ASUS ROG Strix GL702 CPU GPU Yüksek Sıcaklık Sorunu

Pablo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2 hafta önce aldığım laptopun özelliklerini yazıyorum:
  • Nvidia GTX 1060
  • Intel i7 6700 HQ İşlemci
  • 16 GB RAM
Ama sormak istediğim soru sıcaklık değerleri ile ilgili. Mafia 3 ya da Shadow of Mordor gibi oyunlar oynarken GPU sıcaklığım 90 dereceye varıyor, bazen geçiyor. CPU 75 dereceye varıyor. Bu değerler yeni bir bilgisayar için normal mi? Ne yapmalıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler yeni bir bilgisayara göre bence biraz fazla ancak bir laptop kullanıcısı olmadığım için ne yapabilirsin bilemem.Hemde o bilgisayarı nereden aldın acaba ? Türkiye'de satışı yok diye biliyorum.

Bilgisayarımı Kanada'dan 2 hafta önce aldım.Bugün değişiklik yapabileceğim son gün ve kafam çok karıştı.Bilgisayarımın ekran kartının mobile olmaması nedeniyle bu kadar ısındığını tahmin ediyorum ama bir MSİ modeline geçip fanları kontrol edebilmeyi düşünüyorum şuan.Ucuz bir ürün değil ve acil uzman görüşüne ihtiyacım var yanlış olduğunu bilerek recep abiti tagleyip görüş istiyorum. @Recep Baltaş

Bendeki Asus ve değerler mafia3 tam yükteyken.Şuan kafamı karıştıran ürün de ekteki MSI

Dosya Ekleri

• IMG_8552.JPG
    IMG_8552.JPG
    249,6 KB · Görüntüleme: 343
  • IMG_8632.PNG
    IMG_8632.PNG
    104,8 KB · Görüntüleme: 432
  • IMG_8633.PNG
    IMG_8633.PNG
    87,3 KB · Görüntüleme: 292
Haklısın ucuz bir ürün değil ve insanın kafası ister istemez karışıyor. 3 fanlı bir modelde o sıcaklık değerleri de fazla yani. İnşallah bilgili biri görür.Senin model bu şekilde sıcaklıklara sahipse 502vs gtx 1070 kullanıyor ve 2 fanlı onun nasıl olursa değerleri.

Dostum laptop işini ne yaptın acaba ?

Değiştirmedim performansından,klavye dizilişiden,tasarımdan,pil ömründen,görüntü kalitesinden ve görüntü teknolojisinden(biliyorsun hz demek her şey demek değil görüntüyü nasıl verdiği de önemli) çok memnunum.Tek sıkıntım sıcaklık değerleriydi bir soğutucu aldım tabiki çok etkilemiyor ama altındaki zeminin ısınamasının önüne geçtim.Diğer laptopu kullanan 2 arkadaşım var onların sıcaklıkla ilgili hiçbir sorunu yok ama sanırım performans sorunu yaşıyorlar ve onlarınkinde G-Sync yok.

hocam ben de aynı dertten muzdaribim amerikadan getirttim performansa tasarıma herbişeye diyecek hiç bişey yok ama ısınma sorunu sanki makina bi seneye elimde patlayacakmış gibi hissettiriyor. yabancı forumlarda çok daha detaylı bi çözümleme buldum dil bilgim yetmiyor. msi afterburnerla falan bişeyler yapmış sanki laptopuna delikler mi açmış bişeyler yapmış garantisini kaybetmiş ama ısınmayı yüzde 20 30 azalttığını söylüyor anladığım kadarıyla senin dil bilgin iyise bi link atıyim bizim cihazlar da düşsün ya yüzde 30

[GL702VM & similar] Solution to Performance issues / Overheating / Throttling

foruma sırf bu konu için üye oldum umarım link paylaşmamda bi beis yoktur. ve hala buralarda aktifsen bildirim alabilirsen iyi olurdu

Merhaba hala aktifim ve bilgisayarimin performansindan hala memnunum. Bu bilgisayarlarda mobil degil tam ekran karti oldugunu unutmayalim. Hala sicaklik yukseklerde dolasiyor ama yukarida bahsettigim MSI kullanicilari da benim degerlerime yaklasti. Bir keresinde bununla ilgili musteri temsilcisiyle iletisim kurmustum bu degerlerin sorun olmadigi soylenmisti. Verdigin linki inceledim garantisini kaybetmesinin sebebi arka kapagi acmasi arkadas ozet olarak voltaj dusuruyor. Ancak 3. Parti uygulamalariyla fanlarini nasil kontrol etti bilmiyorum benim denemelerim asusun programlariyla bile sonucsuz kaldi o msi afterburnerla yapiyor @sajokey

abi ya biraz zaman sonra 100 c lere cıkarsa bu modeller msi lar başta iyiydi sonradan buna yaklaştılar diyosun bunlar da er geç daha yükselecektir ve bunun fazla yükseleceği bi aralık yok zaten 95 derece sanırım bu kartların çalışma üst sınırları
içimden bi ses sen gibi güven buna bişey olmaz rahat ol hesaplamışlardır herşeyi cihaz on numara diyor ama bi yandan da çaktırmadan ver birine daha serin bişey al kafan rahat etsin diyor

Performans sorunu yasiyor musun bu en onemli soru? Ayrica farketmissindir yukten indikten 5 saniye sonra 70lere dusuyor sicaklik bu durum sogutmanin efektif oldugunu ve sicaklik limitlerinin buna gore ayarlarlandigini dusunduruyor bana. Piyasadaki pek cok laptopa karsilik asla w-a-s-d bolumu isinmiyor. Kolayca musteri destegine bu konuyu danisabilirsin. Lutfen aldigin cevabi benimle de paylas @sajokey

performans sorunu yok yalnız cihaz ilk elime geçtiğinde yüksek performans güç moduna almıştım oyunlarda darboğaz yaptı ani ping düşüşleri yaşattı dengeliye çekip max işlemci kullanımını yüzde 99 98 falan yaptım. Asusa yazmıştım uzun uzun açıkladım bugün yazdıkları cevapta o kadar ısınmayla ilgili yazıma rağmen sadece garantimin türkiyede geçersiz olduğunu amerikayla görüşmem gerektiğini yazıp bırakmışlar ya . satmaktan ben de vazgeçtim hayırlısı olsun :) performans canavar

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı