ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

20210427_190512_HDR.jpg

Ürünü yetkili servise bu şekilde yolladım, dışarısında ilaveten hepsiburada kutusu vardı. Geri gönderirken laptop poşetine koymalarını rica ettim, ücretini ben karşılayacağımı belirttim.

20210510_124023_HDR.jpg

Ürün bu şekilde geldi, dışarısındaki kutuyu da koymamışlar. Laptop içinde bir parça hareket ediyordu ve ses vardı. Bu da Asus Yetkili Servis deneyimimdir.

Eki Görüntüle 1017949
Ürünü yetkili servise bu şekilde yolladım, dışarısında ilaveten Hepsiburada kutusu vardı. Geri gönderirken laptop poşetine koymalarını rica ettim, ücretini ben karşılayacağımı belirttim.

Eki Görüntüle 1017951

Ürün bu şekilde geldi, dışarısındaki kutuyu da koymamışlar. Laptop içinde bir parça hareket ediyordu ve ses vardı. Bu da ASUS Yetkili Servis deneyimimdir.

Hocam geçmiş olsun, bir hasar yoktur umarım. Bunu başka konularda referans olarak göstereceğim, ne olur olmaz gönderecek arkadaşlar bilsin diye. Hocam bir de ses sorununu çözmüşler mi?

Acer'la aynı servis değil mi bu adamlar yapacakları iş ne olsun sen dua et sağlam gönderip bozuk almadığına.
Çok geçmiş olsun inşallah çözüm sağlamışlardır.

Hocam geçmiş olsun, bir hasar yoktur umarım. Bunu başka konularda referans olarak göstereceğim, ne olur olmaz gönderecek arkadaşlar bilsin diye. Hocam bir de ses sorununu çözmüşler mi?
Acer'la aynı servis değil mi bu adamlar yapacakları iş ne olsun sen dua et sağlam gönderip bozuk almadığına.
Çok geçmiş olsun inşallah çözüm sağlamışlardır.
Sağolun hocalarım şimdilik ses açısından eskisine göre biraz daha iyi, hoparlörde temassızlık varmış onu gidermişler. Laptop içinde oynayan parça sesi biraz üzdü. Servise gönderecek arkadaşların elden teslim almalarında fayda var.

Merhaba,
Bu konuya yorum yapmak için üye oldum. 12.04.2021 tarihinde Asus Rog Strix G713QR modeli aldım Hepsiburada üzerinden. Geldiği gün Windows kurulurken bilgisayar birden kapandı. Power tuşuna basmama rağmen hiçbir şekilde açılmadı. Şarjı da vardı. Ayrıca bataryasında da problem yok şarja taktığımda şarj ışığı yanıyordu normal şekilde fakat power tuşu hiç bir şekilde çalışmadı. 1 saat kadar iade sürecinasıl olacak diye araştırırken tekrar açmayı denedim ve açıldı. Yaklaşık 1 saat açık kalıp tekrar kapandı. Ertesi tekrar açılmaya karar verdi ve 2 gün kapanmadı. Sonra yine aynı şekilde gitti. Sorunu araştırdığımda bir çok kişinin ortak problemi olduğunu gördüm. Umarım satın alan arkadaşların başına gelmez aynı şey çok can sıkıcı. 5900hx 3070 Li laptopu iade sürecine girdim. Bugün yerine msi ge76 raider almaya karar verdim. 2 model var; i7 64 GB ram 2Tb SSD 3070 ve i7 32 GB RAM 1Tb SSD 3080 arasında kaldım. CAD/cam ve oyun amaçlı kullanıyorum. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Bu arada Asus laptopumun sorununu videoya çekip şikayet var üzerinden yüklemiştim, onu da paylaşıyorum aşağıda İyi forumlar...
Asus servisinin gönderdiği servis raporunda da ürünün tamir edilmesinin mümkün olmadığı belirtildi tarafıma ekte görseli görebilirsiniz.
ASUS markasının ciddi kalite kontrol problemleri var. Son seçenek olmadığı sürece tercih etmeseniz iyi edersiniz.
@xbea @Radeon RX 5500M @ertunc23 @Dark Lord of the Sith hocalarım test sonucu böyle. CPU değeri bana biraz az gibi geldi. Sizce nasıl?
Eki Görüntüle 1016506
Legion 5 PRo 5800H ile 10000+ işlemci puanları alabiliyor.

Sağ olun hocalarım şimdilik ses açısından eskisine göre biraz daha iyi, hoparlörde temassızlık varmış onu gidermişler. Laptop içinde oynayan parça sesi biraz üzdü. Servise gönderecek arkadaşların elden teslim almalarında fayda var.
Hocam umarım başka bir sorun çıkmaz, demek ki hoparlörde cidden donanımsal bir sıkıntı varmış. Geçmiş olsun tekrar.

ASUS markasının ciddi kalite kontrol problemleri var. Son seçenek olmadığı sürece tercih etmeseniz iyi edersiniz.

Legion 5 Pro 5800H ile 10000+ işlemci puanları alabiliyor.

Aslında cihaz güzel bir cihaz şu anda almak istesen piyasada bulamazsın ikinci el fiyatı yirmibeşbinlerin üzerinde canavar gibi makine keyfini çıkarın sıkılınca satarsınız. Yalnız ben sıfır alacak olsam yirmibeşbin liranın üstü bu cihazı almam MSI tercih ederim yirmibirbinbeşyüze alanlar partiyi vurdu keyfini çıkarsınlar dolarda ciddi bir yükseliş var ve ciddi bir RTX3070'li cihaz stok problemi var laptop alacak arkadaşlara ellerini çabuk tutmalarını öneririm. Alacakları cihazın GPU sunun MAX-Q olmamasına dikkat etsinler gerisi bütçeye ve zevke kalıyor.
Sağ olun hocalarım şimdilik ses açısından eskisine göre biraz daha iyi, hoparlörde temassızlık varmış onu gider mişler. Laptop içinde oynayan parça sesi biraz üzdü. Servise gönderecek arkadaşların elden.

Bence canını sıkma makine çok iyi tadını çıkar. Tekrar ufak bir sorunla karşılaşırsan değişim istersin. Olmadı 26 liraya satarsın hemen alıcı bulur. RTX 3070'li makinen olsun yeter ki.
İyi bayramlar
Stok halde MSI GE76 Raider 10ug 3DMark time spy.
@xbea @Radeon RX 5500M @ertunc23 @Dark Lord of the Sith hocalarım test sonucu böyle. CPU değeri bana biraz az gibi geldi. Sizce nasıl?
Eki Görüntüle 1016506

Bende 3D mark timespy yaptım stok halde.

Dosya Ekleri

• CB865385-C165-4570-B467-8F330267FADD.jpeg
    CB865385-C165-4570-B467-8F330267FADD.jpeg
    180,1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı