ASUS ROG STRIX G513 boştayken BIOS'a atıyor

BugraSw61

Centipat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G513 laptop aldım. Henüz daha 1 ayını yeni doldurdu. Laptopu açık bırakıp 1 saat sonra geldiğimde birdenbire BIOS ekranı ile karşılaştım ve ne kadar çıkmaya çalışırsam çalışayım tekrardan BIOS'a atıyordu. En sonunda bir şekilde çıkmayı başardım ama bu sorun sürekli şekilde tekrarlamaya devam ediyor. Bunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözebileceğim konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim.

2 ihtimal var, ya Windows bozulmuş ya donanımda sorun vardır.

Windows'u onarmayı ya da yeniden kurmayı dene, mümkünse Windows 11'e geçerek test et. Windows 10'da bu problem olabiliyormuş.
Donanım arızası ya da yerinden oynamış bir donanım olma ihtimali de var. Düzelmezse garantiye gönder, donanımla ilgili bir arıza ya da sorun olduğu için BIOS'a atıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorunu ilk aldığımda ben de yaşadım. Temiz bir Windows kurulumu ile düzeldi. Şu an W11 kullanıyorum. Tekrar hiç yaşamadım.

Temiz kurulum sonrası önce MyASUS güncellemelerini yapın. Daha sonra ASUS'un kendi sitesinden ihtiyacınız olan driverları manuel alabilirsiniz. Ben en sona Windows güncellemelerini bırakmıştım.

Bu sıralamayı bozduğum önceki kurulumumda sizin yaşadığınız sorun dahil; uykudan uyanırken mavi ekran, Type-C üzerinden şarj olmama, Bluetooth cihaz bağlayamama gibi sorunlarım da vardı.

Eğer temiz kurulum da fayda etmezse donanım arızası olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı