ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Bu cihazdan alan oldu mu? HWInfo gibi bir tool'dan kullanılan panelin tam modelini paylaşabilir misiniz? TR pazarına özel panel taktıkları için muhtemelen, hiçbir yurtdışı incelemede direkt bu konfigürasyonda bilgi bulamadım, hepsiburada'da verilen ürün özelliklerinde çelişkiler mevcut resmi özellik listesine ulaşabilen oldu mu ayrıca?

EDIT:

Hepsiburada'da şu an gördüğümüz konfigürasyon aşağıda bir Kore kanalında 4 gün önce incelenen modelle aynı;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tahmin ettiğim gibi incelemede ssd'nin 512gb olduğu gösterilmiş, HB'den alacak olan varsa 1TB değil 512 ssd sürprizine hazır olsun derim. (şahsen buna rağmen almayı düşünüyorum bu arada)

Ben aldım Gençler . birkaç güne gelecek inceleme videosu çekmeyi düşünüyorum geldiği gün. Bu arada aynısı Yunanistanda 1750 euro ya satılıyor hem de ön sipariş fiyatı. Haberiniz olsun
Bende monster kullanıcısıydım. tulpar t7 v19.3 1660ti 9750h 17.3inç 144hz modelini kullanıyordum mekanik klavyesi var. klavyesi eskimesin diye kullanmadım bile sadece hocalara sunum yaparken kullandım. buna rağmen ışıkları kendi kendine bozuldu servise yolladım 15 günden fazla sürdü ve geldiğinde baktım tamirini yaptık deyip yapmamışlar ben de düşük bir fiyata satıp Bu asus u aldım dün. Amd ryzenli laptoplar intel e göre daha iyi özellikle de sıcak yerlerde yaşayan kşiler için. ben mersinde yaşıyorum yazın sıcaklıklar 100 dereceye kadar çıkıyordu düşük ayarlarda gta oynarken . Ancak ryzen işlemciler 80-85 üstüne çıkmıyor sıcaklık olarak ve performansı çok daha iyi. Kız arkadaşıma ve birkaç arkadaşıma da asus un Tuf ryzenli modelinden aldırmıştım ve onlarda ısınma sorunu yok . intel bu ısınma sorununu çözmediği sürece ben bir daha intel almam. monster ı 2 yıl kullandım tam olarak. Isınma arttıkça performans hemen düşüyor, Özellikle ben Ableton gibi müzik programları ve vst ler kullanıyorum. aynı zamanda premiere ve after effects te cayır cayır yanıyordu.gerçi bunu da bakalım göreceğiz ama şu ana kadar 3 kişye aldırdım hepsi de memnun ryzenden.
Bu cihazdan alan oldu mu? HWInfo gibi bir tool'dan kullanılan panelin tam modelini paylaşabilir misiniz? TR pazarına özel panel taktıkları için muhtemelen, hiçbir yurtdışı incelemede direkt bu konfigürasyonda bilgi bulamadım, hepsiburada'da verilen ürün özelliklerinde çelişkiler mevcut resmi özellik listesine ulaşabilen oldu mu ayrıca?

EDIT:

