ASUS ROG STRIX G512LI-HN285 Nasıldır?

Bütçe
10000
Numpad yokmuş Hepsiburada dan aynı saticidan alan birisi yorum yapmış yok diye. Siz bu piyasada bu laptop u önerir misiniz yani sizce ileride sıkıntı çıkarır mı?
İleride sorun çıkarmaz ve başka cihaz önersi yapmak bana düşmez. Başa hocalarım daha iyi öneriler yapabilir. Başka ROG laptop sorunuz olursa her zaman buradayım.

Bilgisayarlar ile ilgili genel olarak bilgim var fakat kullanıcı yorumları benim için daha önemli. Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim

Bilgisayarlar ile ilgili genel olarak bilgim var fakat kullanıcı yorumları benim için daha önemli. Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.

Ben de almayı düşünüyorum da aldınız mı acaba?

Ürününüz geldiyse nasıldır memnun musunuz smyler misiniz?
Yeni bugün geldi. Şimdilik bir sıkıntı görmedim. Şu anlık memnunum
Hocam o hoperlör mevzusunu Sonic Studio adlı Asus'un kendi programından düzeltiliyor. Bende 1 hafta öncesine kadar bilmiyordum.

Numpad bölümü tocuhpadin üzerinde bulunuyor.
Hocam cihazı aldım fakat sonuç stüdio yu yükleyemedim. App store da da yok asus un resmi sitesindeki sürücü bölümünde de yok. Siz hangi siteden indirdiniz ya da link atma şansınız var mı?

Son düzenleme:
Yeni bugün geldi. Şimdilik bir sıkıntı görmedim. Şu anlık memnunum

Hocam cihazı aldım fakat sonuç stüdio yu yükleyemedim. App store da da yok asus un resmi sitesindeki sürücü bölümünde de yok. Siz hangi siteden indirdiniz ya da link atma şansınız var mı?
kardeşim bu laptobu araştırıyorum, ses benim içi hiç öenmli değil, önemli olan oyunlarda fps ve sıcaklık ısınan pc yi asla sevmem, sen bunları test ettin mi

kardeşim bu laptobu araştırıyorum, ses benim içi hiç öenmli değil, önemli olan oyunlarda fps ve sıcaklık ısınan pc yi asla sevmem, sen bunları test ettin mi
Hocam laptobu ben de aldım şarjın az gitmesi dışında çok iyi fps ve sıcaklık değerleri veriyor gönül rahatlığıyla alabilirsin
Ama sonuçta bir laptop olduğu için ısınıyor hiç ısınmıyor diye düşünme

1 aydan fazladır kullanıyorum. Genelde mühendislik işleri için kullanıyorum. Oyun olarak sadece valorant oynuyorum. Orta ayarlarda kendi fps göstergesi ile test ettiğimde 120-140 arası fps veriyor. Ben memnunum. Oyunda işlemci anlık olarak 81 dereceyi gördüğüne rast geldim ama genelde 78 dereceyi geçmiyor. Bir keresinde de deneme amaçlı bir render aldım 25 dk sonunda 86 dereceyi gördüm. Isı konusunda bence son derece başarılı. Günlük işlerde Excel AutoCAD de fan bile açmıyor zaten. Lumion 10.5.1 i yükledim kasma olması hiç ama fps bazen düşüyor fakat takılmıyor program. 8k render falan alıyorum ekran kartı hatırladığım kadarıyla 61 ya da 65 dereceyi geçmedi. Ekran kartında zaten hiçbir şekilde ısınma görmedim. Ram eksikliğini hissettiriyor. En kısa zamanda 8 GB daha ram eklemeyi düşünüyorum. Yani on numara işlemci var fakat ram den dolayı tam performans vermiyor. Ses konusunda bangır bangır değil ama bence yeterli öyle kısık falan da değil. Tasarım olarak on numara beş yıldız. Fotoğraflarda göründüğünden daha kibar ve hafif. Klavyede numpad olmaması kötü. Ama harici bir numpad alınıp kullanılabilir. Işıklandırma vs güzel. Menteşeler pek sağlam durmuyor o konuda biraz dikkatli kullanılmalı. Görüntü kalitesi de çok hoş. Kısacası ben performansından memnun kaldım. Ama ram eklenmeli.
Batarya konusunda ise bence yeterli. Klavye ışıkları kapalı ekran parlaklığı yüzde 60 civarı 3.5 - 4 saat civarı gidiyor. Tabi ben hep şarjda kullandığım için bataryayı maximum yüzde 60 a kadar doldurmaya ayarladım. Batarya ömrünü uzatıyor. Oyun falan oynayacaksan 1 saat civarı anca götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı