ASUS ROG STRIX G15 laptopta FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 11

DrRainmatrix

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
1 tb
Ekran kartı
rtx 3060 140 w
Anakart
amd ryzen 9 6900hx
https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g15-r9-6900hx-15-6-fhd-300hz-16gb-ram-1tb-ssd-rtx-3060-q-us-ingilizce-klavye-freedos-eclipse-gri-g513rm-hf045-p-HBCV00003U8API?magaza=Techmind bilişim
Linkteki ASUS ROG STRIX bilgisayarı yeni aldım, Armoury Crate FPS modunda oynuyorum. Bilgisayarın performasından memnunum fakat benden daha alt seviyede bilgisayarlarla benzer FPS verdiğini fark ettim. PUBG de doku ve keskinleştirme yüksekte oynuyorum. FPS ort 100 veriyor. Benchmarktan baktığımda ultrada oynayınca bu FPS'i vermesi gerekiyor. Bugün FPS'in 80'lere düştüğü oldu. FPS'i 130'da sabitledim normalde bu ayarda 130 FPS sabit vermesi lazım?
Yardımcı olur musunuz? Herhangi bir yanlış mı yaptım window 11 Pro kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Testi görseldeki gibi geliyor nedenini anlamadım.
Performing below potential (17th percentile) - ensure that a Dual+ channel XMP BIOS profile is enabled:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı veriyor fakat XMP ayarı için BIOS'u açtım YouTube'da olduğu gibi bir ekran gelmiyor. BIOS'ta bazı sayfalar yok.

Dosya Ekleri

• benc.png
    benc.png
    154,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam MUX swich var mı cihazda varsa aktif hale getirin eğer yoksada sorun tek kanal RAM olabilir 1x16 ise normal FPS değerleridir bunu 2x32 yaparsanız düzelir çift slot yapın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı