ASUS ROG STRIX G531GT-BQ026T laptop RAM yükseltme

REVENQUEL

Kilopat
Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, benim laptopumda 8 GB RAM var 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Ancak Türkiye içinde kendi RAM'imi bulamıyorum, -konu ile ilgili pek bilgim yok- sizden yardım istiyorum sorun ve uyumsuzluk yaşamayacağım bir' RAM seçeneği sunabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Laptop: ASUS ROG STRIX G531GT-BQ026T.
RAM: HMA81GS6JJR8N-VK.

Dosya Ekleri

• Memory.jpg
    Memory.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 174
  • SPD.jpg
    SPD.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı RAM'i bulmanız çok zor.
Asus piyasadaki ürünler yerine OEM ürünleri kullanır. Bulabildiğiniz en yakın RAMi alın. Çok büyük ihtimalle sorun çıkmaz. Kendi Notebookumun içerisinde Hynix marka RAM vardı.

Tekrardan merhabalar,
En yakın bulabildiğim RAM bu teknik bilgim yeterli olmadığı için soruyorum uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım? Dual channel çalışırlar mı? Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

@The Anorak

Tekrardan merhabalar,
En yakın bulabildiğim RAM bu teknik bilgim yeterli olmadığı için soruyorum uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım? Dual Channel çalışırlar mı? Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

@The Anorak
Belleklerin Frekansına ve Rankına dikkat ederek alın. Dual Channel çalışır.

Belleklerin Frekansına ve Rankına dikkat ederek alın. Dual Channel çalışır.
Yanlış bilgilendirme aynı frekans ve rankta olması Dual Channel çalışıcak anlamına gelmiyor.
Merhaba, benim laptopumda 8 GB RAM var 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Ancak Türkiye içinde kendi RAM'imi bulamıyorum, -konu ile ilgili pek bilgim yok- sizden yardım istiyorum sorun ve uyumsuzluk yaşamayacağım bir' RAM seçeneği sunabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Dual kit RAM almalısınız eğer Dual Channel çalışmasını istiyorsanız. 2666MHz Dual kit RAM almalısınız.

Yanlış bilgilendirme aynı frekans ve rankta olması Dual Channel çalışıcak anlamına gelmiyor.

Dual kit RAM almalısınız eğer Dual Channel çalışmasını istiyorsanız. 2666MHz Dual kit RAM almalısınız.

Asıl siz yanlış bilgi vermeyin.

1579634199572.png
1579634203965.png
1579634206634.png

Bu arada ASUS FX553VD kullanıyorum.

Merhaba bu RAM'i bulabildinizmi, veya bulamadıysanız hangi RAM'i aldınız ve Dual çalıştımı acaba,
Bende de aynı RAM var da çözümü merak ettim

Geri
Yukarı