Hepsiburada'da şu an gördüğümüz konfigürasyon aşağıda bir Kore kanalında 4 gün önce incelenen modelle aynı;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tahmin ettiğim gibi incelemede ssd'nin 512gb olduğu gösterilmiş, HB'den alacak olan varsa 1TB değil 512 ssd sürprizine hazır olsun derim. (şahsen buna rağmen almayı düşünüyorum bu arada)
hepsiburada daki nin kodu G513QM-HN081
bu videodaki ise G513QM-HN064
yani %100 aynısı değil .
Bu yunanistandaki nin son kodunun değişik olmasının sebebi klavyedeki harflerden dolayı olabilr diğer bütün özellikler aynı.
bir de amazondan al diyenler olmuş ben çok araştırdım. ancak alamadım çünkü yurtdışından gelen ürünlerin 1650 euro sınırı var amazondan da alsanız şans eseri belki geçer ama her zaman geçmez ve taksit yok ayriyetten geçmezse ticari mal ithalatı gibi ekstra vergi ödemeniz gerkiyor . bunu 3070 li model arayanlar için söylüyorum çünkü bende 3070 bakıyordum 3060 alacaksanız Türkiye daha ucuza geliyor çünkü taksitte var hemde 2 günde elinize ulaşıyor. amazon amerika da asus tuf 3070. 40 gb ram i7 11370h li model var ancak gönderici amazon değil. fiyatı 16 bin e geliyor ama daha gümrüğe gelince %20 vergisi var ve uğraştırıcı yorucu işler özellikle pandemi döneminde . Eğer babanız, abiniz ya da kardeşiniz gümrükte çalışmıyorsa baya uğraşırsınız. Haberiniz olsun . bu asus rog un aynısının r9 5900hx ve 3070 li modeli var ancak fiyatı da 24 bin tl bence bu kadar paraya değmez . paranız çoksa tabiki isteyen istediğini alabilir zaten buraya gelip yorum da okumaz direkt alır. Ama Fiyat performans ve kalite şu anda tek bu ürün var . Bence fiyatlar daha da artmadan kaçırmayın derim. Tabi yine son karar sizin. r9 590hx r7 5800h dan sadece %5-6 daha iyi bu da 10 bin liralık bir fark değil bence. 5800h her türlü işinizi görür. artık masaüstü işlemcilerle başa baş gidiyorlar.

Dosya Ekleri

• 08A2B25B-63F7-4755-BACC-DE3C0393D3FB.png
    08A2B25B-63F7-4755-BACC-DE3C0393D3FB.png
    207 KB · Görüntüleme: 74
hepsiburada daki nin kodu G513QM-HN081
bu videodaki ise G513QM-HN064
yani %100 aynısı değil .
HB'deki ürün ismi ve açıklamasındaki çelişkiyi işaret ederek gösterdim aslında, G513QM-HN'den sonraki sayılar ülke kodu değil direkt konfigürasyon gösteriyorsa haklı olabilirsin (umarım haklısındır) Hepsiburada'dan mı aldın bu arada? Geldiği zaman bir HWInfo ekran görüntüsü atarsan herkesin çok işine yarayacaktır eminim, şimdiden hayırlı olsun.

HB'deki ürün ismi ve açıklamasındaki çelişkiyi işaret ederek gösterdim aslında, G513QM-HN'den sonraki sayılar ülke kodu değil direkt konfigürasyon gösteriyorsa haklı olabilirsin (umarım haklısındır) Hepsiburada'dan mı aldın bu arada? Geldiği zaman bir HWInfo ekran görüntüsü atarsan herkesin çok işine yarayacaktır eminim, şimdiden hayırlı olsun.
evet bende o çelişkiyi farkettim bakalım gelince atarım fotosunu ve videosunu. Teşekkür ederim.

Ho.

Evet bende o çelişkiyi fark ettim bakalım gelince atarım fotosunu ve videosunu. Teşekkür ederim.

Hocam merhabalar. Ben bu PC'yi alacağım eğer kalırsa 3 hafta sonra. Hepsiburada'ya yazdım stok kaç tane gibisinden de beklendiği üzere bilgi vermediler. Erken araştırma yapmanın kurbanı oldum her zamanki gibi. Şu anda aktif Monster Abra A5 v15.2 kullanıyorum. İkimizin monsterlarının paneli arasında sadece 144Hz farkı var sanırsam. Empati yapmak için söyledim. Sizin Monster'la ASUS'un panel farkı nasıl? Monster'dan daha iyi mi sizce? Ben ASUS'un TN panel olmasından korktum bir de alır pişman olursam diye. Oyun oynarken her ne kadar TV kullanacak olsam da ekrandan da elbet filmdir videodur izleyeceğim çünkü. PC'yi almış biri olarak düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası. Hepsiburada sitesinde olmadığından( fotoğraf var yüklenmiyor bende) sağını solunu çekseniz bayağı yararı olur. Ekranda görmekle canlı fotoğraf arasında elbet ki fark olur. Bildiğiniz gibi yapan da yok zaten.
Bu cihazdan alan oldu mu? HWiNFO gibi bir Tool'dan kullanılan panelin tam modelini paylaşabilir misiniz? TR pazarına özel panel taktıkları için muhtemelen, hiçbir yurt dışı incelemede direkt bu konfigürasyonda bilgi bulamadım, Hepsiburada'da verilen ürün özelliklerinde çelişkiler mevcut resmi özellik listesine ulaşabilen oldu mu ayrıca?

