Çözüldü ASUS ROG STRIX G513ıh HN002 HDMI girişi ekran kartına mı bağlı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Şimdi ben mux switch diye bir konu var onun sıkıntısını çekiyorum birçok yerde harici ekran ile bağlayınca fps normallere geliyor diye duyum aldım ve ona göre ekran alıcam eminiz değilmi hdmı sirekt ekran kartından cıktıgına teşekkür ederim şimdiden
HDMI doğrudan harici ekran kartına bağlı değil. Eğer MUX görevi görsün istiyorsan Type-C portunu kullanman gerek. Type-C to DP kablosuna ihtiyacin var yani.

HDMI doğrudan harici ekran kartına bağlı değil. Eğer MUX görevi görsün istiyorsan Type-C portunu kullanman gerek. Type-C to DP kablosuna ihtiyacin var yani.
Hdmı dan eminmisiniz gerçekten? Hariciye bağlı olmadıgından birkaç yerdede evet harici karta bağlı dediler type-c girişi ne kadar performanslı olacak ekran bağlasam ne kadar sağlıklıdır?

Hdmı dan eminmisiniz gerçekten? Hariciye bağlı olmadıgından birkaç yerdede evet harici karta bağlı dediler type-c girişi ne kadar performanslı olacak ekran bağlasam ne kadar sağlıklıdır?
Doğrusu benim söylediğim. HDMI ile bağlarsan kendi ekranıyla aldığın performansı alırsın. Type-C girişi doğrudan harici ekran kartından görüntü almani sağlıyor yani DisplayPort çıkışı. Buradan görüntü alınca işlemcinin GPU'su devre dışı kalacak yani MUX görevi görecek. Performans artışı da işte buna bağlı olacak işte oyunununa göre değişir ama her halükarda kendi ekraniyla oynadığından daha yüksek performans alırsınız.

Doğrusu benim söylediğim. HDMI ile bağlarsan kendi ekranıyla aldığın performansı alırsın. Type-C girişi doğrudan harici ekran kartından görüntü almani sağlıyor yani DisplayPort çıkışı. Buradan görüntü alınca işlemcinin GPU'su devre dışı kalacak yani MUX görevi görecek. Performans artışı da işte buna bağlı olacak işte oyunununa göre değişir ama her halükarda kendi ekraniyla oynadığından daha yüksek performans alırsınız.
Sağolun işallah hdmı girişlidirde type-c ile ugrasmam tekrardan teşekkür ederim

Hdmı girişi ile Type-C girişi arasında performans farkı varmıdır peki
Evet, normalde hem hdmı hem type c harici grafiğe bağlanıyor olsaydı performans farkı olmazdı ama 2021 model Rog'larda hdmı girişi yanlış hatırlamıyorsam dahili grafiğe bağlanıyordu ve type c harici grafiğe dolayısıyla 2021 Rog'larda type c bağlamak daha performanslı oluyor, 2021 model Rog'larda hdmı'ın nereye bağlandığından emin değilim ama 2021 model Rog'larda type c'nin daha performanslı olduğundan %100 eminim hocam

Geri
Yukarı