ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

@currentJoys @BL4ST hocam ben de AOC C24G1 monitörü var. Type-C Display Port ile mi bağlamamız şart? Yoksa HDMI ile bağlasam da olur mu? Ekran kartı Type-C girişinden mi alıyor yani en mantıklısı sizce nedir?
Eki Görüntüle 1014004

Şuan HDMI ile bağlı

Ben hdmi denemedim bile direkt type c üzerinden bağladım.

Arkadaş 9000 küsür puanı rtx 3060 almış.Ben 8900 zar zor görüyorum rtx 3070 kartla.Bu akşam undervolt deneyeceğim.

anladım hocam nasıl yaptığını bizlerle de paylaşırsan seviniriz.

LoL de GPU1 ve GPU2 yarı yarıya bir kullanım veriyor. En yüksek ayarlarda 110 FPS'den fazla alamıyorum. Monitöre HDMI ile bağlı. Bilen birileri var mı acaba?

LoL de GPU1 ve GPU2 yarı yarıya bir kullanım veriyor. En yüksek ayarlarda 110 FPS'den fazla alamıyorum. Monitöre HDMI ile bağlı. Bilen birileri var mı acaba?

Merhaba,

bu kablo ile bağla hocam gpu1 %0 iniyor

Merhaba,

Bu kablo ile bağla hocam GPU1 %0 iniyor.

Sağ olun bende onu sormuştum. Çünkü ekran kartı çıkışı Type-C'den veriyor demek ki.

Arkadaş 9000 küsür puanı rtx 3060 almış.Ben 8900 zar zor görüyorum rtx 3070 kartla.Bu akşam undervolt deneyeceğim.
Hocam senin cihaz ne?
Hdmi ile baglaninca amd ekran kartina bağlanıyor, yani laptop monitörü ile ayni mantikta çalışıyor. Display port type c'de hocam, bu da doğrudan Rtx 3060'a bağlanıyor

Son düzenleme:
Hocam senin cihaz ne?

HDMI ile baglaninca AMD ekran kartina bağlanıyor, yani laptop monitörü ile ayni mantikta çalışıyor. Display Port Type-C'de hocam, bu da doğrudan RTX 3060'a bağlanıyor.

Anladım hocam. Eski Monster'ım onda direkt olarak veriyor. MUX'tan kaynaklı herhalde.

Hocam ben senin test sonuçların ile karşılaştırma yaptığım zaman GPU puanın çok yüksek ancak CPU puanın benim sonucumdan %10 kadar düşük gözüküyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 1013974

@xbea @Dark Lord of the Sith Hocalarım sormak istediğim bir şey var,

Undervolt hakkında forumda olumlu yorum çok fazla ancak bir haftalık bir cihaza böyle bir işlem yapmak ne kadar doğru? @BL4ST hocam yapmış ve benden yüksek puanlar almış. Ancak korkuyorum cihaza bir zarar verir miyim? İkinize ayrı ayrı teşekkür ederim bu cihazı almadan önce aldıktan sonra hep yardımcı oldunuz. Her fırsatta tekrar teşekkür edeceğim. İyi günler.
Sendeki cpu neden 100 puan fazla almis gercekten bilmiyorum. Undervolt kesinlikle tehlikeli birsey degil hocam ve 100% guvene bilirsin. En kotu ihtimal oynadigin oyun kapanir veya laptop restart yapar. Sende voltaji bir cit yukseltirsin biter. Risksiz bedava performans.
Arkadaş underwolt ile yükseltme yapmamış tam tersi sıcaklığı düşürmek için W kısmış.Hangi programla yaptı ve ayarları nasıl görmek isterim
Yok ben watt dusurmedim. Undervolt yapinca ayni performansi veya daha yuksek performansi daha dusuk watt ile ulasiyorsun. Sicaklik'da dusuyor.
@currentJoys @BL4ST hocam ben de AOC C24G1 monitörü var. Type-C Display Port ile mi bağlamamız şart? Yoksa HDMI ile bağlasam da olur mu? Ekran kartı Type-C girişinden mi alıyor yani en mantıklısı sizce nedir?
Eki Görüntüle 1014004

Şuan HDMI ile bağlı
Ikiside olur hocam ama hdmi gsync veya freesync desteklemiyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı modelin detaylı incelemesi çıkmış.

Geri
Yukarı