ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 laptop uyku moduna giriyor

nfsrazor27

Hectopat
ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 model bilgisayarım tüm ayarları yapmama (uyku modu iptali. Vb.) rağmen, kilitli ekran moduna düşüyor. Sadece ekranın kapanmasını ve bilgisayarın RTX3070 GPU'da devamlı çalışmasını nasıl sağlayabilirim?

Hocam aşağıya ekran görüntülerini bıraktığım ayarları yapabilirsiniz:

Öncelikle sağ tıklayın ve "görüntü ayarlarına giriniz"
Ekran görüntüsü 2021-04-24 070949.png

Sonra buradan "güç ve uyku" seçeneğine tıklayın
Ekran görüntüsü 2021-05-01 232517.png

Sonra buradan prize takılı istiyorsanız ilk seçeneği, pil de istiyorsanız ikinci seçeneği seçiniz. Uyku içinde aşağıda prize takılı ise "kırmızı", pil de ise "mavi" seçeneğine tıklayabilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-05-01 232548_LI.jpg

Son olarak buradan da hiçbir zaman seçerek sorunu çözebilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-05-01 232614.png

hocam görsel bu ancak ben rtx 3070 ile program çalıştırıyorum.1 dakka sonra ekran kapanıyor, tekrardan ekranı açmak için bir tuşa bastıgımda kilitli ekranda görüyorum bilgisayarı
yani gpu uyku moduma mı geçiyor nedir anlamadım, performansı düşüyor.batarya modu gibi çalışıyor ekran karardıgında

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    786,2 KB · Görüntüleme: 42
Hocam görsel bu ancak ben RTX 3070 ile program çalıştırıyorum. 1 dakika sonra ekran kapanıyor, tekrardan ekranı açmak için bir tuşa bastığımda kilitli ekranda görüyorum bilgisayarı.
Yani GPU uyku moduna mı geçiyor nedir anlamadım, performansı düşüyor. Batarya modu gibi çalışıyor ekran karardığında.

Hocam tamam işte hepsini "hiçbir zaman" olarak işaretleyin, hem pil de hem de prize takılı iken hiçbir zaman cihazınız uykuya girmez. Deneyin eğer işe yarar ise buraya dönüş sağlayınız.

olmuyor,ekran karardıkdan sonra tekrardan monitörü açmak için touch pad v.s bir tuşa bastıgımda windows kilitli ekran modu geliyor,gpu ya baktıgımda güç tasarrufu moduna geçmiş görüyorum
ekran açılınca herşey normale dönüyor,ama kapanınca güç tasarruf modu,batarya modunda çalışıyor

Olmuyor, ekran karardıktan sonra tekrardan monitörü açmak için touch pad vs. bir tuşa bastığımda Windows kilitli ekran modu geliyor, GPU'ya baktığımda güç tasarrufu moduna geçmiş görüyorum.
Ekran açılınca her şey normale dönüyor, ama kapanınca güç tasarruf modu, batarya modunda çalışıyor.

Hocam tüm hepsini "hiçbir zaman" olarak işaretlediniz mi? İşaretlediğiniz halde mi kararıyor ekran?

aynen işaretledim,prizde ve batarya da güç modu performansta çalışıyor,ekran karardın mı,gpu gücü düşüyor performansı,ekran açıldın mı performansa eski haline geri geliyor

Aynen işaretledim. Prizde ve batarya da güç modu performansta çalışıyor, ekran kararınca GPU gücü düşüyor performansı, ekran açıldın mı performansa eski haline geri geliyor.

Hocam o zaman bilemiyorum. Açıkçası kendim bu ayarları yaptığımda hiçbir sorunum kalmamıştı. Yardımcı olamayacağım ne yazık ki...

Geri
Yukarı