ASUS ROG Strix G513RM 2022 değişim sürecim

jxorz

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. 22 Ekim 2022 tarihinde GPN üzerinden cihazı satın aldım. Aşırı coil whine sesi ve rahatsız edici düzeylerde IPS bleed problemi yanında klavye ışıklarının eşit olmaması, cihazın topcase solunda çukurumsu yapı bulunması, ara sıra ekran glitchlenmeleri, klavye tuşlarının fiziksel olarak takılması ve yazılımsal olduğunu düşündüğüm mavi ekran hatası sebepleriyle SMS Infocomm Ümraniye servisine 25 Kasım tarihinde teslim ettim. Cihazda asla onarım istemediğimi DOA(Dead on Arrival) raporu istediğimi belirttim. Daha önceden online olarak servis talebi oluşturup iptal etmiştim. Bu sebeple teknik servis formuna yüklediğim tüm fotoğrafları gördüler. Tamamının yeniden kullanılmasını istedim DOA için. Bir hafta içinde cihazı veya raporu gelip alabilirsiniz dediler. Raporu direkt olarak GPN'ye ben götüreceğim. Arayıp sordum, "SMS Infocomm ile zaten yakınız, kargoya vermenize gerek yok. Bize getirin direkt yeni cihazı kargolamadan size teslim edelim" dediler. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim, fotoğrafları paylaşıyorum.

20221024_224821.jpg
20221028_234931.jpg
20221106_141836.jpg
20221025_190545.jpg
20221030_123101.jpg

Geçmiş olsun. Umarım servis süreciniz dilediğiniz gibi en kısa sürede sonuçlanır.
"M,Ö" tuşları ve "Ryzen" logosunun olduğu fotoğraflarda tam olarak neye dikkat etmemiz gerekiyor? Ben idrak edemedim ne olduğunu.

Geçmiş olsun. Umarım servis süreciniz dilediğiniz gibi en kısa sürede sonuçlanır.
"M,Ö" tuşları ve "Ryzen" logosunun olduğu fotoğraflarda tam olarak neye dikkat etmemiz gerekiyor? Ben idrak edemedim ne olduğunu.
Teşekkür ederim öncelikle, umarım sıkıntı çıkmaz.

Ryzen logosunun olduğu fotoğrafta sarı olarak belirttiğim bölgede gözle görülemeyen ancak hissedilen çukur mevcut. Dümdüz değil yani, çöküntü var. M ve Ö tuşları altında bulunan ışık dağıtıcı yüzeye dikkat ediniz. Işık dağıtıcı yüzeyde bulunan cutting denen noktalar eşit ve homojen değil. Bu sebepten dolayı statik ayar seçilse bile klavyede her bölge farklı parlaklıkta yanıyor.

Arkadaşlar son derece şaşkınım ayrıca sinirden kahkaha atmaktayım. Servis bana tam 18.000₺ servis ücreti çıkardı.

20221129_100229.jpg

Son düzenleme:
Daha dün ASUS laptop aldım ekran sorunlu yenisini isteyeceğim korkuttu.
Hocam benimki bir sonuçlansın, sonra gönderin isterseniz. Konuyu güncelleyeceğim.

Hocam benimki bir sonuçlansın, sonra gönderin isterseniz. Konuyu güncelleyeceğim.
Siz 15 gün cayma hakkını kullanın isterseniz. Yeniden sipariş verirsiniz.

Geri
Yukarı