ASUS ROG STRIX G712LWS-EV052 vs. G712LWS-EV053

eMroftiaW

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi https://www.hepsiburada.com/asus-g7...bilgisayar-p-HBV00000YBQ25?magaza=Hepsiburada linkteki bu ürün için çok fazla bilgiye maalesef ulaşamadım.
G712LWS-EV053 modelinden tek farkı hafızası mıdır? 53 modeli RTX 2070 Super 115 W, 52 modeli de aynı ekran kartı mıdır? Bilgisi olan arkadaşlarım bu hususlarda bana yardımcı olurlarsa sevinirim. Biraz araştırma yaptım fakat sağlıklı bilgi bulamadım.
Bazen konu açarken anlamıyorum benim yazmadığım başlıklar geliyor hatta kendimden şüphe ediyorum yazdım mı acaba diye

Son düzenleme:
Merhabalar ürünleri inceledim. ASUS yurt dışında da ürünü sadece renk paleti olarak ayırmış, konfigürasyonda değişikliğe gitmemiş.
Türkiye'ye özelleştirilmiş olarak gelen bu ürünlerde gördüğüm kadarıyla SSD farkı dışında bir fark yok.
512 GB SSD sahibi olan cihaz png bilişim tarafından satılmakta.
1TB SSD olan cihaz ise Hepsiburada tarafından.
Hepsiburada cihaz arızalı dahi çıksa kutuyu açtığınız için almaz, diretir, hakem heyeti vs. çok can sıkar. Yaşadım biliyorum.
Artı olarak 1100 TL fiyat farkı 512 GB'lık bir farka verilmemeli. Aynı fiyata 1 TB SSD satın alabilirsiniz.
Öte yandan alışverişinizi png bilgisayardan ve Amazon üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılar.

Ekleme: Bir ROG kullanıcısı olarak, içerisinde Windows 10 ile gelmeyen ROG cihazı almanızı önermem.
Ben gömülü aldım, hard formatın ardından her ne kadar lisans kodunu çekse de, asla fabrika çıkışı driver uyumunu yakalayamadım. 10 yıllık tamir geçmişim olmasına rağmen. Tam randımana ulaşamadım hiçbir zaman. Ardından serviste ücretli kurulum yaptırmak zorunda kaldım.

Son ekleme: Yine bir ROG kullanıcısı olarak söylüyorum hoparlörlerin çok zorlanmada patlaması kronik arıza. Bilginiz olsun.

Merhabalar ürünleri inceledim. ASUS yurt dışında da ürünü sadece renk paleti olarak ayırmış, konfigürasyonda değişikliğe gitmemiş.
Türkiye'ye özelleştirilmiş olarak gelen bu ürünlerde gördüğüm kadarıyla SSD farkı dışında bir fark yok.
512 GB SSD sahibi olan cihaz png bilişim tarafından satılmakta.
1TB SSD olan cihaz ise Hepsiburada tarafından.
Hepsiburada cihaz arızalı dahi çıksa kutuyu açtığınız için almaz, diretir, hakem heyeti vs. çok can sıkar. Yaşadım biliyorum.
Artı olarak 1100 TL fiyat farkı 512 GB'lık bir farka verilmemeli. Aynı fiyata 1 TB SSD satın alabilirsiniz.
Öte yandan alışverişinizi png bilgisayardan ve Amazon üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılar.

Ekleme: Bir ROG kullanıcısı olarak, içerisinde Windows 10 ile gelmeyen ROG cihazı almanızı önermem.
Ben gömülü aldım, hard formatın ardından her ne kadar lisans kodunu çekse de, asla fabrika çıkışı driver uyumunu yakalayamadım. 10 yıllık tamir geçmişim olmasına rağmen. Tam randımana ulaşamadım hiçbir zaman. Ardından serviste ücretli kurulum yaptırmak zorunda kaldım.

Son ekleme: Yine bir ROG kullanıcısı olarak söylüyorum hoparlörlerin çok zorlanmada patlaması kronik arıza. Bilginiz olsun.
Niye hocam gpn iade konusunda daha mı esnek.

Her iki sitede de satıcı gpn zaten. Hepsiburada kendisi şirket olarak iade politikasında berbat. Ama aynı zamanda gpn Amazon'da da satış yapmakta ve Amazon iadeler konusunda müşteri tarafında bir tutum sergiliyor. Karar sizin.
Ek olarak 512 GB SSD farkında ve iadelerde dert olan Hepsiburada gibi bir siteye bin lira fazla vererek satın almak bence mantıksız. Tabi karar sizin dediğim gibi.
Amazon'u tercih ederdim.

Her iki sitede de satıcı gpn zaten. Hepsiburada kendisi şirket olarak iade politikasında berbat. Ama aynı zamanda gpn Amazon'da da satış yapmakta ve Amazon iadeler konusunda müşteri tarafında bir tutum sergiliyor. Karar sizin.
Ek olarak 512 GB SSD farkında ve iadelerde dert olan Hepsiburada gibi bir siteye bin lira fazla vererek satın almak bence mantıksız. Tabi karar sizin dediğim gibi.
Amazon'u tercih ederdim.
Amazon sadece kendi ürünlerinden iade de esnek farklı satıcıların ürünlerinde ülkenin hukukî sistemi işler karışmazlar gpn yine THH de süründürebilir

Amazon sadece kendi ürünlerinden iade de esnek farklı satıcıların ürünlerinde ülkenin hukukî sistemi işler karışmazlar gpn yine thh de süründürebilir.

Satın almış oldugum bir fırında oluşan sorundan dolayı "satıcı 3 gün içerisinde iadeyi onaylamazsa biz iade alıp, satıcıdan parayı temin edeceğiz" dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı