ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Cihazı bende kullanıyorum , en iyi çözüm harici bir monitör almak. Ayrıca bir adet, Type-c to HDMI veya Type-c to Dp dönüştürücü lazım, kasanın arkasında bulunan Type-c çıkışı üzerinden harici monitöre çıkış vereceksiniz. İşlemcinin dahili cpu biriminin köprü rolünü devredışı bırakabiliyorsunuz.
Bu lanet Mux Switch konusu yüzünden, koca koca oyunların dGPU ile renderlanıp, iGPU üzerinden bir köprü yoluyla laptop monitörüne gönderilmesi yüzünden CPU gereğinden fazla ısınıyor.
Ben zaten harici monitör ile kullanıyorum genelde. Farketmiyor.

Hangi oyunlarda hocam?

Hocam çoğu oyunda denedim AC Valhalla olsn Rainbow Six olsun Witcher olsun maksimum 83 gördüm ama şöyle bir problem vaar WMI provider host diye bir şey var arkada bazen çalışıyor onu Görev Yöneticisi'nden kontrol edin o çok FPS düşürüyor kapatmanız lazım.

Hocam çoğu oyunda denedim AC Valhalla olsn Rainbow Six olsun Witcher olsun maksimum 83 gördüm ama şöyle bir problem vaar WMI provider host diye bir şey var arkada bazen çalışıyor onu Görev Yöneticisi'nden kontrol edin o çok FPS düşürüyor kapatmanız lazım.
Witcher 3 oynarken bende de 80 civarında oluyor işlemci. Ama bu tarz oyunlarda ekran kartı cok ısınıyor. 130W ile başlayan güç 100W'a kadar düşüyor tabi FPS'de düşüyor. Siz tekrar Witcher 3 oynarken ekran kartı sıcaklığını ve çektiği gücü olcebilir misiniz?

Hocam ekran kartı ısınıyorsa Armoury Crate ayarlarından fanı fulleyin Turbo'da fan ortalama 3000 RPM'le çalışıyor ve ısınmasına rağmen arttırdığını görmedim fanı fullerseniz 6400 RPM'da çalışabiliyor.

Hocam ekran kartı ısınıyorsa Armoury Crate ayarlarından fanı fulleyin Turbo'da fan ortalama 3000 RPM'le çalışıyor ve ısınmasına rağmen arttırdığını görmedim fanı fullerseniz 6400 RPM'da çalışabiliyor.
Fanlar tam kapasite çalışıyor ama tekrar elle de ayarlayayim. Açtığım konu'ya bi bakabilir misiniz hocam eğer varsa yada yapabilirseniz oyun içi değerlerinizi payladabilir misiniz?

Fanlar tam kapasite çalışıyor ama tekrar elle de ayarlayayim. Açtığım konu'ya bir bakabilir misiniz hocam eğer varsa ya da yapabilirseniz oyun içi değerlerinizi payladabilir misiniz?

Hocam baktım attığınız videolara ben daha böyle ddeğerlerle karşılaşmadım arkada Kaspersky açık olmasına rağmen assotta Corsa da maksimum 83 gördüm ve güç düşürmedi 30-40 dk oynmama rağmen eğer arkada WMI provider host çalışıyorsa ondan kaynaklanabilir.
AC Valhalla'yı gayet akıcı bir şekilde ortalama 60-70 FPS oynayabiliyorum ve FPS düşüşüde görmedim olduğu gibi stok kullanıyorum soğutucu monitör hiçbir şey yok.

Hocam baktım attığınız videolara ben daha böyle ddeğerlerle karşılaşmadım arkada Kaspersky açık olmasına rağmen assotta Corsa da maksimum 83 gördüm ve güç düşürmedi 30-40 dk oynmama rağmen eğer arkada WMI provider host çalışıyorsa ondan kaynaklanabilir.
AC Valhalla'yı gayet akıcı bir şekilde ortalama 60-70 FPS oynayabiliyorum ve FPS düşüşüde görmedim olduğu gibi stok kullanıyorum soğutucu monitör hiçbir şey yok.

Sen ROG STRIX'den memnunsun sanırım alınır mı ne diyorsun? Bende düşünüyorum ama bilemedim bu konu kafamı karıştırdı.

Hocam selam. WMI Provider host bende de çalışıyor gözüküyor. Bunun oalyı ne ki? Kapatınca bir problem oluyor mu acaba? Ha ben güncel oyunlar oynamıyorum sürekli genelde LoL ama kapatınca acaba rahatlatır mı bir şeyyleri? (Bir sorun yaşamıyorum ama BF1'de mesela 85-110FPS arası alıyorum). Belki orada yardımcı olur mu acaba?

Geri
Yukarı