ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 donma sorunu

süleyman88

Decapat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
Cihazı 2 aydır kullanıyorum. Bazen durduk yere donuyor. Sebebini bir türlü anlayamadım, az önce güvenli modda KIS ve Malwarebytes ile tam tarama yaptım. Herhangi bir zararlı da bulmadı. Windows 11'e yeni geçtim, Windows 10 kullanırken de aynı sorunu yaşıyordum. Az önce YouTube'dan video izlerken dondu 1 dakikalığına. Bazen çok daha uzun sürüyor donmalar, güç düğmesinden yeniden başlatıyorum mecburen. Ne yapmam gerek ?

Son düzenleyen: Moderatör:

mehmetdu

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar,
Birebir aynı donma sorununu ROG Strix G17 G713IE modelinde yaşıyorum.
Birkaç kez garantiye gönderdim ve en sonunda "anakart hatası" deyip değişimini yaptılar ama problem halen devam ediyor.
Bilgisayar testlerde hiçbir şekilde hata vermiyor, çoğunlukla tarayıcı üzerinden video izlerken sorun teşkil ediyor.
Çözüm bulan olursa mutlaka beklemekteyiz...
Tarayıcıdan donanım hızlandırma ayarını kapatıp bu şekilde kullanmayı denediniz mi?

mehmetdu

Hectopat
Makaleler
1
Bunu denemedim, kapatıyorum şimdi. Ancak çok nadir de olsa masaüstünde video izlerken de kilitlendiği olmuştu. Problem neyse yüksek ihtimalle tarayıcı tabanlı değil 😩
Olay görüntüleyicide herhangi bir rapor oluşuyor mu bu kısımı da kontrol edin. Mavi ekran veriyorsa minidump oluşuyor mu bunları bir kontrol eder misiniz.

matador32

Femtopat
Daha fazla  
ASUS'un sürücüleri dışında, mecburen kullanmak zorunda olmadığınız tüm ASUS yazılımlarını kaldırın. Ben onu denedim. Donma hemen hemen %90 azaldı. Çok nadiren yine donuyor, ama rahatsız edici boyutta değil artık.

Yeni konular

Yukarı