ASUS ROG STRIX G16 ekranda mavi ve siyah çizgi

Yer
Hatay/Antakya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 LAPTOP GPU i7-13650HX CPU 16GB 4800MHZ DDR5 RAM 512GB NVMe M.2 SSD
Merhaba arkadaşlar, seriden konuya girmek istiyorum çünkü bu sıkıntı 2'dir başıma geliyor ve biraz bunaldım. ROG STRIX G16'nın 4060'lı modelini aldım ve şu an Fortnite'ta destansı ayarları deneyeyim dedim, ayarları yaptım oyuna girdim. Attı tekrar denedim, gene attı ve bu sefer ekranda siyahımsı noktalı bir çizik çıktı. Hem yukarı hem aşağı yöne doğru ayrıyeten bazı renklerde gözüken 0.3 cm diyebileceğim bazı renklerde ise direkt yukarı doğru olan mavide bir çizgi var. Görüntüleri ekte paylaşacağım, acaba bu sorunun çözümü ne olabilir? Yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230606_202822.jpg
    IMG_20230606_202822.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20230606_202800.jpg
    IMG_20230606_202800.jpg
    60,5 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20230606_202752.jpg
    IMG_20230606_202752.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20230606_202746.jpg
    IMG_20230606_202746.jpg
    134,6 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20230606_202733.jpg
    IMG_20230606_202733.jpg
    203,9 KB · Görüntüleme: 58
Ekran panelinde sorun var. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Benim eski Asus ROG laptobun kenar kısmında da olmuştu durduk yere, servise vermiştim ve paneli değiştirmişlerdi. Teknik servise göndermeniz gerekir.

Ekran panelinde sorun var. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Benim eski Asus ROG laptobun kenar kısmında da olmuştu durduk yere, servise vermiştim ve paneli değiştirmişlerdi. Teknik servise göndermeniz gerekir.
Hocam bir kez daha olmuştu düzelmişti şimdi düzelmedi genede panelle mi alakalı acaba ?

Hocam bir kez daha olmuştu düzelmişti şimdi düzelmedi gene de panelle mi alakalı acaba?

@Artoria Pendragon
@Haluk Albayrak

Son düzenleme:
Hocam hiçbir fikrim yok maalesef.

Bende çok şey denedim sanırım teknik servis son çare gibi vallahi paramızla rezil oluyoruz uğraştığımız şeylere bakın ya.

Ekran panelinde sorun var. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Benim eski ASUS ROG laptopun kenar kısmında da olmuştu durduk yere, servise vermiştim ve paneli değiştirmişlerdi. Teknik servise göndermeniz gerekir.

@Power Supply Unit hocam sizde de mi bu şekilde oldu yoksa farklı bir biçimde miydi?

Son düzenleme:
Hocam bir kez daha olmuştu düzelmişti şimdi düzelmedi genede panelle mi alakalı acaba ?
Evet panelle alakalı. Bazen farklı renklerde bu çizgiler kaybolabiliyor. Mesela benim ROG laptopta her zaman vardı ancak oyuna girdiğimde bir süre sonra kayboluyordu. Muhtemelen anlık olarak o piksellerde farklı renklerin art arda gösterilmesiyle alakalı. Enerji farklılığı olunca o çizgiler gidebiliyor. Bu panel hatasıdır. Panelin değişmesi gerekir.

Evet panelle alakalı. Bazen farklı renklerde bu çizgiler kaybolabiliyor. Mesela benim ROG laptopta her zaman vardı ancak oyuna girdiğimde bir süre sonra kayboluyordu. Muhtemelen anlık olarak o piksellerde farklı renklerin art arda gösterilmesiyle alakalı. Enerji farklılığı olunca o çizgiler gidebiliyor. Bu panel hatasıdır. Panelin değişmesi gerekir.

Hocam tam dediğiniz gibi her şey bende de öyleymiş gibi. Fakat hocam ben size şeyi soracağım şimdi ben hataya geri döndüm fakat ailem fethiye de ve belgelerde fethiye de yani servise gönderirken bunlar gerekecek mi yoksa gerekmez mi?

Hocam tam dediğiniz gibi her şey bende de öyleymiş gibi. Fakat hocam ben size şeyi soracağım şimdi ben hataya geri döndüm fakat ailem fethiye de ve belgelerde fethiye de yani servise gönderirken bunlar gerekecek mi yoksa gerekmez mi?
Servise gönderirken ürün faturasının olması şart. Faturasız laptobu göndermeyin, işleme almadan geri gönderirler. Ayrıca orijinal kutusunda gönderin. Farklı bir kutuda gönderirseniz eğer kargoda başına bir şey gelirse teknik servis ne sorumluluk alır ne de yardımcı olur

Servise gönderirken ürün faturasının olması şart. Faturasız laptopu göndermeyin, işleme almadan geri gönderirler. Ayrıca orijinal kutusunda gönderin. Farklı bir kutuda gönderirseniz eğer kargoda başına bir şey gelirse teknik servis ne sorumluluk alır ne de yardımcı olur.

Evet şu an her şey tam anlamıyla alt üst ahhh ASUS ahh güvendik aldık olanlara bak.

Servise gönderirken ürün faturasının olması şart. Faturasız laptopu göndermeyin, işleme almadan geri gönderirler. Ayrıca orijinal kutusunda gönderin. Farklı bir kutuda gönderirseniz eğer kargoda başına bir şey gelirse teknik servis ne sorumluluk alır ne de yardımcı olur.

Hocam son olarak sizi de çok tutmayayım ben bilgisayarı GPN Teknoloji firmasından aldım teknik servis için sadece Asus ile konuşacağım GPN'i dahil etmeyeceğim değil mi?

Evet şu an her şey tam anlamıyla alt üst ahhh ASUS ahh güvendik aldık olanlara bak.

Hocam son olarak sizi de çok tutmayayım ben bilgisayarı GPN Teknoloji firmasından aldım teknik servis için sadece Asus ile konuşacağım GPN'i dahil etmeyeceğim değil mi?
Evet, Asus teknik servisi olan SMS Infocomm ile muhatap olun.

Geri
Yukarı