ASUS ROG STRIX G713 Gaming laptop işlemci sıcaklığı 56 derece

NTitan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu modeli bugün satın aldım ASUS Rog Strix G713ıc-hx009 Amd Ryzen 7-4800h 16gb 1tb Ssd 4gb Rtx3050 17.3" Fhd 144hz Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

ASUS Rog Strix G713ıc-hx009 Amd Ryzen 7-4800h 16gb 1tb Ssd 4gb Rtx3050 17.3 Fhd 144hz Freedos

ASUS ROG STRIX G713IC-HX009​

BIOS ekranından CPU ısısını kontrol ettiğimde ısının ara ara bir anda 10 derece birden yukarı fırladığını fark ettim. BIOS'dan aldığım örnek bir görüntüyü ekliyorum.

1634906954592.png

Bu kadar yüksek bir değerde anlık değişim almamın nedenini tam olarak bilmiyorum. Soğutma, sensor veya kaynağını bilmediğim başka bir nedenden dolayı yaşanıyor olabilir. Sizce garantiye ürünümü gönderip kontrol ettirmeli miyim? Yoksa bu ASUS'un yeni notebooklarında kullandığı soğutma sisteminin bir özelliği mi? Siz de buna benzer bir sorun yaşadınız mı? Tam olarak ne yapmalıyım yorumlarınızı bekliyorum.

Eğer boşayken 56 ise biraz endişelenebilir çünkü laptop ama bosta değilse o zaman gayet normal bir sıcaklık.

Eğer boşayken 56 ise biraz endişelenebilir çünkü laptop ama bosta değilse o zaman gayet normal bir sıcaklık.
boşta ve bios ekranında ancak diğer 2 yorumdaki arkadaşların söylediğine göre biostayken böyle anlık yükselmeler normal sanırım. İşletim sisteminde tekrardan testler yapıp paylaşacağım.

Hocam eğer bilmiyorsanız diye söylüyorum asusun kendi uygulamasından armoury crateden tek tuşla sıcaklık, fan hızı gibi değerlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu arada bende bu ürünün 1650 olanı var işlemci modeli aynı. Boşta 46 derece civarında çalışıyor öyle bir anda sıcaklık artışı gözüme çarpmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı