ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Telefonuna asus un bu programini yuklersen oyundaken islemci ve ekran karti kullanimlarini ve sıcaklıklarını fanlari gorebilirsin. Performans cok artmadiysa o zaman ekledigim ikinci 16lik ram in katkisi oldukca fazlaymis. Bua rada sicaklik artti derken kaclara cikti. Ben su anda en fazla 85 i gordum. Bi kere 90 oldu o da rtx ve ultra ayarlar acikken bf5 te oldu, onun disinda en yuksek sicakligim 85. İntelde ise dusuk ve orta aysrlarda hep 100 leri goruyordum i7 9750h ve 1660ti monster laptoptu ve surekli frame atlama oluyordu. Bios guncellemsine de aksam bakip haber veririm.
Ben sizin videonuzdaki gibi AAA oyunlarda test etme fırsatım maalesef olmadı o oyunlara sahip olmadığım için içlerinden bir tek GTA V'e sahibim onu da açıkçası tekrardan indirmeye üşendim aktif olarak oynamadığım için.Sıcaklıklar CPU 70'i geçtiğini görmedim GPU'da 62 derece gördüm diyebilirim.Oynadığım oyunlar: R6 Six Siege - Ort. 173 FPS (her şey en yüksekte) CS:GO- Ort. 135 FPS (her şey en yüksekte) FIFA 21 - FPS ölçümlemedim gerek duymadığım için ancak 144'ün üzerinde olduğunda eminim eski bilgisayarımın monitörü 60 hertz idi farkı net olarak hissettim. Dual channel yapmadan ve harici mönitör kullanmadan aldığım değerler bu şekilde.

Ben sizin videonuzdaki gibi AAA oyunlarda test etme fırsatım maalesef olmadı o oyunlara sahip olmadığım için içlerinden bir tek GTA V'e sahibim onu da açıkçası tekrardan indirmeye üşendim aktif olarak oynamadığım için.Sıcaklıklar CPU 70'i geçtiğini görmedim GPU'da 62 derece gördüm diyebilirim.Oynadığım oyunlar: R6 Six Siege - Ort. 173 FPS (her şey en yüksekte) CS:GO- Ort. 135 FPS (her şey en yüksekte) FIFA 21 - FPS ölçümlemedim gerek duymadığım için ancak 144'ün üzerinde olduğunda eminim eski bilgisayarımın monitörü 60 hertz idi farkı net olarak hissettim. Dual channel yapmadan ve harici mönitör kullanmadan aldığım değerler bu şekilde.
İşlemci sıcaklık değeri baya düşük, soğutucu kullanıyor musunuz? Bir de rica etsem cpu-z üzerinden stress testi yaparken işlemci kac dereceye çıkacak acaba yazar mısınız?

Lenovo legion cı arkadaslar buyrun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha once dedigim gibi normalden düşük performans olayi asusla alakali degil bütün rtx 30 serisinde var. Yukardaki videodan izleyebilirsin 3070 li legion pro 5.

Ben 16 gb daha ram ekledim. Onun disinda 2 kere bios guncellemesi yaptim. 3 kere de nvidia dan guncelleme geldi. Yaptigim testler harici ekranlaydi ancak display port uzerinde. Değil direkt hdmi ile yaptım.

Performans olayini da soyle cozdum.

Nvidia denetim masasindanburayı böyle ayarlıyoruz.
Eki Görüntüle 1034374
ardından. Eki Görüntüle 1034376
ve son olarak oyunları tek tek kontrol ediyoruz bu kısımdan.
Eki Görüntüle 1034379
ve yüksek performanlsı nvidia işlemcisi olarak seçiyorsun. Eki Görüntüle 1034383
Bazen şu ilk görüntü ön ayaları kısmı performans modundan çıkıyor, onu oyuna girmeden önce kontrol edip tekrar performans moduna alırsan sorun kalmaz.
Güncellemeleri de buradan yapacaksın
Eki Görüntüle 1034386
Nvidia güncellemeleri de buradan yapacaksın.
Eki Görüntüle 1034387

bugün yine güncelleme gelmiş dediğim gibi mobil rtx 30 serileri için iyileştirmeler geliyor yavaş yavaş.
Eki Görüntüle 1034392
Son bir ekleme. Müjdeli haber Rtx i belkide alma sebeplerimden birisi olan nvida broadcast desteği mobile rtxleri çinde geldi . Eki Görüntüle 1034416
Geçen haftalarda yüklenirken hata veriyordu artık normal şekilde yüklenebiliyor ve çalışıyor.
Dediklerinizi uyguladım hocam ancak CS:GO özelinde bir değişim yaratmadı ancak şöyle bir farklılık oldu bilgisayar bu değişikliklerin öncesinde neredeyse ısınmıyordu fanlar da haliyle performansta çalışmıyordu.Bu değişikliklerden sonra hem bilgisayar ısınmaya başladı ufaktan hem de fanlar 3600 rpm civarlarında ilk kez dönmeye başladı bir oyundayken bu da dahili grafik kartının devreye girdiğine işaret galiba :). Verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam bios sürümünüz şu an kaç acaba bana bir bios güncellemesi gelmişti şu anki sürümüm 308 bu sürüm güncel midir ?
Değerli hocam ben de @ayberf arkadaşımızın ifade ettiklerini yapmıştım herkes gibi, o da gayet güzel resimli bir döküman hazırlamış sağolsun. Bunun dışında CS:GO'da ben 4:3 oran / 1280 çözünürlük ve her şey low kullanıyorum. Bu değerleri test etmek için ise Steam Workshop'tan FPS BENCHMARK yazın ve o haritayı indirin, sonra o haritada ortalama fps'nizi benchmark sonunda göreceksiniz. Monitörsüz ve monitörlü sonuçlarım orada, mutlaka sizin de bu değerleri almanızı sağlayalım. Ama bana sorarsanız monitörsüz biraz zor çünkü dahili kartın iletimi yer yer darboğaza sebep oluyor, yani saniyelik takılmaları (stuttering gibi) buna bağlıyorum. Yüksek fps A oyunları dahili monitörde E-spor performansı alamayız. Ama en AAA oyunları dahi keyifle oynayabilirsiniz. Lakin rekabet ortamında verimli değil.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
Birkaç gündür FIFA 21 oynarken oyunu açık bıraktığımda yani belirli bir süre menüde oyun kaldığında ghost screen oluşmaya başladı ve ekran zangır zangır denebilecek şekilde titriyor göz bozucu bir şekilde. Driverlarım güncel birkaç gündür bu sıkıntıyı yaşıyordum ancak hep donanımsal bir eksiğim vardır diye düşünmüştüm ancak ghost screen problemi olduğundan artık eminim. Bunu nasıl düzeltebiliriz , servise göndermek şart mıdır daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadığım için bilemiyorum yardım edebilirseniz sevinirim. 1.resimdeki ekran 2. ve 3.resimdeki yerlerde silik bir şekilde siluet olarak beliriyor arkada. 3.resimde özellikle biraz daha net görünür diye gizli sekmede göstermeye çalıştım ancak belirli yerlerde görünme diye bir olayı yok maalesef başlat menüsünde bile görünüyor. Yardım edebilirseniz sevinirim. @ayberf @xbea @jayO
İşlemci sıcaklık değeri baya düşük, soğutucu kullanıyor musunuz? Bir de rica etsem cpu-z üzerinden stress testi yaparken işlemci kac dereceye çıkacak acaba yazar mısınız?
Şu sorun düzeldikten sonra müsait olursam denerim hocam.

Eki Görüntüle 1037432Eki Görüntüle 1037433Eki Görüntüle 1037435Birkaç gündür FIFA 21 oynarken oyunu açık bıraktığımda yani belirli bir süre menüde oyun kaldığında ghost screen oluşmaya başladı ve ekran zangır zangır denebilecek şekilde titriyor göz bozucu bir şekilde. Driverlarım güncel birkaç gündür bu sıkıntıyı yaşıyordum ancak hep donanımsal bir eksiğim vardır diye düşünmüştüm ancak ghost screen problemi olduğundan artık eminim. Bunu nasıl düzeltebiliriz , servise göndermek şart mıdır daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadığım için bilemiyorum yardım edebilirseniz sevinirim. 1.resimdeki ekran 2. ve 3.resimdeki yerlerde silik bir şekilde siluet olarak beliriyor arkada. 3.resimde özellikle biraz daha net görünür diye gizli sekmede göstermeye çalıştım ancak belirli yerlerde görünme diye bir olayı yok maalesef başlat menüsünde bile görünüyor. Yardım edebilirseniz sevinirim. @ayberf @xbea @jayO

Hocam bildiğim kadarıyla Ghost Screen olayı için teknik servise "kanıtlarıyla beraber" göndermeniz gerekmekte. Kanıt derken; o fotoğrafları çekip, güzelce USB bellek içine atıp, ardından yanında bir kağıda sorunu anlatıp gönderirseniz çok daha iyi olur. Bu sayede teknik servis sorunu direkt tespit edebilir. Bunun dışında ekran nasıl titriyor? Bana bir video çekebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1037432Eki Görüntüle 1037433Eki Görüntüle 1037435Birkaç gündür FIFA 21 oynarken oyunu açık bıraktığımda yani belirli bir süre menüde oyun kaldığında ghost screen oluşmaya başladı ve ekran zangır zangır denebilecek şekilde titriyor göz bozucu bir şekilde. Driverlarım güncel birkaç gündür bu sıkıntıyı yaşıyordum ancak hep donanımsal bir eksiğim vardır diye düşünmüştüm ancak ghost screen problemi olduğundan artık eminim. Bunu nasıl düzeltebiliriz , servise göndermek şart mıdır daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadığım için bilemiyorum yardım edebilirseniz sevinirim. 1.resimdeki ekran 2. ve 3.resimdeki yerlerde silik bir şekilde siluet olarak beliriyor arkada. 3.resimde özellikle biraz daha net görünür diye gizli sekmede göstermeye çalıştım ancak belirli yerlerde görünme diye bir olayı yok maalesef başlat menüsünde bile görünüyor. Yardım edebilirseniz sevinirim. @ayberf @xbea @jayO

Hocam Amd Radeon ayarlarından freesync'i kapatir misin? Ekran titremesine o sebep oluyor. Kapattıktan sonra tekrar dener misin aynı problem olacak mi acaba.

Hocam Amd Radeon ayarlarından freesync'i kapatir misin? Ekran titremesine o sebep oluyor. Kapattıktan sonra tekrar dener misin aynı problem olacak mi acaba.
Hocam bir de sizin önceki soruya eksik cevap vernişim kusura bakmayın soğutucu v.s ek bir bileşen kullanmıyorum sıcaklıkları da anlık olarak armoury crate üzerinden gözlemledim.Birazdan deneyeceğim hocam birkaç dakika içinde titremeye başlıyor bazen de hemen girdiğim andan itibaren umarım titreme bunla çözülür.Ghostu da servise bırakacağız gibi duruyor.
Hocam bildiğim kadarıyla Ghost Screen olayı için teknik servise "kanıtlarıyla beraber" göndermeniz gerekmekte. Kanıt derken; o fotoğrafları çekip, güzelce USB bellek içine atıp, ardından yanında bir kağıda sorunu anlatıp gönderirseniz çok daha iyi olur. Bu sayede teknik servis sorunu direkt tespit edebilir. Bunun dışında ekran nasıl titriyor? Bana bir video çekebilir misiniz?
Buyrun hocam video için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Elimde buraya attığım fotoğraflar var başka fotoğraflar da eklemeliyim sizce bu video ile beraber hem bu titreme sorunu olarak hem de ghost screen sorunu olarak ? Bir de mesela masaüstüne geçtiğimde çok ilginç bir şekilde sadece ghost screen kalıyor titreme ise kayboluyor.

Son düzenleme:
Hocam bir de sizin önceki soruya eksik cevap vernişim kusura bakmayın soğutucu v.s ek bir bileşen kullanmıyorum sıcaklıkları da anlık olarak armoury crate üzerinden gözlemledim.Birazdan deneyeceğim hocam birkaç dakika içinde titremeye başlıyor bazen de hemen girdiğim andan itibaren umarım titreme bunla çözülür.Ghostu da servise bırakacağız gibi duruyor.

Buyrun hocam video için:
Elimde buraya attığım fotoğraflar var başka fotoğraflar da eklemeliyim sizce bu video ile beraber hem bu titreme sorunu olarak hem de ghost screen sorunu olarak ? Bir de mesela masaüstüne geçtiğimde çok ilginç bir şekilde sadece ghost screen kalıyor titreme ise kayboluyor.
Hocam videoya ben de baktım bence freesynci kapatınca hallolur.

fifa 21 sorunu pc ile alakalı değil, fifa nın kısaca a.. koydular, hayvan gibi para veriyoruz. Berbat işler yapıyorlar. Deli gibi hile dolu. Saçma sapan serverları var ve berbat güncellemeler yapıyorlar. BEnde 3 yıldır düzenli şekilde fifa alıyorum her seferinde bu sorunlar düzelir diyorum 1 ay oynuyorum ondan sonra hep bu tarz hatalar hileciler bıktım artık. Aylardır girmiyorum boşa gitmiş para. Bu arada bu 3 yılda 3 farklı bilgisayarda oynadım fifayı hepsinde de benzer hatalar oldu. Yüksek ayar düşük ayar hiç bir şey farketmiyor tamamen canı istediğinde çalışıyor istemediğinde çalışmıyor.

Hocam videoya ben de baktım bence freesynci kapatınca hallolur.
Hocam Allah razı olsun vallahi hem ghost olayı hem de titreme sorunu gitti yaklaşık bir 25 dakikadır test ediyordum sabit bırakıp çok şükür halloldu. Şaşırtıcı bir şey daha ekleyeyim AMD Freesync kapattıktan sonra sıcaklıklar yükselmeye başladı demek ki çok çok yüksek oranda baskılıyormuş.İlk kez armoury crate üzerinde CPU 78 GPU 69 değerlerini gördüm fanları da CPU 3600 GPU 3800 civarlarında gördüm. Geçenki sıcaklık değerleri bana da şaka gibi geliyordu açıkçası makine mi sorunlu diye şüphe etmiyor değildim çok şükür halloldu tekrardan teşekkürler.
fifa 21 sorunu pc ile alakalı değil, fifa nın kısaca a.. koydular, hayvan gibi para veriyoruz. Berbat işler yapıyorlar. Deli gibi hile dolu. Saçma sapan serverları var ve berbat güncellemeler yapıyorlar. BEnde 3 yıldır düzenli şekilde fifa alıyorum her seferinde bu sorunlar düzelir diyorum 1 ay oynuyorum ondan sonra hep bu tarz hatalar hileciler bıktım artık. Aylardır girmiyorum boşa gitmiş para. Bu arada bu 3 yılda 3 farklı bilgisayarda oynadım fifayı hepsinde de benzer hatalar oldu. Yüksek ayar düşük ayar hiç bir şey farketmiyor tamamen canı istediğinde çalışıyor istemediğinde çalışmıyor.
Sonuna kadar haklısınız hocam ben FIFA 14'ten beri oynuyordum 20'de PS'e geçmiştim ancak bu sene fiyatlar çok pahalı gelince tekrar PC'ye döndüm bu sene.Sizde de bu tarz bir sıkıntı oluşursa Freesync sebebidir diyebilirim titreme , ghost screen v.b. Onun dışında PS dahil ilk kez bu kadar akıcı oynadım FIFA'yı bu cihazda 144 hertz inanılmaz bir fark yarattı akılıcıkta 60 fps 60 hertzten sonra tabii görüntü ne kadar iyi olursa olsun serverlar ve oyun mekaniği düzgün olmadıkça güncellemelerle oyun bozulunca pek bir anlamı kalmıyor lakin gene de bu deneyimi tatmak insana iyi geliyor.

Geri
Yukarı