ASUS ROG STRIX G513-IH laptop 144 Hz modunda ekranın üstünde siyah bar yanıp sönüyor

PhoenixSOFF

Hectopat
Merhaba son birkaç gündür ekran görüntüsünde de gözüktüğü gibi ekranımın üstünde bu tür bir siyah yanıp sönme meydana geliyor. Biraz test ettikten sonra bu sorunun monitör 144Hz modundayken gerçekleştiğini fark ettim. 60Hz moduna aldığımda bu sorun devam etmiyordu. Aynı zamanda bu sorun 144Hz ve tam ekran video izlerken veya oyun oynarken de gerçekleşmiyor. Bu sorun ağırlıklı olarak ekranda bir yenileme gerçekleştiğinde yaşanıyor. Fotoğrafta faza belli olmaması ihtimaline karşın tam o arama çubuğu bölgesinde oluyor ve bazen hafif bazen biraz daha yoğun bir şekilde anlık siyah yanıp sönüyor.

Laptop modeli: ASUS ROG STRIX G513-IH
İşlemci: Ryzen 7 4800H
Ekran kartı: GTX 1650 Mobile
(İşlemcinin entegre ekran kartı üzerinden monitöre görüntü gelmekte.)

s.png

Edit:

DDU ile her iki ekran kartı driverını da silip baştan kurdum değişen bir şey olmadı. Birazdan USB üzerinden farklı bir işletim sistemi açmayı deneyeceğim buna bağlı olarak format atmak zorunda kalacağım umarım format çözüm olur.

Edit:
Farklı bir işletim sisteminde de açtım çözüm olmadı artık garantiye göndermekten başka bir çare kalmadı.

Son düzenleme:
bende maalesef daha beteri mevcut. geçen hafta resimdeki gibi oldu ekran ve herşeyi denedim bi çözüm bulamadım. sadece yenileme hızını 144 hz'ten 60 hz'e çekince düzeliyor. bunun için bilemiyorum garantiye göndermeli miyim. garanti bitimine de son 1,5 ay kaldı. var mı çözebilen dostlar

Dosya Ekleri

• 2.jpeg
    2.jpeg
    44,9 KB · Görüntüleme: 10
bende maalesef daha beteri mevcut. geçen hafta resimdeki gibi oldu ekran ve herşeyi denedim bi çözüm bulamadım. sadece yenileme hızını 144 hz'ten 60 hz'e çekince düzeliyor. bunun için bilemiyorum garantiye göndermeli miyim. garanti bitimine de son 1,5 ay kaldı. var mı çözebilen dostlar
aynı durum bendede var servisi ara biosdan işlem yaptırıyor ben arıcam benimkinin de 1.5 ayı kaldı heralde bu modlerde kronik

Geri
Yukarı