyorken de bu sorunları olan bir cihaz satın almak koyuyor açıkçası, ışık sızması da akşam ışıklar kapalıyken baktım siyah sahne gelen her yerde o kadar rahatsız etti ki, artık ışık sızması değil sarı bir renk oluşmuş orada :(

Yeni konular

Geri
Yukarı