ASUS ROG STRIX G513 alınır mı?

Bütçe
34500

YusufOzbek

Hectopat
Öncelikle selam. Kullanım amacım oyun ve okul olacak. Cihazın kronik bir sorunu ya da ciddi bir eksisi varsa öğrenmek için açtım konuyu. Ürün hakkında tecrübesi olanlar ya da bilgi sahiplerini bekliyorum. Tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Ürün

Düzenleme: Daha önce TUF A15 modelini düşünmüştüm ama bu cihazın hem termal performansının hem de ekranının daha iyi olduğunu gördüm. Zephyrus G15 modeli ile de biraz arada kaldım. Şimdilik performans taşınabilirlikten daha önce geliyor benim için.

Güzel cihaz alınır fakat o fiyatlara kalite ve performans açısından ben bunu tercih ederdim.

Hocam teşekkürler öncelikle yanıtın için. Biraz daha düşük bütçede, örneğin 30.000 gibi, önerin var mıdır? Bütçeyi bu ürün bu kadar hoşuma gittiği için yukarı çektim açıkçası.

@Hyglan @DeadsCrazy @ogzhnkpln hocam öncelikle selam. Aynı isimde yeni bir konu açmak yerine buradan devam etmek istedim. Forumda biraz dolaşınca sizin bu cihaza sahip olduğunuzu gördüm. Cihazın Windows 11 Home olan versiyonunu Amerika'dan almayı düşünüyorum. Genel olarak sevdiğiniz ya da eksik gördüğünüz yanlarını paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler yanıtlarınız için.

@Hyglan @DeadsCrazy @ogzhnkpln hocam öncelikle selam. Aynı isimde yeni bir konu açmak yerine buradan devam etmek istedim. Forumda biraz dolaşınca sizin bu cihaza sahip olduğunuzu gördüm. Cihazın Windows 11 Home olan versiyonunu Amerika'dan almayı düşünüyorum. Genel olarak sevdiğiniz ya da eksik gördüğünüz yanlarını paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler yanıtlarınız için.

Eksik gördüğüm kısımları söylesem bence yeterli olacaktır. İşlemcinin biraz ısındığından şikayetçiyim. Undervolt yapılamaması beni üzdü.
ASUS kontrol programından kaynaklı arada hatalar alabiliyorum. Örneğin bazen fanlarını çalışmadığı olabiliyor bunu düzeltmek için ya yeni sürüm bekliceksiniz ya da eski sürümü kuracaksınız. Neyse ki yeni sürümde böyle bir şikayetim olmadı lakin ileride yine nüksedebilir.
Tek kanal RAM olarak gelmesi kötü.
SSD hızını yeterli bulmadım. 3600 yazma okuma alsamda bu fiyata daha iyisini beklerdim açıkçası.
Onun haricinde oyun oynarken vs. laptop klavyesinde sıcaklığı hissediyorsun. (normal tabii ama yine de bir eksi sayıyorum).
Aklıma gelenler bunlar.

Eksik gördüğüm kısımları söylesem bence yeterli olacaktır. İşlemcinin biraz ısındığından şikayetçiyim. Undervolt yapılamaması beni üzdü.
ASUS kontrol programından kaynaklı arada hatalar alabiliyorum. Örneğin bazen fanlarını çalışmadığı olabiliyor bunu düzeltmek için ya yeni sürüm bekliceksiniz ya da eski sürümü kuracaksınız. Neyse ki yeni sürümde böyle bir şikayetim olmadı lakin ileride yine nüksedebilir.
Tek kanal RAM olarak gelmesi kötü.
SSD hızını yeterli bulmadım. 3600 yazma okuma alsamda bu fiyata daha iyisini beklerdim açıkçası.
Onun haricinde oyun oynarken vs. laptop klavyesinde sıcaklığı hissediyorsun. (normal tabii ama yine de bir eksi sayıyorum).
Aklıma gelenler bunlar.

Öncelikle sağ ol hocam yanıt için. Kronik ya da ciddi bir sorun olmaması mutlu etti beni. Benim alacağım model G513RM-WS74. onda RAM çift kanal, geri kalan özellikler tamamen aynı. SSD hızı konusunda da zaten çok yüksek bir beklentim olmadığı için tatmin edeceğini düşünüyorum. Cihazın altına bir soğutucu aldığım zaman hiçbir sorunu kalmayacak gibi. Umarım ileride servislik bir durum olmaz, olursa da yurt dışı aldığım için başımı ağrıtmaz. Tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı