Çözüldü ASUS ROG STRIX G512LV boşta GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rainman23

Hectopat
Merhaba. Laptop bir süredir boştayken GPU kullanıyor. Güç seçeneklerini dengeliye aldım ancak değişen bir şey yok. Armoury Crate yazılımında GPU kullanımı görüyorum ve düşük frekansta da olsa laptop fanlarının çalıştığını duyuyorum sürekli. Görev Yöneticisinde de sadece Intel'in kullanıldığı görülüyor.

Yüzde 8-9 bazen 14 oluyor, sonra 1-2 civarına iniyor. GPU'yu kullanan uygulamalara baktığımda İstemci Sunucu Çalışma Zamanı İşlemi ve Masaüstü Pencere Yönetici ile tarayıcı başı çekiyor. Ancak sadece Intel'i kullansa bence bu kadar fan çalıştırmaz. Sizce sorun nedir?
Ekran Alıntısı.JPG
2.JPG
1.JPG

Çözüm
Armoury Crate'in güncellemesini denetledim ve sürüm güncel diyor. Silip tekrar mı kursam?
MyAsus'uda kullanıyorum ancak şuan farklı bir hale döndü şu şekilde ve driver kısmını bulamadım. Böyle görünüyor:
Eki Görüntüle 969381
Müşteri desteği kısmına gidin hocam oradan devam edeceksiniz sürücü kısmını bulmak için. Armoury Crate uygulamasını sakın silip tekrar yüklemeyin çok zahmetli oluyor yeniden yüklemesi. Acı bir tecrübe ile sabittir hocam. O zaman arkada çalışan video filan yada steam gibi uygulama var mı? Yani bir şey kullanıyor orası kesin gibi ama ne kullanıyor? Mesela şu an güncel olarak bakıyorum kendi cihazıma (sizinkiyle aynı ancak depolama farklı bir de sanırsam renk farklı benim ki siyah): 360Mhz sabit kullanım var hocam. Ya belki de yine Armoury Crate sebep olmuşta olabilir. Bir ara baya bir şikayet vardı boşta işlemci kullanımı hakkında. Belki şimdide ekran kartı kullanımı olmuş olabilir. Açıkçası sebebini tam kestiremiyorum.
Hocam bu gpu kullanımı bölümünde hangi uygulamaların çalıştığı yazıyor?
Durdurduktan sonra tekrar açıldı bunlar. Bir ayarla alakalıda olabilir. Cihazı ilk aldığımda yoktu bu durum.
@xbea Hocam sizin fikriniz var mı bu konuda? Neden GPU kullanımı olur boşta?

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    69,8 KB · Görüntüleme: 39
  • 2.JPG
    2.JPG
    76,1 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı