ASUS ROG STRIX G513QM Ryzen 7 5800H & RTX 3060 14.199 TL

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Linki aşağıda. Fiyat 14.199 TL... RTX 3070'li ASUS'lar geçen hafta geldi ve bitti. Sonra fiyatlar 3-4 bin daha yüksek şekilde güncellenip satışa sunuldu. Bu da öyle olabilir bir ihtimal. Çünkü bu bilgisayarın Intel & NVIDIA bileşenleri ile muadilleri MSI'ın Thin kasası ve Gigabyte'ın Aorus modeli. Onlarda 16.000 TL'den başlıyor.

Şimdi asıl mühim soru şu: Bu cihaz ekranı, özellikleri, soğutması vb. kısacası her yönüyle nasıldır? Ve almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Linki aşağıda. Fiyat 14.199 TL... RTX 3070'li ASUS'lar geçen hafta geldi ve bitti. Sonra fiyatlar 3-4 bin daha yüksek şekilde güncellenip satışa sunuldu. Bu da öyle olabilir bir ihtimal. Çünkü bu bilgisayarın Intel & NVIDIA bileşenleri ile muadilleri MSI'ın Thin kasası ve Gigabyte'ın Aorus modeli. Onlarda 16.000 TL'den başlıyor.

Şimdi asıl mühim soru şu: Bu cihaz ekranı, özellikleri, soğutması vb. kısacası her yönüyle nasıldır? Ve almaya değer mi?

Ryzen 7 5800H hangi mobil İntel işlemciye denk?

Cihaz çok güzel duruyor. ROG serisi ASUS'un oyun tarafındaki üst seviye olanı. Yeni TUF modellerinde bile ısınma gibi başlıklara pek denk gelmedim, bunda da sıkıntı olmasa gerek.

Bu seneki Ryzen based ROG modellerin soğutması fena değil, 5000 serisi ısınıyor gibi duruyor o yüzden muhtemelen bunda da sıvı metal termal macun kullanılmıştır (bu iyi bir şey), SSD'si iyi, paneli en üst seviye değil ancak iadere eder. Kağıt üstünde eksiği yok fakat MUXless ve kamerası yok.😒

ROG serisinde tümden kamera yok. Sadece bu bilgisayara özel değil.

Biliyorum?

Son düzenleme:

Ekran kartı dinamik güçlendirici ile 130W'da çalışıyor. Max-Q olmaması gerçekten çok güzel. Isı değerleri düzgünse düşünmeden alınması gereken bir cihaz.

Her ay verebilecek 1277,91 TL param olsa kesin alırdım. Avrupa'da yaşayan gurbetçi arkadaşlar size sesleniyorum. Çok değil 12 ay boyunca sadece 130 Euro'ya şu güzel arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz. Hepimiz kardeşiz, bu döviz farkı niye?

Yeni konular

Geri
Yukarı