ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Hocam son olarak Display Port üzerinden bağladığınızda Windows 10 ayarlarından dizüstü bilgisayarınızın kendi ekranını iptal ettiniz mi? Yani görüntüyü sadece "harici monitör" üzerinden almanız gerekiyor, hem harici monitör hem de dizüstü bilgisayarınızın ekranından görüntü alırsanız o zaman olmaz. Bir nevi masaüstü mantığı; dizüstü bilgisayarınız kasa, ekran da harici monitör oluyor.

Evet hocam.
Evet teşekkür ederim öyle yapmıştım sonuçlar oldukça iyi şuan, bir dual ramlik işim kaldı. Peki mux switch olsaydı laptopun kendi monitöründe de bu fpsyi alabilir miydim, yoksa yine harici monitörde mi alacaktım bu fpsyi?

Dosya Ekleri

• 3402FE63-90E0-497D-8DF6-4EA13CB5A376.jpeg
    3402FE63-90E0-497D-8DF6-4EA13CB5A376.jpeg
    152,7 KB · Görüntüleme: 50
Evet teşekkür ederim öyle yapmıştım sonuçlar oldukça iyi şu an, bir Dual RAM'lik işim kaldı. Peki MUX Switch olsaydı laptopun kendi monitöründe de bu FPS'yi alabilir miydim, yoksa yine harici monitörde mi alacaktım bu FPS'yi?

Hocam evet, MUX Switch olsaydı bu FPS'i dizüstü bilgisayarın kendi ekranında alacaktınız😇. Aklınıza takılan başka bir konu olursa etiket atmanız yeterli, müsait olduğum zamanlarda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım 👍.

Son bir şey sorayım bununla ilgili, çok detay ama sorulmadık şey kalmasın :D

USB-C to DP yerine USB-C to HDMI kullansak en azından ekran kartı kullanımı açısından aynı sonucu elde eder miyiz? Özellikle DP önerilmesinin bir sebebi var mı bu açıdan?

DP daha yüksek Hz değeri sunduğu için profesyonel alanlarda tercih ediliyor diye biliyorum. Mesela tvniz 120Hz ise falan kullanabilirsiniz. Değilse HDMI tercih ediliyor çünkü bildiğim kadarıyla DP'nin aksine ses de gönderebiliyor. Playstationlarda da bu yüzden hdmi kullanılıyor. Dp veya hdmi teknolojileri önemli bu arada. Alırken bakarsınız.

DP daha yüksek Hz değeri sunduğu için profesyonel alanlarda tercih ediliyor diye biliyorum. Mesela tvniz 120Hz ise falan kullanabilirsiniz. Değilse HDMI tercih ediliyor çünkü bildiğim kadarıyla DP'nin aksine ses de gönderebiliyor. Playstationlarda da bu yüzden hdmi kullanılıyor. Dp veya hdmi teknolojileri önemli bu arada. Alırken bakarsınız.
Sağol hocam açıklama için. Sormak istediğim şu aslında usb-c'den çıkardıktan sonra görüntüyü hdmi veya dp'ye bağlamamız fark eder mi, ikisinde de sistemi bypass etmiş oluyor diye anlıyorum ben hdmi ve dp arasındaki hz farklılıkları vs haricinde.

Sağ ol hocam açıklama için. Sormak istediğim şu aslında USB-C'den çıkardıktan sonra görüntüyü HDMI veya DP'ye bağlamamız fark eder mi, ikisinde de sistemi bypass etmiş oluyor diye anlıyorum ben HDMI ve DP arasındaki Hz farklılıkları vs haricinde.

Evet bypass olacaktır ama mesela bendeki monitör 280Hz olduğu için DP tercih ediyorum. HDMI sürümüne göre değişiklik gösterse de şimdilik DP tercihi devam gibi.

Sağ ol hocam açıklama için. Sormak istediğim şu aslında USB-C'den çıkardıktan sonra görüntüyü HDMI veya DP'ye bağlamamız fark eder mi, ikisinde de sistemi bypass etmiş oluyor diye anlıyorum ben HDMI ve DP arasındaki Hz farklılıkları vs haricinde.

Teoride evet olmalı ama pratikte denendi mi bilmiyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı