ASUS ROG STRIX G15 laptop oyunlarda performans düşüşü

2 kat olmasa bile bariz bir artış var. Laptoplar tabii ki bire bir masaüstü bilgisayarlar gibi olmuyor fakat bu Dual RAM yapmak laptoplarda daha elzem.

Kesinlikle laptopların performansını en çok etkileyen şey RAM özellikle CL değeri düşük OCli RAM'ler kullanıldığında %15'e kadar performans artışları görülüyor. Markalar genelde fabrika çıkışı kötü değerli parçalar kullandığı için.

Anormal değerler değil zaten sarja takip performansta oynayın.

Tam da almayı düşündüğüm bir model üzerinden böyle bir başlık açılmış, acının tarifini anlatamayabilirim fakat gösterebilirim.

Tam da almayı düşündüğüm bir model üzerinden böyle bir başlık açılmış, acının tarifini anlatamayabilirim fakat gösterebilirim.
pc alınabilir bu fiyata daha iyisi yok ama eğer bütçenizi biraz aşabilirseniz 8gb lık ekran kartı modelleri olan 3070 lisini veya 4060 lısını albilirsiniz

G15'in 5800 işlemcili modelini 2 yıla yakın kullandım. Öncelikle AMD işlemcilerde ramin dual olması fark ediyor ancak sizin bahsettiğiniz düşüş normal değil. CS için çözünürlüğü o kadar düşürmek cpu tarafına darboğaz yapıyor olabilir. Kendi çözünürlüğünde de deneyip değerlere bakmak lazım. Ek olarak AC yazılımı üzerinden ultra veya performans modunda olmasına dikkat edin. Değerler sanki cihazı sessiz modda kullanıyormuşsunuz hissiyatı verdi bana.

pc alınabilir bu fiyata daha iyisi yok ama eğer bütçenizi biraz aşabilirseniz 8gb lık ekran kartı modelleri olan 3070 lisini veya 4060 lısını albilirsiniz
Biraz mı :)

Saçma değil bu her sistem aynı şekilde RAM'ler Dual olarak çalışırsa daha çok verim alırsınız. Bu laptop veya masaüstü fark etmeksizin olan bir durum.

Saçma olan kisim masaustunde bu kadar etki etmemesi. Laptopta MUX olayi var biliyorsun Dual channel onu buyuk olcude cozdugu icin saçma bir FPS artisi veriyor ama tabii kesin cozum MUX Switch'li bir laptop almak.

Armoury Crate uygulamasını kaldır ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu belirtilen uygulamayı kullan

Armoury Crate uygulamasını kaldır ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu belirtilen uygulamayı kullan
Gözle görülür şekilde fark ediyor mu? Çünkü Armoury Crate uygulaması kullanmayı sevdiğim bir uygulama. Eğer 3-4 fps fark edecekse kaldırmak istemem :)

Güç modunda yüksek performansa aldınız mı?
Evet.

Hocam RAM 8 GB mi?
Hayır 16x1.

2 kat olmasa bile bariz bir artış var. Laptoplar tabii ki bire bir masaüstü bilgisayarlar gibi olmuyor fakat bu Dual RAM yapmak laptoplarda daha elzem.
Adsız.png

Hocam Cpu-Z'de böyle gözüküyor. Eğer ram eklemek istersem ne almalıyım? Laptopa ram eklemek konusunda bir bilgim yok.

Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce ASUS ROG STRIX G15 Gaming laptop aldım. Ekran kartım RTX 3050 işlemcim Ryzen 7 4800H. Tüm sürücülerim güncel. Oyunlarda bu özelliklerin karşılığını alamadığımı hissediyorum. CS oynarken 120-150 arası FPS alıyorum. 1024x768 çözünürlükte ve en düşük ayarlarda oynamama rağmen. Performansa dair yapılabilecek her şeyi yaptığımı düşünüyorum. NVIDIA Denetim Masası ayarları, Radeon Software ayarları vs. izlediğim testlerde Warzone Ultra ayarlarda 60 FPS civarı alırken ben en düşük ayarlarda 40-50 FPS alıyordum. Normal mi bu durum? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Demin Geforce Experience üzerinden ayarlarını optimize edip Control oyununa girdim ve fps değerini sol üstte görüyorsunuz. Geforce Experience 30 fps alacağım ayarları neden önersin? Bu özelliklerle Yüksek-Orta ayarlarda Control'de bu fps normal mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Gözle görülür şekilde fark ediyor mu? Çünkü Armoury Crate uygulaması kullanmayı sevdiğim bir uygulama. Eğer 3-4 FPS fark edecekse kaldırmak istemem :)

Evet.

Hayır 16X1.

Eki Görüntüle 1718954
Hocam CPU-Z'de böyle gözüküyor. Eğer RAM eklemek istersem ne almalıyım? Laptopa RAM eklemek konusunda bir bilgim yok.

Demin GeForce Experience üzerinden ayarlarını optimize edip Control oyununa girdim ve FPS değerini sol üstte görüyorsunuz. GeForce Experience 30 FPS alacağım ayarları neden önersin? Bu özelliklerle yüksek-orta ayarlarda Control'de bu FPS normal mi?

Hocam MSI Afterburner ile video çekip YouTube yükleyip buraya atarsanız bir problem var mı yok mu anlarız. GPU ve CPU clockuda açmayı unutmayın şahsen benim bir ASUS TUF laptopumun GPU'su bozuktu ve 300 MHz üstüne çıkmıyordu garantiden değişim yaptım , belki benzer bir problem olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı