Asus ROG Strix G15 vs Monster Tulpar T7 v20.5.6

xovn

Kilopat
Dijital oyun tasarımı öğrencisiyim ve laptop arıyorum, bu iki model arasında kaldım. Tulpar'ın beni uğraştırmadan direkt 32 GB RAM ve 1TB M.2 ile gelmesi ve 12700H kullanması çok çekici duruyor ancak Monster'ın çok iyi bir ünvanı olmaması da korkutuyor. Diğer taraftaki STRIX ise sorun çıkartmayacağından emin olduğum ama bir tık daha yüksek fiyata daha düşük özellikler sunan bir model. Ekran kalitesi ve batarya ömrü STRIX'in en öne çıkan yanları sanırım. hangisini seçmem daha mantıklı olur?

Not: 32 GB RAM önümüzdeki 4 yıllım süreyi düşününce abartı mı olur?

Not2: Üniversite Kıbrıs'ta ve bildiğim kadarıyla burada ASUS servisi yok. STRIX servis gerektirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
12700H farkından dolayı şahsen Monster olan modeli tercih ederdim. AMD serisinde çok hüsran yaşamışlığım oldu çünkü. Ayrıca 32GB RAM mevcut.

Öte taraftan Strix G15 çok çekici bir model. Soğutma, ekran, 150W 3060, malzeme kalitesi daha iyi bir model. Değerlendirirsen kafan rahat yürürsün.

Alternatif olarak 16GB RAM takarsan aşağıdaki model de değerlendirilebilir. 140W 3060 ve MUX mevcut.

Ayrıca Monster olan modeli alacaksan bu modeli al, 16GB RAM var lakin çok daha ucuz.

Monster yerine Dell'in bu modelini tercih edebilirsin. 16 GB RAM var ama yeteceğini düşünüyorum. Monster ile sorun yaşayan birkaç arkadaşım oldu. Bu deneyimler sağ olsun laptop alırsam kağıt üstünde iyi olsa bile Monster almamayı düşündürttü

12700H farkından dolayı şahsen Monster olan modeli tercih ederdim. AMD serisinde çok hüsran yaşamışlığım oldu çünkü. Ayrıca 32GB RAM mevcut.

Öte taraftan Strix G15 çok çekici bir model. Soğutma, ekran, 150W 3060, malzeme kalitesi daha iyi bir model. Değerlendirirsen kafan rahat yürürsün.

Alternatif olarak 16GB RAM takarsan aşağıdaki model de değerlendirilebilir. 140W 3060 ve MUX mevcut.

Ayrıca Monster olan modeli alacaksan bu modeli al, 16GB RAM var lakin çok daha ucuz.
Hocam nitronun aciklamasinda max-q denmis 140w bilgisini nerden aldiniz?

G15 140W, 150 değil.

Geri
Yukarı