ASUS ROG STRIX G531GT için HDD önerisi

senasb

Hectopat
Merhaba, laptopta sadece 512 GB SSD bulunuyor. Haliyle doldu şu anda. Mimarlık programları kullanıyorum ve oyun oynuyorum. Oyunları HDD'de saklarım diye düşündüm, mantıklı mı bir fikrim yok. Harici ya da dahili almak konusunda da kafam karıştı. 1TB gibi almayı düşünüyorum, harici olanlar daha uygun fiyatlı. Oyunları her yere götürmeyeceğime göre harici daha mantıklı geliyor. O kadar çok model var ki işin içinden çıkamadım. Acaba öneriniz var mıdır? Ve bu tür işleri hiç bilmeyen birisi kılavuz kitapçığına (ASUS'un kendi rehberi) bakarak takabilir mi yoksa ne olur olmaz ASUS'a mı göndereyim? Çok teşekkürler şimdiden.

NVMe yeri olup olmadığına nereden bakabilirim? Dahili olarak attığınızı alırım, gerçekten anlayamadım çünkü bu işi. Peki harici alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı mesela RAM için MHz değerine bakmak gibi?

Evet, hızlara bakmak önemli, ayrıca kronik sorun olup olmaması önemli. NVMe için ASUS'un kendi sitesinde yazması gerek, girip model adını yazın.
2. slotu göremedim fakat 1 tane NVMe slotu bulunmakta, en kötü eski SSD'yi çıkarıp yeni 1TB SSD yerleştirirsiniz.
Şöyle bir harici SSD'ye bakabilirsiniz, kendim T7 versiyonunu kullanıyorum.

Evet, hızlara bakmak önemli, ayrıca kronik sorun olup olmaması önemli. NVMe için ASUS'un kendi sitesinde yazması gerek, girip model adını yazın.
2. slotu göremedim fakat 1 tane NVMe slotu bulunmakta, en kötü eski SSD'yi çıkarıp yeni 1TB SSD yerleştirirsiniz.
Şöyle bir harici SSD'ye bakabilirsiniz, kendim T7 versiyonunu kullanıyorum.
Ben de bir sorudan buldum: "Yes, You Can Upgrade your SSD or but cannot add it as It has only 1 NVME M.2 slots" yani bu dahili takamayacağım anlamına geliyor diye anladım. Şu ankini çıkarmam için iyi bir şey almam lazım ona da bütçem yetmiyor. Oyun depolamak için kullanmak mantıklı değil mi, kendim uydurduğum bir şey değildir herhalde. Bir de ben haricilere baktığımda çok uygun fiyatlar çıkıyor: toshiba 2TB gibi. Çok mu alakasız bir şeye bakıyorum acaba 😬

Geri
Yukarı