ASUS ROG STRIX G17 vs Monster Abra A7 v11.5

Rog güzel ama 15 gündür kullanıyorum hala 100 de 100 verim alamadım üründen

Tek 16 GB ile geliyor ikinci bir 16 ya yada 16 söküp iki tane 8 e kesinlikle ihtiyaç var burda forumda ve dış kaynaklarda ram tavsiyesi yapılmış

World of tanks oynuyorum CPU kullanımı %30 %40 civarı FPS 100 200 arası değişiyor haritaya göre sıcaklık 80 geçmiyor güç tüketimi 60 ve 80 arasında geziyor 84 w üstüne çıkmıyor oyun ayarları ultra da

Volarant yükledim denemek için gpu sıcaklığı 74 derece güç tüketimi 70 80w arası geziyor FPS 140 150 lerde bu oyunu da bütün ayarları açık denedim

harici monitör de taktım değişen bişey olmadı

Performans modunda bu değerler %30 kadar düşüyor sürekli turbo mod açık kullanıyorum oyunda

Üründen memnunum ama kafamda şu soru oluşmaya başladı monster alsam daha fazla performans alırmıydım

Asus armoury creator de tgp 115 w gösteriyor

Üründe 3050 ti 80w + 15w db var daha yukarılara çıkmam gerekir aslında FPS değerleri olarak

Rog güzel ama 15 gündür kullanıyorum hala 100 de 100 verim alamadım üründen

Tek 16 GB ile geliyor ikinci bir 16 ya yada 16 söküp iki tane 8 e kesinlikle ihtiyaç var burda forumda ve dış kaynaklarda ram tavsiyesi yapılmış

World of tanks oynuyorum CPU kullanımı %30 %40 civarı FPS 100 200 arası değişiyor haritaya göre sıcaklık 80 geçmiyor güç tüketimi 60 ve 80 arasında geziyor 84 w üstüne çıkmıyor oyun ayarları ultra da

Volarant yükledim denemek için gpu sıcaklığı 74 derece güç tüketimi 70 80w arası geziyor FPS 140 150 lerde bu oyunu da bütün ayarları açık denedim

harici monitör de taktım değişen bişey olmadı

Performans modunda bu değerler %30 kadar düşüyor sürekli turbo mod açık kullanıyorum oyunda

Üründen memnunum ama kafamda şu soru oluşmaya başladı monster alsam daha fazla performans alırmıydım

Hocam bu konuya bakabilirsiniz. Ben şahsen +16 veya şimdikini satıp 2x8 almanı öneririm ama üstteki konu da bir seçenek.

Hocam bu konuya bakabilirsiniz. Ben şahsen +16 veya şimdikini satıp 2x8 almanı öneririm ama üstteki konu da bir seçenek.

Evet o konuya da bakmıştım bu ay iyi harcadım bilgisayar için :) artık bir iki ay sonra ancak ram alabilirim

Merhabalar tekrardan paramı toparlamaya çalışıyorum henüz alamadım laptop araştırmaya da devam ediyorum da şöyle bir durum takıldı kafama bu monster 11.5 de 4gb vram var ekran kartında bazı yerlerde 4gb çok çok düşük en azından 6 yada 8 olması gerek falan demişler bütçemi biraz daha arttırıp tulbarın hangi serisini alabilirim yada gerek var mı böyle birşeye acaba?

Merhaba arkadaşlar. Taziyeleriniz için çok teşekkür ederim, Allah şifa arayan hastalara şifa, bizlere, gençlere hayırlı sağlıklı ömürler versin inş.

Benden bir kaç test istemişti buradan arkadaşlar. Az evvel yaptım bir timespy. Başka bir test isteyen olursa lütfen söylesin :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (26).png
    Ekran Görüntüsü (26).png
    1,6 MB · Görüntüleme: 59
  • Ekran Görüntüsü (27).png
    Ekran Görüntüsü (27).png
    846,7 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran Görüntüsü (28).png
    Ekran Görüntüsü (28).png
    177,5 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran Görüntüsü (29).png
    Ekran Görüntüsü (29).png
    201,2 KB · Görüntüleme: 45
@MuHasdas Tekrardan başınız sağ olsun.
Hocam Abra da karar kılmıştım fakat hiçbir Abra serisinin stoğu yok Monster da bugün dayanamadım fenix 10TN aldım özellikleri de bayağı cezbetti ısınma sorunu varmış fakat eğer çok rahatsız ederse undervolt ile çözülebiliyormuş sorun bakalım artık. Stok beklemek istemedim çünkü fiyatların artması an meselesi gibi duruyor bence dolar kurundan kaynaklı. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bilgilendirme yaparım bende isteyen olursa. :)

Hocam Abra da karar kılmıştım fakat hiçbir Abra serisinin stoğu yok Monster da bugün dayanamadım fenix 10TN aldım özellikleri de bayağı cezbetti ısınma sorunu varmış fakat eğer çok rahatsız ederse undervolt ile çözülebiliyormuş sorun bakalım artık. Stok beklemek istemedim çünkü fiyatların artması an meselesi gibi duruyor bence dolar kurundan kaynaklı. Gerekli incelemeleri yaptıktan sonra bilgilendirme yaparım bende isteyen olursa. :)

hayırlı olsun

inceleme konusunu bekliyoruz

Dostum olanda hayr vardır. Nasibinde ne varsa o iyidir, amenna ve saddakna. Açıkçası biraz emekle, uğraşla çözülemeyecek mevzu yok Allah'ın izniyle. Ben 80-90 dereceleri görünce geriliyordum. Çünkü evdeki rigim (masaüstüm) hayatta görmez o rakamları.. Sonra araştırdım gördüm ki gayet normalmiş. Üstelik 50₺ ye sırf denemek için vakum aldım, min 7-10 derece arası etki etti. En kısa zamanda onun da fark testlerinü atayım inşallah. Hatta aklıma gelmişken birazdan masaüstümün timespy testini de yapıp atacağım inşallah :)
Bu da evdeki rig'in sonuçları. CPU'yu PBO otomatik şeklinde kullanıyorum. Çok fazla zorlamıyorum, oynadığım oyunlarda çok fazla multi core ihtiyacı olmadığından single core performansı benim için temek etken. Patriot Steelseries 4400mhz (2x8) olan ramlerimi 3666 cl14 de stabil bir şekilde kullanıyorum. GPU'da ise çok fazla bir OC söz konusu değil. Sadece gpu'nun bios watt'ını 305 e çekip (ki 350 boost yapabiliyor) 2500 minimum ve 2600 maksimum mhz lerde kullanıyorum. Vram ise %105 boost ile 2100-2120 mhz arasında kullanıyorum. (bu arada önceki vg279qm monitörümde sanırım daha yüksek skor almıştım, bir etkisi olur mu bilmiyorum ama FHD ile QHD arasında ufak bir fark olabilir. Şu an odyssey g7 kullanıyorum)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (33).png
    Ekran Görüntüsü (33).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Görüntüsü (34).png
    Ekran Görüntüsü (34).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Görüntüsü (35).png
    Ekran Görüntüsü (35).png
    554,4 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png