ASUS ROG STRIX G15 vs ASUS Zephyrus G15 vs MSI Crosshair 15

Bende senin gibi ASUS STRIX ile başladım bu Gaming laptop sevdasına, tabii olay ASUS'la başlayıp Lenovo'ya kaydı (bu iş de Lenovo bence bir numara) ama Lenovo'nun piyasada 2022 modellerinin olmayışı 2021 modellerinin rakiplerine göre pahalı olması Lenovo'dan soğuttu. ASUS STRIX'lerde satıcı ve garanti olayı biraz karışık olunca başka arayışlara yöneldim ve tabii karşıma ilk Monster bilgisayarlar çıktı. Bu paralara 3070'li bir Monster alabilirsin. Ama Monster'dan da ısınma ve çevreden gelen olumsuz yorumlardan dolayı bayağı tırstım. Yok bu bilgisayar olayını erteleyeyim derken bu sitedeki F/P yorumları bakımından olumlu görülen ürün olan Acer Nitro 5'in i7 12700, 140W 3060 modelinde biraz araştırma yaptım. Evet yeni kasayı bilmem ama eski kasaları rakiplerinden bir tık malzeme kalitesi olarak geride, ama soğutması iyi, oyun FPS değerleri iyi olunca ve tabii ki fiyatta 25 k olunca, bu ürünü almaya karar verdim. Bu hafta ürün elime ulaşır ve ürün hakkında deneyimlerimi buradan sizlere aktarırım.

Garanti kısmında nasıl bir karışıklık var?

Şimdi fark ettim de, 4K fark varmış STRIX'le arasında. STRIX de taşınabilirlik olarak Zephyrus kadar olmasa da iyi, yani benim burada tavsiyem kesinlikle STRIX. Aradaki farka da SSD slotuna fazladan yükseltme yaparsın yanına kâr kalır.

Oyun yapma kısmını görmemişim, uzun vadeli cihaz olsun diyorsan VRAM 8 GB ile MSI buradaki en uzun vadeli cihaz ama oyun yapmada aman aman fark olur mu emin değilim nasıl bir oyun yaptığına da bağlı bu. 6K fark bence verilmez ama almışken de en iyisi olsun psikolojisiyle verilebilir. Techmind linki atmışlar sanırım onları incele derim, eğer bu 3'lü arasından bakıyorsan fiyat farkı çok da önemli değil nasıl olsa uzun vadeli yatırım diyorsan MSI, dehşet performans farkı yok, yine üst düzey cihaz dersen biraz da para cepte kalsın yükseltme yaparım seçeneği de STRIX.

STRIX alacağım gibi gözüküyor. Aralarındaki 6 binlik fark dediğiniz gibi çok bir şey etki etmeyecekse, 6 binlik farkla çanta gibi bileşenleri almak daha mantıklı olacak.

Techmind'a gelince site yorumları iyi fakat ithalatçı garantisi ile veriyorlarmış.

Tasinabilirlik istiyorsan kesinlikle Zephyrus.

Hiç tasimayacagim, evimde olacak, en iyi fiyat/performansi istiyorum, istedigim gibi parca ekleyip cikarmak istiyorum dersen de masaustu bilgisayar daha iyi bir secenek.

ASUS STRIX ve Zephyrus arasında kütle farkından başka bir fark var mı? Varsa fiyat farkına değecek bir fark mı?

Son düzenleme:
Garanti kısmında nasıl bir karışıklık var?

STRIX alacağım gibi gözüküyor. Aralarındaki 6 binlik fark dediğiniz gibi çok bir şey etki etmeyecekse, 6 binlik farkla çanta gibi bileşenleri almak daha mantıklı olacak.

Techmind'a gelince site yorumları iyi fakat ithalatçı garantisi ile veriyorlarmış.

ASUS STRIX ve Zephyrus arasında kütle farkından başka bir fark var mı? Varsa fiyat farkına değecek bir fark mı?

Kütle farkıyla birlikte Zephyrus biraz daha Premium hissettirebilir, ama cihaz inceldikçe ısınması da artacaktır. STRIX almanı öneriyorum, MSI da iyi bir cihaz gibi duruyor ama kasa renk seçimi özellikle MSI için biraz çocuksu kalmış. Eğer stoklarda varsa ve taşınabilirlik önceliğinse Zephyrus değil Flow öneririm, çok acayip bir cihaz, 43K fiyata 3050 Ti gelmesi ciddi dezavantaj gibi dursa da taşınabilirlik ve işlevsellik olarak rakipsiz, çok özel bir cşhaz olmuş.

Geri
Yukarı