ASUS ROG STRIX G15 VS HP Omen 15

Omen'in bu kasası ısınma sorunlu deniyor. Alpha 15 al geç derim.
Nereye baksam güzel sıcaklık değerleri var, hava kanalları da kısıtlı değil. G15'in şimdi baktığımda alt hava kanalları biraz kapalı, fanlar tam hava almıyor.

Tabii alabilirse Alpha 15 en iyisi.

Nereye baksam güzel sıcaklık değerleri var, hava kanalları da kısıtlı değil. G15'in şimdi baktığımda alt hava kanalları biraz kapalı, fanlar tam hava almıyor.

Tabii alabilirse Alpha 15 en iyisi.
Hocam bilemiyorum, geçen sene ısınma sorunlarından şikayet edenler vardı. Risk almaya değmez bence.
@Saltopat

Hocam bilemiyorum, geçen sene ısınma sorunlarından şikayet edenler vardı. Risk almaya değmez bence.
@Saltopat

HP Omen'in RTX 2060 modeli var o ısınıyor hocam çünkü ince. ASUS ROG aynı zamanda sıvı soğutma da kullandığı için gerçekten soğutma sistemi başarılı. Aslında iki laptopta üzmez ama MSI Alpha 15 daha mantıklı çünkü diğerleri GTX 1660 Ti kullanırken MSI'ın ekran kartı RTX 2060'a denk. Bence Alpha 15 tercih edilmeli ama eğer Alpha 15 olmasaydı ASUS ROG alırdım ben olsam. Çünkü hem tasarımı daha iyi hem de soğutması. Alpha 15'in soğutması da çok başarılı bu arada.

HP Omen'in RTX 2060 modeli var o ısınıyor hocam çünkü ince. ASUS ROG aynı zamanda sıvı soğutma da kullandığı için gerçekten soğutma sistemi başarılı. Aslında iki laptopta üzmez ama MSI Alpha 15 daha mantıklı çünkü diğerleri GTX 1660 Ti kullanırken MSI'ın ekran kartı RTX 2060'a denk. Bence Alpha 15 tercih edilmeli ama eğer Alpha 15 olmasaydı ASUS ROG alırdım ben olsam. Çünkü hem tasarımı daha iyi hem de soğutması. Alpha 15'in soğutması da çok başarılı bu arada.

Hocam laptopta sıvı soğutma için alan yok. Sıvı termal macun o:D.

HP Omen incelemelerde hep güzel değerler alıyor, pek ince olduğu da söylenemez bence. Legion 5 ve Alpha'ya göre ama daha ince olduğu doğru.

ROG serisi sıvı soğutma kullanmıyor? :D Termal macun demek istediğin sanırım.

CPU 95 - 90, GPU 80 - 85 derecelere çıkıyor incelemede. Ekranı TUF serisiyle aynı yani GtG, sRGB değerleri olarak vasat. Malzeme kalitesi, görünümü ve klavyesi artı olarak sayılabilir ama dediğim gibi ekranı, soğutma sistemi pek iyi sayılmaz. Alpha 15 seçerdim, hiç bakmam artık ROG'a.

HP Omen ezer bunu bir de.

Geri
Yukarı