Edıt:

Tahmin ettiğim gibi incelemede SSD'nin 512 GB olduğu gösterilmiş, Hb'den alacak olan varsa 1TB değil 512 SSD sürprizine hazır olsun derim. (şahsen buna rağmen almayı düşünüyorum bu arada)

Sitede ülkeden ülkeye değişiklik olabiliyor yazıyordu. Muhtemelen onun ile ilgili bir durum.
Evet bende o çelişkiyi fark ettim bakalım gelince atarım fotosunu ve videosunu. Teşekkür ederim.

Bir de cihazın ses ile ilgili bir uygulaması mı denir var mıdır? Mesela Monster'da Sound Blaster var başka PC'lerde THX, Dolby duymuştum ama bunda bilgi eksikliği var. Eğer kaliteli bir ses şeyi varsa çok iyi olacak. Konudan bağımsız resizable bar diye bir teknoloji varmış bu PC de linkini bırakıyorum izlersiniz. FPS artışı sağlıyormuş RTX 30 serisi ile gelmiş diye duydum. Bilgisayarı aldıktan sonra aktif edersiniz. Kolay gelsin

Bir de cihazın ses ile ilgili bir uygulaması mı denir var mıdır? Mesela Monster'da Sound Blaster var başka PC'lerde THX, Dolby duymuştum ama bunda bilgi eksikliği var. Eğer kaliteli bir ses şeyi varsa çok iyi olacak. Konudan bağımsız resizable bar diye bir teknoloji varmış bu PC de linkini bırakıyorum izlersiniz. FPS artışı sağlıyormuş RTX 30 serisi ile gelmiş diye duydum. Bilgisayarı aldıktan sonra aktif edersiniz. Kolay gelsin
Asus laptoplarda Sonic Studio programı var.

Ho.

Hocam merhabalar. Ben bu PC'yi alacağım eğer kalırsa 3 hafta sonra. Hepsiburada'ya yazdım stok kaç tane gibisinden de beklendiği üzere bilgi vermediler. Erken araştırma yapmanın kurbanı oldum her zamanki gibi. Şu anda aktif Monster Abra A5 v15.2 kullanıyorum. İkimizin monsterlarının paneli arasında sadece 144Hz farkı var sanırsam. Empati yapmak için söyledim. Sizin Monster'la ASUS'un panel farkı nasıl? Monster'dan daha iyi mi sizce? Ben ASUS'un TN panel olmasından korktum bir de alır pişman olursam diye. Oyun oynarken her ne kadar TV kullanacak olsam da ekrandan da elbet filmdir videodur izleyeceğim çünkü. PC'yi almış biri olarak düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası. Hepsiburada sitesinde olmadığından( fotoğraf var yüklenmiyor bende) sağını solunu çekseniz bayağı yararı olur. Ekranda görmekle canlı fotoğraf arasında elbet ki fark olur. Bildiğiniz gibi yapan da yok zaten.

Sitede ülkeden ülkeye değişiklik olabiliyor yazıyordu. Muhtemelen onun ile ilgili bir durum.

Cihaz daha gelmedi. Gelince inceleme videosu atacağım hemen. Linki bırakırım

Merhaba, forumu takip ederek ASUS ROG STRIX G513qm modelini aldım şu an elimde. Forumda yazılanların açıkcası bana çok yardımı oldu, biraz da olsa merak ettiğiniz şeyleri cevaplayabilmek için hesap açtım. Bilgisayarı çok deneyemedim ve zorlayamadım ama bildiğim kadarıyla sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Geri
Yukarı